
Olvassa a Nemzeti Sportot digitális formában.
Közepesen felhős
Csütörtöki sportműsor: pályán a Juve és a Real Madrid
Csütörtökön két jó meccset is láthatunk a tévében. A Juventus a Lazióval találkozik az Olasz Kupában az elődöntőbe jutás...
Borsody István, az RTL XXI. század című népszerű tévéműsorának felelős szerkesztője 11. saját gyártású dokumentumfilmjét stílszerűen a futballról készítette: az 1938-as franciaországi világbajnokságon ezüstérmet szerző, s érdemtelenül feledésbe merülő magyar válogatottról.
A labdarúgás milliók szenvedélye világszerte – elképesztő, mennyien mennyire rajonganak a játékért, a játékosokért. Vannak azonban olyan rajongott játékosok, akiket egyáltalán nem érdekel választott sportáguk. Összeállításunk apropóját Gareth Bale visszavonulása adja, aki a legújabb kori labdarúgásban az unott profi tipikus figuráját testesítette meg.
Igazi fradista, aki a szocialista táborból első magyar futballistaként igazolt külföldre. Középső védőként a sportág egyik honi legendája. Jelenleg lovakat tart. A 76-szoros válogatott Bálint László február elsején lett 75 esztendős.
Julián Álvarez bárhol játszik, trófeákat nyer. Az argentin válogatottal világbajnoki címet szerző támadó a Manchester Citynél még keresi a helyét, de ha beépül, Erling Haaland mellett ő lehet a Bajnokok Ligája-győzelem kulcsa.
A Marseille-ben elszenvedett vereség (Csehszlovákia, 4:1) után noha a „mi időnk lejárt”, Mészöly Kálmán még visszakerült a válogatottba, ám már nem tudott újra gyökeret ereszteni. Ebben nem éppen sportszerű életmódja is közrejátszott – búcsúmeccsét, 1974. február 28-án játszotta.
Az új tulajdonos, Todd Boehly érkezése óta – a bónuszokat és a fizetéseket nem számítva – csaknem félmilliárd eurót költött átigazolásra a Premier League-ben szereplő Chelsea, egyelőre eredmény nélkül. Utánajártunk, miért és hogyan költhettek ennyit a londoni kékek.
Profi jégkorongozónak készült, de elég volt egy katartikus meccsélmény ahhoz, hogy Sebastian Korda teniszező szülei útjára lépjen. A 196 centi magas amerikai színekben szereplő játékos egyelőre csak kóstolgatja a közvetlen elitet, ám abban mindenki egyetért, ha majd úgy istenigazából elkapja a fonalat, nem az idei Australian Open-negyeddöntő lesz a legnagyobb sikere.
Az 1978. január 28-án született világbajnok olasz kapus felnőttpályafutása első csapatában, a Serie B-s Parmánál dacol az évekkel – felidéztük 1995-ös indulása körülményeit és a felbukkanását kísérő első nyilatkozatokat.
A 2022-ben megjelent kiadványnak ott a helye az 1986-os vb-győztesről született könyvek immár többpolcnyi gyűjteményében.
A kiadvány egyik legnagyobb értéke, hogy a végén a mindkét létesítményben megrendezett találkozókat felsorolja ellenfelekkel, eredménnyel, s nem utolsósorban dátummal együtt.
A kötet felépítése egyszerű, mégis jól megkomponált: minden oldalpáron egy fotó és vele szemben némi szöveg található. A képek nem szigorúan kronológiai rendben követik egymást, ahogyan a kísérő leírások sem kötődnek műfaji szabályszerűségekhez.
Túl a 2022-es év budapesti nagykoncertjén, a zene mellett továbbra is a jégkorongozás tölti ki Patkó Béla szabadidejének jelentős részét. Az Első Emelet frontembere, Kiki nem tud sport nélkül élni.
José Mourinho 1963. január 26-án született a Lisszabonhoz közeli Setúbal városában, ma tölti be a 60. életévét. Az egykori tolmács, a későbbi portói sikerkovács, majd Special One, aki mindig magasabbra és többre vágyott, és aki nemegyszer az isteni magasságokból bukott óriásit, most talán ismét az Olümposz csúcsa felé tart.
Különleges történet Viktorija Olijniké. A 22 éves röplabdázó a háború kitörése után egyetlen táskával a vállán menekült el Ukrajnából, előbb Lengyelországba ment, végül egy véletlennek köszönhetően Békéscsabán kötött ki. A csabai klubnál edzéslehetőséget adtak neki, aztán kitartásának köszönhetően szerződést is.
Mindössze öt milliméteren múlt, hogy 19 évesen nem bénult le, azóta is hálás érte, hogy valaki ott fenn vigyázott rá. A Győri Audi ETO klasszis dán kézilabdakapusa, Sandra Toft már több gyerekkori álmát valóra váltotta, mégis napról napra az motiválja, hogy jobb legyen.
A chilei után az 1966-os angliai világbajnokságon is remekül játszott Mészöly Kálmán. Helyzete azonban egyre ellentmondásosabb lett, az életmódjával is akadtak gondok. Amikor pedig Baróti Lajos megvált a válogatottól, gyakran és szívesen támadták. Aztán Marseille-ben besokallt, lemondott – kissé önmagáról is.
A rozsnyói születésű Farkas Henrietta az elmúlt másfél évtizedben a parasport és a paralimpiai mozgalom legendájává vált, a szlovák színekben versenyző alpesi síző 2009 óta tizenegy paralimpiai és tizenhét világbajnoki aranyérmet szerzett. A tavaly visszavonult bajnoknő pályafutása során mindvégig hű maradt élete mottójához: „Ne sajnáld magad!”
A DVTK már több mint egyszerű futballklub – állítja Sántha Gergely, aki azt szeretné, hogy aki Észak-Magyarországon él, büszke legyen a Diósgyőrre. Beszélgetés a patinás egyesület elnökével az elmúlt időszakban elért eredményekről, fejlődésről, egységről, identitásról, a kassai projektről és a házon belüli kosárcsata fontosságáról.
Negyven évvel ezelőtt, 1983. január 20-án ért véget a futballtörténelem egyik legszomorúbb életútja: a kétszeres világbajnok, hazájában igéző és önfeledt játékáért tömegek által csodált brazil Garrincha súlyos alkoholbetegként, magányosan és elszegényedve, 49 évesen halt meg.
A magyar rockzenei szcéna különleges jelensége, a Platon Karataev énekes-gitárosa, szövegírója, Balla Gergely beszélt blaszos emlékekről, Dortmund-imádatról meg énvesztésről koncerten és pályán.