Eurofutball: 50 meccs veretlenül – csúcstartó az FTC volt BL-ellenfele

Immár 50 mérkőzés óta veretlen a cseh labdarúgó-bajnokságban a Ferencváros korábbi Bajnokok Ligája-ellenfele, a Slavia Praha, amely vasárnap az Ostrava ellen nyert 4–0-ra.

Eurofutball: Bernd Storck újra a belga élvonalban?

Belga lapinformáció szerint akár Bernd Storck is lehet a belga labdarúgó-bajnokság élvonalában szereplő Sint-Truiden következő vezetőedzője.

Eurofutball: az Alaskert nyerte meg az örmény bajnokságot

Az Alaskert nyerte meg az örmény élvonalbeli labdarúgó-bajnokságot, miután hazai pályán 1–0-ra legyőzte az előző idény bajnokát, az Ararat-Armeniát.

Eurofutball: nyert az utolsó fordulóban, albán bajnok a Teuta

Kiütéses, 6–1-es győzelmet aratott az utolsó helyezett Apolonia Fier ellen a Teuta az albán élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Szuperliga) utolsó fordulójában. Az együttes a győzelemmel 27 év után ismét megnyerte a bajnokságot.

EURÓPAI BAJNOKOK ÉS KUPAGYŐZTESEK, 2021

Az idén is elkészítettük összegző táblázatunkat az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) égisze alá tartozó országok bajnokságainak aktuális aranyérmeseiről, az idény kupagyőzteseiről. A koronavírus-járvány miatt rendkívül zaklatott 2020-as év után az idén a sportban valamelyest helyreállt az élet, a legtöbb országban sikerült tartani az előzetes terveket. Leginkább a kupaküzdelmek sínylették meg a pandémiát, valahol félbeszakították, máshol bele sem kezdtek.

Eurofutball: Kecskésék meccsén avattak bajnokot Svájcban

Bajnokot avattak vasárnap Svájcban: a ligát 24 pontos előnnyel vezető Young Boys 3–0-ra legyőzte hazai pályán a Kecskés Ákossal felálló Luganót, ezzel hét fordulóval a küzdelmek befejezése előtt biztossá tette sorozatban a negyedik bajnoki címét.

BL: a KEK-győztes, a BEK-döntős, a rekordhalmozó és a többiek

Van köztük korábbi európai kupagyőztes csapat; akad a névsorban BEK-döntős klub; találunk a tablón 30-szoros bajnokot; a hazájában az utóbbi hónapokban rekordot rekordra halmozó, évszázados története legszebb évét maga mögött tudó egyletet; olyat, amelyet még a 19. században alapítottak, és olyat is, amelyik csupán hat éve létezik, de már harmadszor lett hazája bajnoka. Tizenkét csapat már ismert a labdarúgó Bajnokok Ligája 2021–2022-es mezőnyéből, és bár a végső győztes aligha közülük kerül ki, érdemes végigfutni a névsoron, hiszen a leendő magyar bajnok könnyen beléjük futhat a selejtezőben – ahogyan legutóbb a Ferencváros a svéd, majd a norvég bajnokba. Nézzük hát, kik ők!

Eurofutball: súlyosan megsérült, véget érhet a Barca kölcsönjátékosának karrierje

Nagyon súlyos térdsérülést szenvedett Moussa Wagué, az FC Barcelona kölcsönjátékosaként a görög élvonalbeli PAOK-ban futballozó szenegáli válogatott jobbhátvéd, akinek – a Sport értesülései szerint – a pályafutása végét is jelentheti, hogy a belső, az elülső és a hátsó oldalszalagja is elszakadt a szaloniki együttes legutóbbi mérkőzésén.

Eurofutball: Szoboszlai Dominik a legjobb helyzetteremtő U21-es!

A svájci székhelyű Sporttudományok Nemzetközi Központja (CIES) legújabb tanulmányában azt vizsgálta az InStat Football adatai alapján, hogy az öt topligát kivéve legfontosabbnak tartott 30 európai ligában játszó U21-es labdarúgók közül a különböző kategóriákban kik a legkiválóbbak. A listavezetők között felbukkan Szoboszlai Dominik neve is!

Norvégia: történelmi focisiker – még a fogkefék is táncolnak!

Öt forduló még hátravan a 2020-as norvég labdarúgó-bajnokságból, de vasárnap esti győzelmével a Bodö/Glimt már biztossá tette: aranyérmes lesz. A bravúros szereplés több szempontból is kiérdemli a történelmi jelzőt. Egyrészt ez a 104 éve alapított klub első bajnoki címe, másrészt – ha hinni lehet a Gracenote statisztikájának – korábban a világ egyetlen országában sem költözött ennyire északra az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság trófeája, arról nem is beszélve, hogy jó eséllyel megdől a norvég pont- és gólrekord is.

CIES: Partizan, Ajax, Dinamo az első három – de milyen lista ez?

A Sporttudományok Nemzetközi Központja (CIES) a legújabb kutatásában azt vizsgálta meg, hogy az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) rangsora szerinti 31 legerősebb liga klubjai hány, jelenleg is aktív játékost edzettek 15 és 21 éves koruk között legalább három évig azok közül, akik napjainkban is ezekben a bajnokságokban futballoznak. A lista élén a Partizan Beograd végzett (85), megelőzve az Ajaxot (77) és a Dinamo Zagrebet (71).

Eurofutball: Elek és Eppel volt csapata 16 év után bajnok

A Kajrat Almati 3–1-re legyőzte hazai pályán az Ordabaszit a kazah labdarúgó-bajnokságban kedden, ezzel behozhatatlan előnyre tett szert a tabella élén, így 16 év elteltével ismét bajnoki címet ünnepelhet.

Eurofutball: történelmi siker, az Ajax 13–0-ra győzött idegenben

A holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 6. fordulójában az Ajax 13–0-ra győzött a Venlo vendégeként, ezzel a liga történetének legfölényesebb sikerét aratta. A korábbi csúcsot is az amszterdami gárda tartotta, 1972-ben 12–1-re verte meg a Vitesse-t.

Eurofutball: jöhet az „Európai Premier League”? A FIFA sztárklubokkal tárgyal

A Sky News értesülései szerint a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség több mint egy tucat topligás – vagyis angol, spanyol, német, olasz és francia élvonalbeli – csapattal tárgyal az „Európai Premier League” létrehozásáról.

Légiósok: Gyurcsó gólt lőtt, Beséék győztek, Kádárék kikaptak

Kádár Tamás csapata, a kínai Santung Luneng 1–0-ra kikapott a Talien Prótól a bajnokság 8. fordulójában. A belga élvonalban szereplő Leuven 3–1-re nyert a Waasland–Beveren ellen. A Hajduk Split Gyurcsó Ádám góljának is köszönhetően döntetlent játszott a horvát bajnokság 3. fordulójában.

Eurofutball: Tamás Márk csapata nyerte a „magyaros” rangadót

A Slask Wroclaw hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Piast Gliwicét a lengyel élvonalbeli labdarúgó-bajnokság nyitó fordulójában.

Ausztria: az év végéig csak hazai drukkereket engednek be

A koronavírus-járvány miatt az év végéig csak hazai szurkolók lehetnek az osztrák labdarúgó-bajnokság mérkőzésein.

Belgium: a következő két idényre felemelték az élvonal létszámát

A Belga Labdarúgóliga közgyűlése pénteken úgy döntött, hogy a következő két szezonra vonatkozóan megemeli a létszámot, így 18 csapat szerepel majd az élvonalban.

Eurofutball: Bundesliga-bajnok játékos döntötte el a kupadöntőt

Öt év után ismét elhódította a labdarúgó Svéd Kupát az IFK Göteborg, amely a 2019–2020-as kiírás csütörtök esti döntőjében hosszabbítás után 2–1-re megverte a rekordgyőztes Malmőt.

Eurofutball: tíz év után kupát nyertek, mégsem indulhatnak a nemzetközi porondon

A Trabzonspor 2–0-ra legyőzte az Alanyasport a Török Kupa szerda esti döntőjében, de az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) szankciója miatt a következő idényben nem szerepelhet a nemzetközi kupaporondon.