Serie A: az utolsó pillanatokban mentett pontot a Salernitana

Az utolsó pillanatokban szerzett három forduló után ismét pontot a Salernitana, miután 1–1-es döntetlent játszott Cagliariban az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 14. fordulójában.

BL, F-csoport: ikszelt az Atalanta a Young Boysszal, egyik se örül

A labdarúgó Bajnokok Ligája F-csoportjának 5. fordulójában hatgólos mérkőzésen játszott döntetlent (3–3) a Young Boys és az Atalanta. Ennek a kora esti meccsen a Manchester Unitedtől kikapó Villarreal örülhet a legjobban, hiszen a következő meccsén – a bergamóiak ellen – egy iksz is elegendő lesz számára a továbbjutáshoz.

Napoli: Victor Osimhen hónapokig nem játszhat

Többszörös törés miatt megoperálták Victor Osimhen, a Napoli nigériai labdarúgójának arcát, aki így hónapokig nem játszhat – írja a Magyar Távirati Iroda.

Serie A: ha a gólszépségversenyt nem is, a meccset a Torino nyerte meg

A Hellas Verona hazai pályán, a hosszabbításban szerzett góllal múlta felül az Empolit, míg a Torino 2–1-re legyőzte az Udinesét az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 13. fordulójának hétfői játéknapján.

Roma: Mourinho átadta a beígért méregdrága cipőt a duplázó csodagyereknek – videó

Mint ismert, az AS Roma – köszönhetően a 75. percben becserélt, majd duplázó Felix Afena-Gyannak – idegenben 2–0-ra legyőzte a Genoát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában. Később kiderült, a rómaiak portugál vezetőedzője, José Mourinho megígérte a 18 éves ghánai tehetségnek, hogy ha betalál a meccsen, akkor vásárol neki egy 800 dolláros designer cipőt. A portugál tréner betartotta az ígéretét, s hétfőn át is adta a méregdrága lábbelit a játékosnak. Videó!

Serie A: nem bírt a Sassuolo az utolsó előttivel

Kiélezett összecsapáson játszott döntetlent a Sassuolo hazai pályán az olasz labdarúgó-bajnokságban (Serie A) kiesőhelyen álló (19.) Cagliarival a 13. forduló vasárnapi játéknapján.

Olaszország: Milánóban rendezik a Szuperkupát

Szaúd-Arábia helyett Milánóban rendezik a labdarúgó olasz Szuperkupáért kiírt mérkőzést januárban – írja a Magyar Távirati Iroda.

Légiósok: kiderült, hány meccsre tiltották el Nagy Ádámot

Mint ismert, Nagy Ádám csapata, a Pisa nyolc emberrel fejezte be a Cittadella elleni, 2–0-ra elveszített találkozót az olasz labdarúgó-bajnokság másodosztályában (Serie B). A magyar válogatott játékost a 39. percben állították ki. Az olasz szövetség a héten hozta meg a döntést, miszerint a magyar válogatott középpályást egymeccses eltiltással sújtja.

Fiorentina: Vlahovics ügynöke még a telefont sem vette fel az Arsenalnak

Gianluca Di Marzio transzferguru szerint az Arsenal átigazolná az olasz labdarúgó-bajnokságban (Serie A) szereplő Fiorentina gólvágóját, Dusan Vlahovicsot. Ugyanakkor a Football Italia sportnapilap úgy tudja, a szerb csatár ügynöke nem protezsálja az ügyletet, sőt, még a telefont sem vette fel az „ágyúsoknak”.

Serie A: Többet érdemeltünk egy pontnál – Simone Inzaghi

Az első húsz percben született gólokkal 1–1-re végződött a Milan és az Internazionale presztízscsatája az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 12. fordulójának vasárnap késő esti mérkőzésén. Az Inter vezetőedzője, Simone Inzaghi kevésbé elégedetten értékelt a mérkőzés után, mint a Milan mestere, Stefano Pioli.

Nápolyban örülnek a legjobban a milánói derbi döntetlenjének

Az első húsz percben született gólokkal 1–1-re végződött a Milan és az Internazionale presztízscsatája az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 12. fordulójának vasárnap késő esti mérkőzésén. Az eredménnyel maradt a Napoli az élen.

Serie A: második döntetlenjét játszotta a listavezető Napoli

Az olasz élvonalbeli bajnokság 13. fordulójának vasárnap kora esti mérkőzésén a listavezető Napoli 1–1-es döntetlent játszott a Veronát fogadva, a Lazio pedig hazai pályán győzött 3–0-ra győzött a Salernitana ellen.

Serie A: Sevcsenko a Genoa új vezetőedzője

Andrij Sevcsenkót nevezte ki – 2024-ig szóló szerződéssel – vezetőedzőnek az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Genoa – jelentette be vasárnap a klub.

Serie A: menesztették a Genoa vezetőedzőjét

A Genoa labdarúgócsapata menesztette szombaton Davide Ballardini vezetőedzőt – közölte a Magyar Távirati Iroda.

Serie A: fordulatos meccsen ikszelt az Empoli a Genoával

Az Empoli hazai pályán 2–2-es döntetlenre végzett a Genoa ellen az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában.

Juventus: Dybala megelőzte Platinit, majd megidézte pózát

Mint ismert, a Juventus 4–2-re legyőzte a Zenitet a Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában, amivel biztossá tette helyét az egyenes kieséses szakaszban. A győzelemhez Dybala is alaposan hozzájárult duplájával, ráadásul első találatával megelőzte Michel Platinit a „zebrák” góllövőinek örökranglistáján – az argentin klasszis 105. gólja után, tisztelete jeléül megidézte a francia legenda emlékezetes pózát.

Serie A: nehezen, de megvan a listavezető Napoli 10. sikere

Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 11. fordulójának vasárnapi első meccsén az Inter Joaquín Correa duplájával 2–0-ra legyőzte az Udinesét, amivel a milánói gárda sorozatban a 25. hazai bajnokiján is gólt szerzett. Este pedig megszületett a Napoli tizedik győzelme is a bajnokságban.

Videó: ez ám a stílus! Vidal ezzel az autóval érkezett meg az edzésre

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Serie A) az Internazionalét erősítő Arturo Vidal nem akármilyen autóval érkezett meg a csapat egyik edzésére, ugyanis a vigyorgó chilei játékos egy Fiat Pandával „repesztett”. Nos, ha gyorshajtásért nem is, ezért a parkolásért megbüntethetik…

Videó: a Napoli U16-os játékosa lemásolta Maradona legendás gólját

A Napoli és az AS Roma U16-os csapatának a mérkőzésén a Napoli egyik játékosa nagyon hasonló gólt szerzett kézzel, mint Diego Maradona 1986. június 22-én a mexikói világbajnokság negyeddöntőjében az angolok ellen. Ha mindez nem lenne elég, a fiatal futballistát is Diegónak hívják.

Serie A: ezúttal Veronában kapott ki a Juventus

Egymást követő második meccsén kapott ki a Juventus az olasz labdarúgó-bajnokságban (Serie A) – ezúttal a Verona jelentette az akadályt, amely a torinóiak legutóbbi ellenfeléhez, a Sassuolóhoz hasonlóan 2–1-gyel tartotta otthon a három pontot.