Olaszország elsőként jutott be a nyolcaddöntőbe

Az egyik házigazda, Olaszország már tovább is jutott a nyári labdarúgó Európa-bajnokságon, miután Roberto Mancini legénysége az A-csoportban a második mérkőzését is megnyerte: a nyitó fordulóban a törököket, most Svájcot verte meg. A 3–0-ra végződő mérkőzés hőse a duplázni tudó középpályás, Manuel Locatelli volt.

Négygólos sikert aratott Portugália, C. Ronaldo is betalált

Portugália 4–0-ra legyőzte odahaza Izraelt, ezzel a találkozóval zárult a labdarúgó Európa-bajnokság felkészülési mérkőzéseinek sora.

Hét góllal hangoltak a németek az Eb-re!

Az Európa-bajnokságra készülő német labdarúgó-válogatott 7–1-re megverte odahaza Lettországot felkészülési mérkőzésen.

A németek nyerték a magyar-szlovén rendezésű U21-es Eb-t

A magyar-szlovén közös rendezésű U21-es labdarúgó Európa-bajnokság döntőjét Németország nyerte meg Portugália ellen, a finálé egyetlen gólját Lukas Nmecha szerezte. Aki ezzel egy elképesztő rekordot állított fel!

Háromgólos előnnyel utazik a Szeged a veszprémi visszavágóra

A női kézilabda NB I után a férfiaknál is közeleg a bajnokavatás, a Szeged három góllal legyőzte odahaza a Veszprémet a bajnoki döntő első mérkőzésén (31–28).

Sepsiszentgyörgy: Székelyföldről az európai porondra!

Négy évvel és két nappal azután, hogy feljutott a román élvonalba, ismét történelmet írt a Sepsi OSK: a Viitorul legyőzésével kijutott az Európa-konferencialigába.

Legyűrte a Sepsiszentgyörgy a Botosánt, jöhet a sokkal fontosabb meccs

A román élvonalbeli rájátszás utolsó fordulójában a Sepsi OSK 1–0-ra legyűrte odahaza a Botosán együttesét.

Emery az El doktora, megverte a Villarreal a Manchester Unitedet!

A Villarreal és a Manchester United vívta idén az Európa-liga döntőjét, amelyben a rendes játékidőben egy-egy gól született, majd 120 perc után sem volt döntés, így következhettek a 11-esek. Itt a spanyol csapatnak volt nagyobb szerencséje – a spanyol kapusnak pedig pechje.

Micsoda hajrá, ezüstérmes a Milan, BL-be jutott a Juventus!

Vasárnap zárult az olasz labdarúgó-bajnokság, a Serie A, az utolsó forduló nagy győztese a Milan, a Roma és a Juventus lett, a két nagy vesztes az ezüstéremről lemaradó Atalanta és a Bajnokok Ligája euróhalmait egy döntetlennel elpuskázó Napoli.

Guardiola passzából Luis Suárez betalált, bajnok lett az Atlético!

A 2013–2014-es idény után ismét az Atlético Madrid ült fel a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) trónjára, miután hátrányból 2–1-re nyert a Real Valladolid ellen az utolsó, 38. fordulóban.

Khedira elbúcsúzott, kikapott a Hertha

A német Bundesliga utolsó fordulójában a bennmaradást már korábban kiharcoló Hertha 2–1-re kikapott a Hoffenheim otthonában.

Nem tudott a dobogóra felkapaszkodni a Sepsi

Az utolsó forduló eredményétől függetlenül a negyedik helyen végez majd a román labdarúgó-élvonalban a Sepsi OSK, miután csütörtök este vereséget szenvedett az Academica Clinceni-től. A székelyföldi csapat ezzel hárompontos hátrányba került az Universitatea Craiovával szemben, amely szerdán 1–0-ra nyert a legjobbjait a bajnoki esélyek elvesztése után máris vakációra küldő FCSB ellen. A pontegyenlőség pedig nem kedvezne a Sepsinek, amelynek pontszámát felfele kellett kerekíteni az alapszakasz utáni felezésnél.

Buffon Coppa-győzelemmel búcsúzik a Juventustól

Az Olasz Kupa idei döntőjében a Juventus 2–1-re legyőzte az Atalantát.

Két góllal vezetett a Sepsi a bukaresti rivális ellen, de mégsem nyert

Hiába szerzett idén negyedszer is pontot a FCSB ellen a Sepsi OSK, a székelyföldi csapat joggal mérgelődhetett a vasárnap esti mérkőzés után: az utolsó tíz percben kétgólos előnyről bukta el a győzelmet és a dobogóra kerülést.

Nem adják az álmaikat: ismét győzött Bilbaóban a Real Madrid

A La Liga 37. fordulójában a Real Madrid Nacho góljával nyerni tudott az Athletic Bilbao otthonában, de mivel az éllovas Atlético Madrid is három pontot szerzett, a bajnoki cím sorsa az utolsó fordulóban dől el.

Juventus–Inter: öt gól, három büntető, két piros lap

Az olasz labdarúgó-bajnokság, a Serie A 37. fordulójában a címvédő Juventus emlékezetes mérkőzésen 3–2-re megverte odahaza az új bajnokot, az Internazionalét.

Nem ment a Lipcsének, a Dortmund nyerte a kupadöntőt

A Borussia Dortmund 4–1-re megverte a Leipziget a labdarúgó Német Kupa döntőjében.

Egy gól is elég volt, az Arsenal nyerte a londoni derbit

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 36. fordulónak londoni rangadóján az Arsenal 1–0-ra nyert a Chelsea otthonában.

A Barcelona kiszállt az aranyéremért folyó harcból?

A La Liga 36. fordulójában FC Barcelona 2–0-ra és 3–2-re is vezetett a Levante otthonában, a kiscsapat azonban másodszor is egyenlíteni tudott. Nagyon fontos pontokat veszítettek a katalánok, ezzel erősen csökkent az esélyük a bajnoki cím elnyerésére.

Ezüstérmes lett az Eszék a horvát bajnokságban!

Az Eszék megszerezte a horvát élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, az 1. HNL ezüstérmét, miután a 34. fordulóban hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Sibeniket.