Videó: Götzének szűk 9 perc kellett az első PSV-s góljához

Alig kezdődött el Mario Götze első tétmérkőzése a PSV mezében, máris betalált a német játékos. A kilencedik percben a Zwolle védelme hozta össze a lehetőséget a világbajnok futballistának, aki szemfülesen lecsapott a labdára, és a kapust kicselezve értékesítette a ziccert.

Férfi kosár Ek: hosszabbítás után nyert a Körmend

Megszerezte első győzelmét a 2. csoportkörben az Egis Körmend, miután a 3. fordulóban hosszabbítást követően idegenben 94–90-re legyőzte a holland Zwollét a K-csoportban.

Liverpool: vörös a vörösöknél – belső védő érkezett Hollandiából

Tizenhét éves középhátvédet szerződtetett Hollandiából a Bajnokok Ligája-győztes Liverpool FC labdarúgócsapata, amely a hivatalos honlapján jelentette be a Zwollétól érkező Sepp van den Berg átigazolását.

Videó: a Chapéra emlékezett, a bíró nem tartotta be a szabályt

A Vitesse hazai pályán 3–1-re legyőzte a Zwollét a holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 15. fordulójában szombaton. Nathan, a hazaiak brazil nemzetiségű labdarúgója a 93. percben gólt szerzett, levette mezét, letérdelt, és az égre mutatott – így emlékezett meg a repülőgép-szerencsétlenségben elhunyt honfitársairól. A bíró nem tartotta be a szabályt, nem adott sárga lapot a játékosnak.

Videó: a pillanat, amikor mindenről a Nap tehet

Igazi futballidő volt szombaton Rotterdamban, ahol azonban a hétágra sütő nap mégis kisebb problémát okozott a Feyenoord és a Zwolle (2–0) mérkőzésén. Pontosabban a vendégek középpályásának, Wout Bramának. Íme!

Hollandia: ötöt gurított a PSV; kikapott a harmadik és az AZ

A holland labdarúgó-élvonal (Eredivisie) 17. fordulójában könnyedén nyert a PSV, a harmadik helyezett Zwolle azonban kikapott, míg az AZ Alkmaar meglepően sima vereséget szenvedett.

Holland Szuperkupa: 22 drukkert vettek őrizetbe a meccs előtt

Huszonkét gyanúsítottat vett őrizetbe a rendőrség a vasárnapi Ajax-Zwolle holland labdarúgó Szuperkupa előtt.

Videó: óriási góllal kezdett az Ajax, majd kapott ötöt

Ahogy arról már beszámoltunk, meglepetésre a PEC Zwolle nyerte meg a labdarúgó Holland Kupát, miután a rotterdami döntőben 5–1-re kiütötte az Ajaxot. Egy komolyabb petárdázás után bődületesen nagy góllal kezdett Ricardo van Rhijn, majd az 50. percig a Zwolle lőtt ötöt. Tekintse meg a mérkőzés összefoglalóját!

Holland Kupa: Van der Sar beszéde után összeomlott az Ajax

Meglepetésre a PEC Zwolle nyerte meg a labdarúgó Holland Kupát – története során először –, miután a rotterdami döntőben 5–1-re legyőzte az Ajaxot.

Hollandia: NEC-vereség, Babos háromszor nyúlt a hálóba

A holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 31. fordulójának vasárnapi játéknapján Babos Gábor csapata, a NEC Nijmegen 3–1-es vereséget szenvedett hazai pályán a Zwollétól. A Venlo döntetlent játszott a Twentével, az Utrecht hazai közönség előtt nyert a NAC Breda ellen.

Hollandia: sorozatban hatodszor veszített a VVV

A holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 30. fordulójának nyitó fordulójában a kiesés elől menekülő csapatok csatáján a PEC Zwolle idegenben Fredua Benson duplájával 2–0-ra legyőzte a VVV Venlót. Nehéz lenne azt állítani, hogy túl jó formában vannak a hazaiak, hiszen a legutóbbi hat bajnokijuk során egy pontont sem szereztek, gólt is csak egyet.

Eredivisie: eljött a pillanat, először a tabella élén az Ajax

Az Ajax hazai pályán 3–0-ra legyőzte a PEC Zwollét a holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 26. fordulójának vasárnapi játéknapján, és az idényben először átvette a vezetést a tabellán.

Holland Kupa: az Ajax otthon hármat kapott az Alkmaartól

A PSV és az AZ Alkmaar jutott be a labdarúgó Holland Kupa döntőjébe, mindkét csapat 3–0-ra nyert idegenben az elődöntőben.

Videó: másodpercek alatt négy ziccert hibázott el a PSV

Elképesztő ziccersorozat maradt kihasználatlanul a PSV–Zwolle holland bajnoki labdarúgó-mérkőzésen. A meccset 3–1-re elveszítették a hazaiak, többek között az alábbi videón látható jelenetek miatt, melynek során az 59. percben pár másodpercen belül négyszer is a kapuba találhattak volna, de egyszer sem sikerült.

Eredivisie: odahaza botlott az éllovas PSV

Sokan hitték, hogy a holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban a 19. fordulóbeli PSV–Zwolle összecsapás merő formalitás lesz, de egyáltalán nem így történt. A találkozónak a tabella 14. helyéről nekivágó vendégek ugyanis a kétgólos Fred Benson vezetésével elvitték a három pontot Eindhovenből.