Női kézi BL: 9+1 győri, 2 ferencvárosi jelölt az álomcsapatba

Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) hivatalos oldalán közölte a 2020–2021-es női Bajnokok Ligája-idény álomcsapatának posztonkénti jelöltjeit. A névsorban kilenc győri, valamint két ferencvárosi játékos is megtalálható, valamint az ETO szakvezetője, Danyi Gábor is ott van a legjobbak között.

Női kézi BL: két győri játékos az edzők álomcsapatában

Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) a hivatalos honlapján számolt be róla, hogy az edzők szavazatai alapján kialakult a 2020–2021-es Bajnokok Ligája-idény álomcsapata.

Női kézi BL: íme, a final four meccseinek kezdési időpontjai

Az Európa Kézilabda-szövetség a hivatalos honlapján tette közzé a női Bajnokok Ligája négyes döntő mérkőzéseinek kezdési időpontjait.

Női kézi BL: Ez a négy együttes mutatta a legjobb formát – Skaliczki

Az újabb Bajnokok Ligája négyes döntős szereplésével rekordot javító címvédő Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata eddig szépen halad az általa jól kikövezett úton története hatodik aranyérme felé.

Női kézi BL: a Rosztov elvérzett, a CSZKA Moszkva viszont ott lesz Budapesten

A norvég Vipers Kristiansand 23–23-ra végzett az orosz Rosztov-Don otthonában megrendezett női kézilabda Bajnokok Ligája-negyeddöntő visszavágóján, így miután az első meccset hét góllal megnyerte, bejutott a budapesti rendezésű négyes döntőbe. A másik orosz csapat, a CSZKA Moszkva azonban debütáló idényében rögtön elérte a final fourt, miután nagy izgalmak közepette ledolgozta ötgólos hátrányát a CSM Bucuresti-vel szemben.

Női kézi: Sokunknak ez volt az utolsó meccse a Buducsnosztban – Mehmedovics

Mint beszámoltunk róla, a Győri Audi ETO kettős győzelemmel jutott be a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjébe, miután a hazai visszavágón is legyőzte a Buducsnoszt Podgoricát. A montenegrói csapat balszélsője, Majda Mehmedovics könnyek között beszélt arról a találkozót követő sajtótájékoztatón, hogy több játékosnak ez volt az utolsó meccse a Podgoricában.

Női kézilabda BL: a Vipers hét góllal legyőzte a Rosztov-Dont

A női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, a párharc első felvonásán a norvég Vipers Kristiansand pályaválasztóként 34–27 legyőzte az orosz Rosztov-Dont Oroszországban. A francia házi rangadó visszavágója döntetlennel zárult (26–26), így a Brest jutott be elsőként a budapesti négyes döntőbe.

Női kézi BL: a szervezők felkészültek a zárt kapus és a nézők előtti final fourra is

Jelenleg arra készülnek, hogy a női kézilabda Bajnokok Ligájának május végén, Budapesten esedékes négyes döntőjét zárt kapuk mögött rendezik meg, de a hazai szövetség (MKSZ) operatív igazgatója, Novák András a Sport1 Mai helyzet című műsorában elmondta, arra is felkészültek, ha időközben engedélyezik a nézők belépését az eseményre.

Női kézi BL: a Rosztov kiakadt a folyamatosan új kérésekkel előálló Vipersre

A Rosztov-Don a hivatalos Facebook-oldalán küldött élcelődő üzenetet a női kézilabda BL-negyeddöntős ellenfelének, a Vipers Kristiansand vezetőinek. A két klub elméletileg április 10-én és 11-én csapna össze egymással – többszöri újratervezést követően mindkét meccsen Oroszországban –, ám a feltételekben nehéz volt megállapodni.

Női kézi BL: Nem kell álszentnek lenni – Danyi Gábor

Akkor játszottak a legjobban, amikor kellett, ami annak is köszönhető, hogy jól kezelték a hónapok óta tartó bizonytalan helyzetet – mondja a címvédő Győri Audi ETO vezetőedzője, Danyi Gábor.

Női kézilabda BL: fölényes Brest-siker a francia rangadón

A női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, a párharc első felvonásán a Brest hazai pályán 34–24-re nyert a Metz ellen, így nagy lépést tett a budapesti négyes döntő felé.

Női kézi BL: A Győr megmutatta, miért a világ legjobb csapata – Popovics

A Buducsnoszt Podgoricánál csalódottan értékeltek a Győri ETO-tól hazai pályán elszenvedett 11 gólos vereséget követően. Bojana Popovics sajnálta, hogy sokszor elvitte a szívük a montenegrói csapat játékosait a Bajnokok Ligája-negyeddöntőben, ezért nem tudták megmutatni a valós tudásukat, ugyanakkor elismerte, a magyar csapat mindenben föléjük kerekedett. Az ETO szakvezetője, Danyi Gábor együttese védekezését és a kapusteljesítményt emelte ki.

Női kézilabda BL: a Győri ETO 11 góllal nyert Podgoricában

A női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, a párharc első felvonásán a Győri Audi ETO KC idegenben 30–19-re legyőzte a montenegrói Buducsnoszt Podgoricát. A visszavágót április 10-én, 18 órától rendezik meg Győrben.

Iskolajáték Podgoricában: az ETO az első meccsen eldöntötte a továbbjutást

Női kézi BL: a Győr elnöke szerint a csapatra nehéz feladat vár a Podgorica ellen

A válogatottak olimpiai selejtezőtornái után az előttünk álló hétvégén a negyeddöntőkkel folytatódnak a küzdelmek a női kézilabda Bajnokok Ligájában is. A Győri Audi ETO KC-ra nem vár könnyű feladat a Buducsnoszt Podgorica ellen.

Női kézi BL: 24 óra alatt kétszer a Rosztov otthonában? A Vipers megcsinálja!

A norvég Vipers Kristiansand az orosz Rosztov-Don ellen a rivális otthonában játssza le mindkét mérkőzését a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében – ráadásul 24 óra alatt, valószínűleg telt ház előtt.

Női kézi BL: az EHF bírósága a Metzet juttatta tovább

Az Európai Kézilabda-szövetség bírósága úgy döntött, hogy a Dortmund és a Metz között elmaradt női Bajnokok Ligája-nyolcaddöntős párharc mindkét mérkőzését 10–0-s gólkülönbséggel a francia fél javára ítéli.

Női kézi BL: a Vipers megfordította a párharcot Grooték ellen

A Vipers Kristiansand 30–26-ra legyőzte az Odensét a női kézilabda Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő visszavágóján, ezzel kiharcolta a továbbjutást.

Női kézi BL: nyert az FTC, de a Buducsnoszt jutott tovább

A női kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, a párharc visszavágóján az FTC-Rail Cargo Hungaria hazai pályán 29–28-ra legyőzte a Buducsnoszt Podgoricát, ám 50–48-as összesítéssel a montenegrói csapat jutott tovább a legjobb nyolc közé, ahol a Győri Audi ETO KC-vel találkozik.