Brazília: a kórház szerint javult Pelé állapota

A futballtörténelem egyetlen háromszoros világbajnokáról a Sao Pauló-i Albert Einstein Kórház kedden adott újabb tájékoztatást, jelezve, hogy Pelé életjelei stabilak, és kezelését továbbra is egy átlagos kórházi szobában végzik.

Brazília: megvan Vidal új csapata – a népszerű sorozat ihlette bejelentését

Eddig is szinte biztosra vehető volt, hogy az Intertől távozó Arturo Vidal a brazil labdarúgó-bajnokságban szereplő Flamengóhoz igazol, de a hivatalos bejelentésig mostanáig várni kellett. Megérte várakozni, ugyanis a klub ütősen tálalta a chilei középpályás szerződtetését: a Twitteren közzétett videókban több jelenet is felbukkan a népszerű amerikai sorozatból, a Stranger Thingsből.

Képek: régi csapat, új frizura – Vinícius kilátogatott a Flamengo meccsére

Vinícius Júnior nevelőegyesülete, a Flamengo 3–0-s győzelmet aratott az América MG felett a brazil élvonalbeli labdarúgó-bajnokság legutóbbi játéknapján. A Real Madrid 21 éves klasszisa is kilátogatott a Maracana Stadionban rendezett mérkőzésre, melyen megcsodálhatták az új frizuráját.

Videó: alig futott neki, de így is gyönyörű szabadrúgásgólt szerzett 30-ról

Alig futott neki, de így is gyönyörű szabadrúgásgólt lőtt a Corinthians támadója, Róger Guedes az Athletico Paranaensének a brazil élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában. A 25 éves brazil játékos az 5. percben tekert a kapuba. Íme!

Videó: nyolc biciklicsel után kapufás gól – a brazil játékos erre emlékezni fog!

Tíz perccel a becserélése után látványos gólt szerzett a Palmeiras–Botafogo (4–0) brazil élvonalbeli bajnokin a hazaiak játékosa, Wesley. A 23 éves támadó nyolc átlépős csel után tolta be a labdát, majd még egy cselt követően hatalmas gólt szerzett. Íme!

Edzősors: Paulo Sousát menesztette brazil csapata, távozik a Flamengótól

A brazil élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Flamengo menesztette Paulo Sousa vezetőedzőt.

Videó: papucsban tanította vetődni a kapust az elégedetlen szurkoló

Furcsa pillanatok követték Brazíliában a Santa Cruz labdarúgó-mérkőzését. A lefújás után egy elégedetlen hazai szurkoló bement a pályára, és elkezdte oktatni a kapust. Kisebb fáziskéséssel aztán megérkeztek a rendőrök. Íme!

Videó: lemásolták Roberto Carlos külsővel szerzett legendás gólját!

Ha nem csak az elsőosztályú labdarúgó-bajnokságok góljai számítanának a Puskás-díj odaítélésekor, akkor ez a szabadrúgásgól a brazil harmadosztályból jó eséllyel dobogós lenne. Amellett, hogy hihetetlenül nagy löket volt, győzelmet ért a Florestának, amely a találat pillanatában már emberhátrányban játszott. Fábio Alves gólját Roberto Carlos 1997-ben, franciáknak lőtt csodagóljához is hasonlító, noha ezt most nem bal külsővel, hanem belsőcsüddel szerezték. Mindkét gólnál hasonló volt a kapus reakciója.

Videó: Mindent jól csinált a befejezésig… Hogy lehetett ezt kihagyni!?

A brazil állami bajnokságban szereplő Sao Bento támadója hatalmas helyzetet puskázott el a Portuguesa elleni bajnoki első félidejének hosszabbításában. Csapata ekkor már kétgólos hátrányban volt, így még fájdalmasabb lehetett egy ilyen szóló után kihagyni a ziccert. A kommentátor sem hitt a szemének. A játékos mentségére szóljon, a pálya talaja hagy maga után némi kívánnivalót.

Brazília: győztes mérkőzéssel mutatkozott be a Cruzeiro tulajdonosaként Ronaldo

A brazil Cruzeiro labdarúgócsapat új tulajdonosa, a korábbi klasszis csatár Ronaldo győztes hazai mérkőzéssel mutatkozott be.

Brazília: berohantak a pályára, egy kés is előkerült a botrányba fulladt meccsen

A Sao Paulo és a Palmeiras U20-as csapatainak egymás elleni mérkőzése (0–1) botrányba fulladt az 51. percben, miután a lelátóról beszaladók a vendégjátékosokra támadtak, mi több, egy késre is akadtak a gyepen, de az szerencsére senkit nem sebzett meg. Az egyik vendégjátékos találta a földön a veszélyes tárgyat, melyet azonnal átadott a játékvezetőnek, aki lesétált vele a pályáról.

IFFHS: a brazil a legerősebb futballbajnokság a világon

A brazil futballbajnokság a legerősebb a világon a labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet, az IFFHS szerint. A magyar NB I az 53. a rangsorban.

Videó: a pompás gólt szerző brazil csodatiniért sorban állnak a nagyok

A Palmeiras U20-as csapatában a hétvégén látványos szólógólt szerző, Brazíliában csodagyerekként számon tartott 15 éves Endrickért már sorban állnak az európai elitklubok – írja a Sportbible.

Parkolóig kergetett bíró, az év szögletvariációja és Messi szerződésajánlata

2021-ben is számos olyan történet volt a sportvilágban, amely megnevettette olvasóinkat. Az év utolsó napjain négyrészes sorozatunkban ezekből a sztorikból elevenítjük fel a legmulatságosabbakat. Az első részben láthatják az év szerződésajánlatát, amelyet Lionel Messi kapott, egy szürreális szögletvariációt is megmutatunk, valamint azt a játékvezetőt, akit Bulgáriában egészen a parkolóig kergettek a játékosok és a berohanó nézők. A kézilabda szerelmeseit pedig Henny Reistad győzelmi dalával örvendeztetjük meg. A norvég játékos a Bajnokok Ligája fináléjának díjátadóján vette kezébe a mikrofont.

Brazília: ötven év után ismét bajnok az Atlético Mineiro

Története során második alkalommal az Atlético Mineiro nyerte a brazil labdarúgó-bajnokságot – közölte az MTI.

Brazília: a kigyúrt brazil játékvezető erősebbnek tartja magát Hulknál

Számított rá Anderson Daronco játékvezető, hogy ha ő vezeti majd a Hulkot is foglalkoztató Atlético Mineiro egyik brazil bajnokiját, akkor nagyszerű fizikumuk miatt összehasonlítják majd őt és a brazil támadót. Az élet végül Daroncót igazolta, hiszen idén júniusban ő dirigált a Mineiro Sao Paulo elleni találkozóján (1–0), és a meccs után elárasztották az internetet a kettejüket ábrázoló mémek. Az izompacsirta bíró szerdán, egy videóban elmondta, alaposan felmérte a meccs előtt Hulkot, s szerinte ő az erősebb.

Brazília: tovább mélyül a Gremio válsága

Tovább nehezedett a helyzet a kétszeres brazil futballbajnok Gremio számára, amely szombaton 1–0-s vereséget szenvedett az Internacional vendégeként – közölte az MTI.

Brazília: szétrombolták a VAR-t a pályára özönlő szurkolók

A Gremio fanatikusai elözönlötték a pályát, és szétverték a videobírós (VAR) rendszer technikai eszközeit azt követően, hogy csapatuk hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Palmeirastól a brazil labdarúgó-bajnokságban – közölte az MTI.

Brazília: Luiz Felipe Scolarit menesztették a Gremiótól

Luiz Felipe Scolarit hétfőn menesztették a brazil élvonalban szereplő Gremio labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról – írja az MTI.

Brazília: David Luiz a Flamengóba szerződött – hivatalos

A Magyar Távirati Iroda arról ír, hogy az Arsenal után hazájában, a Flamengo csapatában folytatja pályafutását a Bajnokok Ligája-győztes védő, David Luiz – jelentette be a brazil labdarúgóklub.

Kézilabda Eb: Tudta-e?