BL: „Olyan ez a meccs, mint egy döntő” – Tuchel az MU–PSG-ről

A továbbjutás szempontjából roppant fontos lesz a Manchester United elleni mérkőzés a Paris Saint-Germain számára a Bajnokok Ligájában – különösen akkor, ha az RB Leipzig legyőzi az Istanbul Basaksehirt. Ole Gunnar Solskjaer, az MU menedzsere szeretne az első helyen végezni a H-csoportban, míg Thomas Tuchel, a francia együttes vezetőedzője szerint a szerda esti összecsapás olyan, mint egy döntő.

FA-kupa: Aston Villa–Pool és Arsenal–Newcastle a 64 között

Hétfő este – még a nyolcadosztályú Canvey Island és az ötödik vonalbeli Boreham Wood második körös összecsapása előtt (0–3) – az angol Labdarúgó-szövetség elkészítette az FA-kupa harmadik fordulójának párosítását, itt a másodosztályú együttesek mellett már a Premier League-klubok is bekapcsolódnak a küzdelmekbe.

MU: De Gea sérülése lehetőséget adhat a tehetségnek

Tüzetesebb orvosi kivizsgálás vár David de Geára, a Manchester United labdarúgócsapatának kapusára.

PL: a Man. United kétgólos hátrányból nyert a Soton ellen

A csereként beálló Edinson Cavani ellopta a show-t a remek első 45 percet produkáló James Ward-Prowse-tól a Southampton és a Manchester United bajnokiján. Ami a házigazdára nézve még bosszantóbb: az uruguayi támadó 93. percben szerzett góljával a pontszerzéstől is megfosztotta a Sotont.

A PL legjobbjai (4.): 24 év, 34 trófea, egy megismételhetetlen karrier – Ryan Giggs

A The Athletic munkatársai a 2020–2021-es angol labdarúgóidény rajtja előtt megválasztották a Premier League 1992 óta íródó történetének hatvan legjobb futballistáját. A top tizenötöt, a lista élmezőnyét a Nemzeti Sport Online-on is bemutatjuk, a legújabb epizódban a Manchester Unitedet 24 éven át szolgáló legendát, a 4. helyre rangsorolt Ryan Giggst, aki összesen 34 trófeát gyűjtött a „vörös ördögökkel”. Portré.

BL: Haaland már Ronaldo előtt jár, Fernandes a kanadai pontok mestere

Kedd este újabb nyolc meccset rendeztek a Bajnokok Ligája 2020–2021-es idényének csoportköreiben. Erling Haaland megelőzte a brazil legendát, Ronaldót a BL-gólok tekintetében, Bruno Fernandes már majdnem annyi kanadai pontnál tart Manchesterben, mint amennyi meccsen pályára lépett, míg négy csapat már biztosította a helyét a nyolcaddöntőben – nézzük, mi történt a negyedik kör első játéknapján.

BL: Rendben, sajnálom, megpróbáltuk – Tuchel a győzelem után

A Paris Saint-Germain 1–0-ra nyert otthon az RB Leipzig ellen a Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, de nem játszott jól, Thomas Tuchel vezetőedzőnek pedig érzékelhetően nem estek jól az ezt firtató kérdések a találkozót követő sajtótájékoztatón.

Bajnokok Ligája: Bruno Fernandes ezúttal is lemondott a mesterhármasról

Mint ismert, a Manchester United 4–1-re legyőzte az Istanbul Basaksehirt a Bajnokok Ligája 4. fordulójának keddi játéknapján. A mérkőzés hőse a szűk 20 perc alatt két gólt szerző Bruno Fernandes volt, aki amióta az MU-ban játszik, megállíthatatlan.

BL, H-csoport: az MU revánsa; Gulácsiék kikaptak Párizsban

A Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában a H-csoportban a PSG Neymar büntetőjével legyőzte a Gulácsi Péterrel a kapujában felálló RB Leipziget – Willi Orbán csereként lépett pályára a vendégeknél. A csoport másik meccsén a Manchester United a duplázó Bruno Fernandes vezérletével legyőzte a török Basaksehirt, így visszavágott a három hete elszenvedett vereségért.

BL: a pontos passzokban a PSG-t és az MU-t is megelőzi az FTC

A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörében ma kezdődik a „második félidő”, hiszen eddig három meccset játszottak a csapatok, és még ugyanennyi van hátra. A Juventus–Ferencváros találkozó előtt az FTC és a BL összesített statisztikái között böngészgetünk.

PL: Wayne Rooney, a Chelsea legendája – lehetett volna így is!

Wayne Rooneyt csak néhány lépés választotta el 2004-ben attól, hogy a Chelsea játékosa legyen – minderről egy podcastban beszélt az anno az Evertonban pallérozódó csatár.

PL: a VAR kétszer mentette meg Fernandest – győzött az MU

Az angol Premier League 9. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén a VAR játszotta a főszerepet, és a Manchester United 1–0-ra győzött a West Bromwich ellen.

A PL legjobbjai (5.): az Álmok Színházának legnagyobb showmanje, Cristiano Ronaldo

Ki emlékszik még a fiatal srác zseniális trükkjeire, valamint hihetetlen szabadrúgásaira? A 7-esre, akinek az utódját a mai napig keresik az Old Traffordon. A The Athletic munkatársai a 2020–2021-es angol labdarúgóidény rajtja előtt megválasztották a Premier League 1992 óta íródó történetének hatvan legjobb futballistáját. A top tizenötöt, a lista élmezőnyét a Nemzeti Sport Online-on is bemutatjuk, a legújabb epizódban a Manchester United cselgépét és vérprofi góllövőjét, az 5. helyre rangsorolt Cristiano Ronaldót. Portré.

PL: Bruno Fernandes szerint bajnok lehet a Manchester United

A Manchester United középpályása, Bruno Fernandes úgy véli: lehet, hogy az MU-nak nincs annyi erőforrása, mint némelyik riválisának, de továbbra is olyan a mentalitása, hogy megnyerheti az angol labdarúgó Premier League-et.

MU: egy hónapra kidőlt az angol válogatott balhátvéd

A Manchester United labdarúgócsapata sérülés miatt egy hónapig nem számíthat balhátvédjére, Luke Shaw-ra.

Videó: Pickford újabb ámokfutása ezúttal sem ért pirosat

Mint arról beszámoltunk, a Manchester United kora délután kétgólos győzelmet aratott az Everton otthonában. Jordan Pickford, a hazaiak kapusa ezúttal sem fogta vissza magát egy felívelés után, ám a kiállítást most is megúszta. Mutatjuk, miért!

Bruno Fernandes volt ismét az MU és Solskjaer Bruce Willise

Az angol Premier League 8. fordulójában az Everton 3–1-re kikapott odahaza a rossz formában lévő Manchester Unitedtől.

FFT: feltámadás – Solskjaer (?) és az új Manchester United, 2. rész

A Manchester Unitednek óriási feladat lesz helyreállítani a régi ragyogást, és az elmúlt években valami tényleg megindult az Old Taffordon. Viszont könnyen elképzelhető, hogy a törökországi BL-vereség után a jövőt talán már nem is Ole Gunnar Solskjaerrel kell elképzelni.

MU: Solskjaer lapátra kerülhet, Pochettino váltja?

Brit sajtóhírek szerint a Manchester Unitednél már azon dolgoznak, hogy megtalálják Ole Gunnar Solskjaer utódját.

BL: hogyan helyezkedett az MU védelme az első kapott gólnál?! – fotó

Ole Gunnar Solskjaer, a Manchester United labdarúgócsapatának vezetőedzője megbocsáthatatlannak nevezte együttese védekezésben mutatott teljesítményét a török Istanbul Basaksehir elleni szerdai Bajnokok Ligája-mérkőzésen, melyet nagy meglepetésre 2–1-re elveszített az angol gárda.