Hollandia: 18 éves játékos góljával nyert az Ajax a Feyenoord ellen

A holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 17. fordulójának csúcsrangadóján az Ajax a 18 éves Ryan Gravenberch góljával győzte le a nagy rivális Feyenoordot.

Hollandia: történelmi PSV-gól és Ajax-pontmentés a rangadón

Az Ajax kétgólos hátrányból felállva 2–2-es döntetlent játszott a PSV-vel a holland labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 15. fordulójának rangadóján, így megőrizte egypontos előnyét a tabella élén az eindhoveni csapat előtt.

Videó: Götzének szűk 9 perc kellett az első PSV-s góljához

Alig kezdődött el Mario Götze első tétmérkőzése a PSV mezében, máris betalált a német játékos. A kilencedik percben a Zwolle védelme hozta össze a lehetőséget a világbajnok futballistának, aki szemfülesen lecsapott a labdára, és a kapust kicselezve értékesítette a ziccert.

Hollandia: megsérült, de nem adja fel Robben

Arjen Robben világbajnoki ezüstérmes labdarúgónak megsérült az ágyéka a visszatérése utáni első tétmérkőzésen.

Hollandia: két játékos is koronavírusos az Utrechtnél

A holland élvonalban szereplő Utrecht labdarúgócsapata a hivatalos honlapján tudatta, hogy két játékosa is elkapta a koronavírust.

Hollandia: vendégszurkolók nélkül rajtol az új évad

A következő szezonban – legalábbis kezdetben biztosan – nem lehetnek vendégszurkolók a stadionokban a holland labdarúgó-bajnokságban.

Hollandia: Robben után Sneijder is visszatérhet a pályára

Arjen Robben reaktiválódását követően újabb holland világbajnoki ezüstérmes labdarúgó lehetséges visszatéréséről ír a nemzetközi sportsajtó: eszerint a 36 éves Wesley Sneijder is azt fontolgatja, hogy felújítja karrierjét.

Hollandia: nemzetközi karrierre vágyik a fiatal magyar edző

Szénási Béla, az AZ Alkmaar kapusedzője a kacskaringós életútjáról, az iskolák közti különbségekről és az ambíciókról beszélt a Nemzeti Sportnak.

Koronavírus: Hollandiában és Észak-Amerikában is szünetel a futball

A koronavírus-járvány miatt Hollandiában és Észak-Amerikában is leállt a futball: az európai országban egyelőre április elsejéig, az MLS-ben pedig harminc napig nem rendeznek mérkőzéseket.

Videó: berúgta a büfébe a labdát, aztán lőtt egy csodagólt

Hat perc alatt kétszer is szinte ugyanonnan próbálkozott a holland élvonalban az SC Heerenveen együttesénél kölcsönben szereplő Alen Halilovic. A végeredmény azonban egészen más volt a két lövésnél.

Eurofutball: egyesülhet a holland és a belga élvonal

Közös labdarúgó-bajnokság tervét szövögeti Hollandia és Belgium. Arról ír a Kicker, hogy gyakorlatilag az Eredivisie és a Jupiler Pro League egyesülhet, és a jövőben egy 18 csapatos bajnokságot indítanának.

Hollandia: az Ajax már 11 ponttal a PSV előtt

Már tizenegy pont a különbség a holland bajnoki tabellán a listavezető Ajax és a harmadik helyezett PSV között, mivel az amszterdami csapat megnyerte, míg az eindhoveni elveszítette vasárnapi mérkőzését az Eredivisie 13. fordulójában.

Eredivisie: elképesztő, öt gólt szerzett a PSV támadója

A holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Eredivisie) a PSV 5–0-ra kiütötte a Vitesse-t. A mérkőzés hőse Donyell Malen volt, aki fantasztikus teljesítményt nyújtva mesterötöst szerzett.

Hollandia: máris megvan az idény első Ajax-serlege

Az Ajax 2–0-ra legyőzte a PSV-t a labdarúgó holland szuperkupáért (Johan Cruijff Schaal) szombaton megrendezett mérkőzésen.

PSV: Gulácsiéktól érkezik portugál szélső – hivatalos

A PSV labdarúgócsapata pénteken hivatalos oldalán bejelentette, hogy szerződtette a portugál Brumát. A 24 éves szélső az elmúlt két idényben Gulácsi Péter és Willi Orbán csapattársa volt az RB Leipzigben.

Videó: látott már ilyet? A bíró szerzett gólt Hollandiában!

Elképesztő gól született a holland negyedosztályban vívott Harkemase Boys–Hoek mérkőzésen. A 66. percben szöglet után Maurice Paarhuis játékvezetőről pattant a Harkemase kapujába a labda – a bíró minden tiltakozás ellenére, a szabályok szellemében megadta a találatot. Ezzel lett 3–2 a mérkőzés állása, végül a peches gólt kapó csapat nyert 4–2-re.

Ajax: tökéletes videó, De Jong ezt mondta utolsó meccsén a bírónak

Mint ismert, bajnoki címmel búcsúzott az FC Barcelonához tartó Frenkie de Jong, aki az Ajax együttesével az utolsó meccsén 4–1-re nyert a De Graafschap ellen a holland élvonalban. Most pedig előkerült egy zseniális videó a holland Fox Sports jóvoltából: utolsó ajaxos meccsén a 21 éves De Jong a lefújás előtt odaszaladt a játékvezetőhöz, és csak annyit mondott neki: „Spori, hosszabbítson még egy kicsit. Ameddig csak lehet, játszani akarok…”

Ajax: látni kell, ahogy 100 ezer szurkolóval ugrál a csapat

Mint arról beszámoltunk, több mint százezer szurkoló köszöntette Amszterdamban a történelme 34. bajnoki címét begyűjtő Ajax labdarúgócsapatát a város központjában. Az ünneplés közben pedig egyszer csak úgy döntöttek a holland együttes játékosai, elkezdenek ugrálni a színpadon. A 100 ezer ünneplő drukker azonnal csatlakozott! A hírek szerint aznap többen jelentettek földrengést Amszterdamból…

Kép: az Ajax az agykárosodást szenvedő Nourinak ajánlotta a bajnoki címet

Mint arról beszámoltunk, szerdai győzelmének köszönhetően öt év után nyerte meg ismét a holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokságot az Ajax. Összességében ez a 34. bajnoki elsősége az amszterdami gárdának, a klubhoz kötődőknek ez a szám pedig többet jelent egy átlagos számnál.

Hollandia: megnyerte a 34. bajnoki címét az Ajax

Megszerezte története 34. bajnoki címét az Ajax labdarúgócsapata, miután a holland élvonal utolsó fordulójában 4–1-re győzött a De Graafschap otthonában, és végül három ponttal megelőzte a Heraclest 3–1-re verő PSV Eindhovent.