Férfi kézilabda: történelmi portugál siker, a horvátok lemaradnak az olimpiáról

Vasárnap mind a három csoportban véget ért a selejtezőtorna, így teljessé vált a tokiói olimpia férfi kézilabdatornájának mezőnye. A 2. számú csoportban Portugália drámai hajrában 29–28-ra legyőzte a házigazda Franciaországot, ami azt jelenti, hogy Horvátország lemarad az olimpiáról.

Férfi kézi olimpiai sel.: ezúttal a horvátok fordítottak nagyot

Franciaország és Norvégia két mérkőzés után százszázalékos a férfi kézilabdázók három helyszínen zajló olimpiai selejtezőjén, de egyikük sem szerezte még meg a tokiói kvótát: a franciák kvalifikációját a hatalmas hajrát kivágó Horvátország odázta el (egygólos siker Portugália ellen), a norvégokét pedig Brazília, amely legyőzte Dél-Koreát. Nyílt a harc a harmadik csoportban is, ahol a szombatot fölényes győzelemmel letudó Németország és Svédország van lépéselőnyben.

Férfi kézi: a franciák fordítottak a horvátok ellen az olimpiai selejtezőben

Pénteken mind a három csoportban elkezdődött férfi kézilabda olimpiai selejtezőtorna. Az 1. fordulóban Norvégia könnyedén legyőzte Brazíliát, Franciaország nagyot fordított Horvátország ellen, Németország pedig döntetlent játszott Svédországgal.

Férfi kézi-vb: Spanyolország hattal győzött a bronzmeccsen

Az Egyiptomban zajló férfi kézilabda-világbajnokság utolsó előtti mérkőzésén Spanyolország 35–29-re legyőzte Franciaországot, így megszerezte a bronzérmet. A találkozó legjobbjának a Veszprém spanyol kapusát, a 38 százalékos hatékonysággal védő, 16 védést bemutató Rodrigo Corralest választották.

Férfi kézi-vb: a svédek húsz év után játszhatnak újra döntőt

Svédország jutott be elsőként az egyiptomi férfi kézilabda-világbajnokság döntőjébe, miután biztosan legyőzte a mieinket búcsúztató Franciaországot. Glenn Solberg együttese elképesztő hatékonysággal játszott, és húsz év után vívhat ismét vb-döntőt.

Kézi-vb: a francia kapitány őrült forgatókönyvről beszélt, és a mieinket is dicsérte

A francia férfi kézilabda-válogatottnál is nehezen térnek magunkhoz a szerdai világbajnoki negyeddöntőt követően, amelyen a gallok hosszabbítás után győzték le a magyar csapatot. Guillaume Gille szövetségi kapitány elismerte a mieink teljesítményét, miközben két játékosa sérülést szenvedett a találkozón.

Férfi kézi-vb: Ahogy küzdöttünk egymásért és Magyarországért, az biztató – Bánhidi

Az Egyiptomban zajló férfi kézilabda-világbajnokság negyeddöntőjében a magyar válogatott óriásit küzdött, de hosszabbítás után 35–32-re kikapott a hatszoros győztes Franciaországtól, így a mieink számára véget ért a torna. A találkozó után Bánhidi Bence, Lékai Máté és Gulyás István szövetségi kapitány értékelt az M4 Sport kamerája előtt.

Férfi kézi-vb: drámai meccsen búcsúztunk a tornától

Az Egyiptomban zajló férfi kézilabda-világbajnokság negyeddöntőjében a magyar válogatott óriásit küzdött, de hosszabbítás után 35–32-re kikapott a hatszoros vb-győztes Franciaországtól, így a mieink számára véget ért a torna.

Drámai búcsú a franciák ellen, 5. helyen zártuk a világbajnokságot

Az Egyiptomban zajló férfi kézilabda-világbajnokság negyeddöntőjében a magyar válogatott óriásit küzdött, de hosszabbítás után 35–32-re kikapott a hatszoros vb-győztes Franciaországtól, és az ötödik helyen zárta a tornát – ez az 1986-os ezüstérem és az 1997-es negyedik pozíció után minden idők harmadik legjobb vb-szereplése.

Kézi-vb: a mieink nem taktikáztak, de a franciák megmutatnák, nem jártunk jól velük

A hatszoros győztes Franciaország ellen már a négy közé jutásért lép pályára a magyar férfi kézilabda-válogatott az egyiptomi világbajnokságon (kezdés: 20.30, Tv: M4 Sport, élőben az NSO-n). Az ellenfél ugyan nélkülözi Nikola Karabaticot, mégis alig akad gyenge pontja, így nem lesz könnyű feladatunk, de megfiatalított csapatunk az elmúlt évben már bizonyította, hogy nem ijed meg a kihívásoktól.

Férfi kézilabda-vb: a franciákkal találkozunk szerdán – menetrend

Véget ért a középdöntő az Egyiptomban zajló férfi kézilabda-világbajnokságon, így kialakult a legjobb nyolc mezőnye. A magyar válogatott szerdán Franciaországgal találkozik a negyeddöntőben – íme, az egyenes kieséses szakasz menetrendje.

Férfi kézilabda-vb: súlyosan megsérült a franciák kapusa

Súlyosan megsérült Wesley Pardin, a francia férfi kézilabda-válogatott kapusa a Svájc elleni világbajnoki csoportmérkőzésen, így Guillaume Gille szövetségi kapitánynak cserélnie kellett: a Pays d'Aix 31 éves kapusának helyére Rémi Desbonnet-t hívta be a keretbe – írja a handnews.fr.

Férfi kézi-vb: Mahé vezetésével csoportelsők a franciák

Az Egyiptomban zajló férfi kézilabda-világbajnokság csoportkörének harmadik fordulójában a délutáni mérkőzéseken a G-csoportban Észak-Macedónia a második félidőben fordítva három góllal, 32–29-re legyőzte Chilét, míg a H-csoportban az orosz csapat – szintén jobb második félidei teljesítményével – 30–26-ra nyert Dél-Korea ellen. Kora este aztán Portugália bebiztosította a csoportelsőségét az F-csoportban, ahogy Franciaország is megtette ezt az E-ben, illetve Svédország a G-ben. Végül este Izland és Norvégia is nagy különbséggel diadalmaskodott és került így a középdöntőbe.

Férfi kézi-vb: francia siker a norvégok elleni rangadón

Az Egyiptomban zajló férfi kézilabda-világbajnokság E-csoportjának 1. fordulójában Franciaország 28–24-re megnyerte a Norvégia elleni rangadót. Az F-csoportban Portugália két góllal legyőzte Izlandot (25–23), míg a G jelű négyesben Svédország esélyt sem adott a Csehország helyére beugró Észak-Macedóniának (32–20).

Férfi kézi: Már nem vagyunk többé „szakértők” – Dinart

Mint beszámoltunk róla, a francia férfi kézilabda-válogatott egyértelmű vereséget szenvedett Portugáliában Európa-bajnoki selejtezőn. A találkozó után a franciákat irányító Didier Dinart elismerte, többé már nem nevezhetik magukat „szakértőknek”.

Férfi kézi: megműtötték N. Karabaticot, hosszú kihagyás jön

Lábműtét miatt négy-hat hónap kihagyás vár Nikola Karabaticra, a franciák kétszeres olimpiai, négyszeres világ- és háromszoros Európa-bajnok irányítójára, aki így nem léphet pályára a januári világbajnokságon.

Férfi kézi Eb: francia öröm, Karabatic bronzig vezette övéit

A francia férfi kézilabda-válogatott szerezte meg a bronzérmet a horvátországi Európa-bajnokságon, mivel a harmadik helyről döntő mérkőzésen 17–14-es félidő után 32–29-re legyőzte Dániát.

Férfi kézi Eb: spanyol–svéd döntőt rendeznek vasárnap

Spanyolország–Svédország döntőt rendeznek vasárnap a horvátországi férfi kézilabda Európa-bajnokságon. Az elődöntőben előbb a spanyolok 27–23-ra nyertek a franciák ellen, majd a svédek hosszabbításban, egy góllal múlták felül a dánokat.

Férfi kézi Eb: nyertek a svédek, négy csapat reménykedhet

A francia férfi kézilabda-válogatott az ötödik mérkőzését is megnyerte a horvátországi Európa-bajnokságon, és a szerbek elleni 39–30-as sikerével nagyon közel került az elődöntőhöz. Amelybe a középdöntő I. csoportjából még a horvátok, a svédek és a norvégok is bejuthatnak.

Férfi kézi-vb: Franciaország hatodszor lett világbajnok

A házigazda francia válogatott 33–26-ra győzött Norvégia ellen a férfi kézilabda-világbajnokság párizsi döntőjében, ezzel megvédte címét. A franciák hatodszor nyertek vb-t, a norvégok először szereztek érmet világbajnokságon.