E-Újság
Időjárás
Sportműsor
Social

Olvassa a Nemzeti Sportot digitális formában.
16°
28°
18°
Közepesen felhős
Niklas Landin és Stine Oftedal lett a 2019-es év legjobbja a Nemzetközi Kézilabda-szövetségnél (IHF), a Kiel dán kapusa és a Győr norvég irányítója is első alkalommal részesült a kitüntetésben.
A Nemzetközi Kézilabda-szövetség (IHF) a hivatalos honlapján nyilvánosságra hozta a 2019-es év legjobb női játékosának járó díj jelöltjeit. A BL-címvédő Győri Audi ETO KC-ből a norvég Stine Oftedal szerepel a listán, amelyen a világbajnok holland válogatott kiválóságai dominálnak.
Több mint fél évvel a brassói kézilabdázók doppingügyének kirobbanása után a romániai Nemzeti Doppingellenes Ügynökség vizsgálóbizottsága szerdán tízórás ülés után 15 és 20 hónap közötti eltiltásokkal sújtotta a Corona csapatának 17 intravénás lézerkezelést kapó játékosát.
A Magyar Kézilabda-szövetség a hivatalos Facebook-oldalán jelentette be, hogy 2027-ben Magyarországon rendezik az olimpiai kvalifikációs női kézilabda-világbajnokságot.
Kim Rasmussen átszámítva másfél millió forintnyi összeget köteles fizetni a Nemzetközi Kézilabda-szövetségnek (IHF), miután a decemberi női világbajnokságon élesen kritizálta a zsűrit és a játékvezetőket a magyar válogatott Románia elleni mérkőzése után. Ezen felül visszamenőleges hatállyal két hónapra tiltották el, amit már le is töltött.
Először adott hosszabb interjút Kim Rasmussen azóta, hogy felmentették a magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról. A dán tréner sajnálja, hogy nem fejezheti be a megkezdett munkát, és nem vezetheti a csapatot az olimpiai selejtezőn, azt pedig cáfolta, hogy elvesztette volna a játékosok bizalmát.
Az FTC-Rail Cargo Hungaria női kézilabdacsapatának holland válogatott beállója, Danick Snelder egy éve még azt sem tudta, mikor lesz képes normálisan járni, decemberben pedig már élete legnagyobb sikerét aratta a világbajnokságon.
A Győri ETO és a montenegrói női kézilabda-válogatott jobbátlövője, Katarina Bulatovics az idény végén befejezi pályafutását, ám nagyon szeretné, ha az utolsó meccsére a tokiói olimpián kerülne sor.
Mint ismert, Magyarország a 14. helyen végzett a múlt vasárnap véget ért női kézilabda-világbajnokságon. Zsiga Gyula, a Magyar Kézilabda-szövetség szakmai igazgatója a DIGI Sport híradójának azt mondta: nem a keret összetételével volt gond, hanem azzal, hogy a fiatalok az oldalvonalról egyes helyzetekben nem kaptak elegendő segítséget.
A magyar női kézilabda-válogatott másodedzője, Siti Bea a Vaxerencse nevet viselő podcastban értékelte a számunkra 14. hellyel véget érő világbajnokságot. Kim Rasmussen segítője többek között a játékosaink formájáról, a játékvezetők munkájáról és a szövetségi kapitány felfüggesztéséről is elmondta a véleményét.
A Nemzetközi Kézilabda-szövetség (IHF) tanácsa döntött a jövő márciusi női olimpiai selejtezőtornák rendezési jogáról. Számunkra a legfontosabb hír, hogy a magyar válogatott hazai pályán, Győrben küzdhet meg az ötkarikás részvételért, a másik két csoport mérkőzéseit Spanyolországban, illetve Montenegróban rendezik.
„Van egy olyan állandó változás az életünkben, ami miatt vissza kell menni az alapokhoz. Nagyon nehéz taktikailag továbblépni, amikor ilyen jellegű rotáció van magában az emberanyagban” – mondta a női kézilabda-válogatott másodedzője, Siti Beáta a nemzeti csapat összetételével kapcsolatban. A világbajnoki szereplésről, Kim Rasmussen felfüggesztéséről és a kapitánykérdésről is szó volt a Digi Sport reggeli műsorában.
Még mindig beszédtéma a női kézilabda-világbajnokság Hollandia–Spanyolország fináléját (30–29) eldöntő hétméteres – nézzük, miként vélekednek róla az ítéletet meghozó francia játékvezetők, illetve a nemzetközi szövetség (IHF) játékvezetői bizottságának spanyol elnöke!
A házigazda japán válogatott valószínűleg sok szurkoló tetszését elnyerte csupa szív és gyors játékával a vasárnap véget ért női kézilabda-világbajnokságon. A csapatot a 10. helyig vezető dán Ulrik Kirkelynek azonban számos kihívással kellett megküzdenie a hazai rendezésű torna előtt. Riportunkban ezekbe engedünk bepillantást.
A román női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya, Tomas Ryde megérti, miért volt a magyar válogatottat irányító Kim Rasmussen ideges a két csapat világbajnoki mérkőzésének hajrájában, és maga is elismerte, a játékvezetők több esetben is a javukra tévedtek. A dán szakember sajtótájékoztatón használt szavait nem tartja ő sem helyesnek, de súlyosnak érzi, hogy emiatt azonnali hatállyal felfüggesztették.
Mint beszámoltunk róla, Kumamotóban története első világbajnoki győzelmét ünnepelhette a holland női kézilabda-válogatott. A játékosoknak az eredményhirdetés után telefonon gratulált a holland miniszterelnök is. A gólkirály és a mindent eldöntő hetest értékesítő Lois Abbingh kiemelte, jó érzés, hogy végre ők is számítanak.
A Nemzetközi Kézilabda-szövetség a hollandok sikerével véget érő világbajnoki finálét követően kihirdette a torna álomcsapatát, amelyben két holland és egy-egy montenegrói, orosz, svéd, spanyol, valamint norvég játékos kapott helyet. A vb-győztes hollandok adják a legértékesebb játékost és a gólkirályt is: előbbi Estavana Polman, utóbbi Lois Abbingh lett.
Mint beszámoltunk róla, drámai körülmények között nyerte meg Hollandia a Japánban rendezett női kézilabda-világbajnokságot. A győztes találatot Lois Abbingh szerezte hetesből az utolsó másodpercekben, amelynek jogossága bizonyára indoklásra szorul.
Hollandia győzelmével zárult a Japánban zajló női kézilabda-világbajnokság, miután Danick Snelderék a rendkívül izgalmas fináléban 30–29-re legyőzték Spanyolországot.
Mint beszámoltunk róla, Oroszországé lett a bronzérem a Japánban rendezett női kézilabda-világbajnokságon, ezzel az is eldőlt, hogy Ambros Martín együttese is ellenfelünk lesz az olimpiai selejtezőtornán. A korábbi győri edző örömét fejezte ki, hogy a mieink is odaértek, ugyanakkor még nem gondol a jövő márciusi kvalifikációra. Egyelőre ki akarja élvezni a harmadik helyet, amivel élete egyik álma teljesült.