Férfi kézi Eb: Belgium visszalépett, így Szerbia is kijutott

A Belga Királyi Kézilabda-szövetség csütörtökön arról tájékoztatta az EHF-et, hogy nincs lehetőségük részt venni a 2022-es magyar-szlovák közös rendezésű Európa-bajnokság márciusra tervezett három selejtező mérkőzésen, így visszalépnek a részvételtől – tudta meg a Handball Planet szakportál.

Férfi kézi Eb 2022: elindult a jegyértékesítés a magyar-szlovák tornára

Pontosan egy évvel a nyitó nap előtt elkezdődött a jegyértékesítés a 2022-es magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságra – számolt be róla a torna szervezőbizottsága.

Férfi kézi Eb 2022: extra pihenőnapok a csapatoknak a magyar-szlovák tornán

Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) végrehajtó bizottsága az érintett válogatottak edzőivel és játékosaival konzultálva arról határozott, hogy plusz pihenőnapokat biztosítanak a csapatoknak a 2022-es magyar-szlovák közös rendezésű kontinenstornára.

Férfi kézi Eb-sel.: Portugália legyőzte Izlandot

Portugália legyőzte Izlandot a magyar–szlovák közös rendezésű 2022-es férfi kézilabda Európa-bajnokság szerdai selejtező mérkőzésén.

Így éltük meg 2020-at: Malmőben és Nottinghamben is csoda történt

2020 nem az az év lesz, amelyre jó szívvel gondolunk vissza. Mégis történtek olyan „pici (sport)csodák”, amelyek szebbé tették a hétköznapokat. A Nemzeti Sport Online néhány munkatársa vállalkozott arra, hogy ezeket megossza olvasóinkkal az esztendő utolsó napjaiban. Pusztai Viola két olyan sikert is felidézett, amely feltöltődés volt számára ebben a nehéz évben.

Férfi kézilabda-vb: Duvnjak és Pálmarsson a rendezés ellen van

Domagoj Duvnjak, a német THW Kiel játékosa és Aron Pálmarsson, a spanyol Barcelona légiósa egyformán annak a véleményének adott hangot, hogy a koronavírus-járvány miatt nem szabadna megrendezni januárban az egyiptomi férfi kézilabda-világbajnokságot.

Kézilabda: íme, a pályázók listája a 2026-os és a 2028-as Eb-re

Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) a hivatalos honlapján tette közzé, hogy mely országok pályáztak a 2026-os és a 2028-as férfi, illetve női Európa-bajnokság megrendezésére.

Férfi kézilabda: a franciák Svájccal rendeznének Eb-t

A Francia és a Svájci Kézilabda-szövetség csütörtökön jelezte a rendezési szándékát az Európai Kézilabda-szövetségnek (EHF): a két ország a 2026-os vagy a 2028-as férfi Európa-bajnokságnak lenne a házigazdája.

Férfi kézi: Rengeteg a pozitívum, nagy töltetet adott az Eb – Győri Mátyás

Igazi kézilabdaláz tört ki Magyarországon, amelyet férfiválogatottunk várakozáson felüli Európa-bajnoki teljesítménye váltott ki. Nagy László szerint saját maguknak tették magasra a mércét, míg Győri Mátyás arról beszélt az NSO Tv-nek, hogy mennyi mindent adott neki élete első világversenye.

Férfi kézi Eb 2022: új megközelítéssel készülünk a hazai rendezésű tornára

Kampányindító rendezvényt tartottak a 2022-es, magyar, szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság kapcsán Budapest belvárosában, amelyen bemutatták a torna logóját és szlogenjét, valamint elhangzott, a mérkőzések mellett a kulturális és a gasztronómiai programok is hangsúlyos szerepet kapnak.

Férfi kézi Eb: rekordnézettség a Sport Televízión

A svédországi férfi kézilabda Európa-bajnokság a valaha volt legerősebb nézettséget hozta a Sport1-nek – tájékoztatott közleményében a csatorna. Kiemelkedett a január 19-i Magyarország–Szlovénia találkozó, amelynek utolsó perceit 500 ezer néző követte, a mérkőzés közönségaránya minden célcsoportban a mérkőzés idejére a legnézettebb csatornává tette a Sport1-et, maga mögé utasítva az országos csatornákat is.

Harmadjára is „csak” ezüst a horvátoknak, spanyol címvédés a kézi Eb-n!

Spanyolország nyerte meg a férfi kézilabda Európa-bajnokságot azzal, hogy a döntőben 22–20-ra legyőzte Horvátországot. A címét megvédő együttes az első félidőben Gonzalo Pérez de Vargas becserélése (7–10) után vette magához a kezdeményezést, a szünet után már néggyel is vezetett (16–12), de a végjátékban így is fordítania kellett az újabb aranyéremhez. A horvátoknak pedig két olimpiai és egy világbajnoki cím után a harmadik Eb-döntőben is „csak” az ezüst jött össze.

Férfi kézi Eb: Bánhidi Bence bekerült a torna álomcsapatába

Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) a hivatalos honlapján tette közzé a férfi kézilabda Európa-bajnokság álomcsapatát, amelyben a magyar válogatott Bánhidi Bence is helyet kapott.

Férfi kézi Eb: a spanyol–horvát finálé Tokióról is dönt

Két bronzmeccset már vívtak egymással, de először találkozik a férfi kézilabda Európa-bajnokság döntőjében a spanyol és a horvát válogatott, a győztes pedig kijut az olimpiára.

Férfi kézi Eb: Norvégiáé a bronz, Németország az ötödik

Norvégia szerezte meg a bronzérmet a norvég-svéd-osztrák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságon, miután 28–20-ra legyőzte Szlovéniát a Stockholmban rendezett szombati helyosztón. Németország lett az ötödik, miután rendkívül szoros összecsapáson legyőzte Portugáliát.

Férfi kézi Eb: a horvátok kétszeri hosszabbításban nyertek, a spanyolokkal döntőznek

Horvátország kétszeri hosszabbítás után 29–28-ra megverte a világbajnoki ezüstérmes Norvégiát a férfi kézilabda Európa-bajnokság első elődöntőjében, Stockholmban, ezzel bejutott a vasárnapi fináléba. A másik ágon Spanyolország két góllal, 34–32-re legyőzte Szlovéniát, így sorozatban a harmadik kontinensbajnoki döntőjére készülhet.

Férfi kézi Eb: Bánhidi a házi gólkirály, Bóka a leghatékonyabb

A beálló Bánhidi Bence volt a magyar férfi kézilabda-válogatott legeredményesebb játékosa az olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságon, a leghatékonyabb pedig a balszélső Bóka Bendegúz.

Férfi kézi Eb: nyertek a svédek, minden esélyünk elszállt az olimpiai selejtezőre

A címvédő spanyol válogatott döntetlent játszott az eddig hozzá hasonlóan hibátlan horvát együttessel az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában. A másik csoportban Norvégia a szlovénokat is legyőzte, így továbbra is hibátlan. A pénteki stockholmi elődöntőben spanyol–szlovén és norvég–horvát meccset rendeznek.

Férfi kézi Eb: egy apró reménysugár még maradt az olimpiára

Amint arról beszámoltunk, a magyar kézlabda-válogatott 34–26-os vereséget szenvedett Portugáliától az olimpiai kvalifikációs kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének utolsó körében, ezzel eldőlt, hogy a 2. csoportban nem végezhet a 4. helynél előrébb. Azt azonban még mindig nem kell kijelentenünk, hogy az olimpiai selejtezőtornáról lemaradt a válogatott – bár tény, nagyon kicsi rá az esély, hogy szerepeljen rajta.