Budapesten járt Marco Fazzone, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség zürichi futballmúzeumának (FIFA World Football Museum) igazgatója, és a felavatás előtt álló Puskás Arénában nézte meg a tervezett Puskás Múzeum előkészületeit. Lapunknak adott interjújában beszélt a Puskás-örökség kérdéseiről, a FIFA-múzeum hitelességi problémáiról és az e-sport szerepéről is.

El: kialakult a nyolcaddöntő mezőnye – eredmények, jegyzőkönyvek

Csütörtökön kialakult a nyolcaddöntő mezőnye az Európa-ligában, a legjobb 16 közé a szerdán továbbjutó Sevilla mellett még két spanyol, két angol, két olasz és két orosz, egy osztrák, egy cseh, egy francia, egy horvát, egy német, egy portugál és egy ukrán csapat csatlakozott. A nyolcaddöntő sorsolását péntek 13 órakor tartják meg, az eseményről élő tudósítással jelentkezünk!

El: „sértett” sztárja nélkül nyert az Inter; előnyben a Sevilla és a Napoli

Az Inter 1–0-s győzelmet aratott hazai pályán a Rapid Wien felett a labdarúgó Európa-ligában a legjobb tizenhat közé kerülésért zajló párharc első mérkőzésén. A Napoli és a Sevilla is idegenben győzött, míg Szoboszlai Dominik csapata, a Salzburg ugyan vezetett Belgiumban, de végül vesztesen távozott az FC Bruges otthonából. A Dinamo Kijev Kádár Tamás nélkül ikszelt az Olympiakosszal.

Képek: legendák fociztak együtt a FIFA-gála előtt

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) január 9-én tartja azt a gáláját Zürichben, amelyen többek között az Év játékosának járó díjat is átadják. Az esemény előtt világsztárok zöme múlatta együtt az időt a futballpályán.

Légiósok: oda Vanczák történelmi esélye, kiesett a Sion

A Zürich labdarúgócsapata 3–0-ra nyert a Sion vendégeként a Svájci Kupa elődöntőjében, ezzel bejutott a fináléba. A Sion magyar légiósa, Vanczák Vilmos így elszalasztott egy történelmi lehetőséget.

FIFA: letartóztatási hullám, megint elvittek több tisztviselőt

Letartóztatások újabb sorozata kezdődött csütörtök hajnalban Zürichben a Nemzetközi Labdarúgó-szövetséget (FIFA) érintő kiterjedt korrupciós botránnyal összefüggésben – írta internetes felületén csütörtökön a The New York Times című amerikai lap.

Svájc: Vanczák nagyot csattant, csere - agyrázkódás

Vanczák Vilmos számára szűk fél óráig tartott a hétvégi bajnoki bevetés: a svájci Sion magyar labdarúgója az FC Zürich elleni bajnokin szenvedett sérülést, agyrázkódás gyanújával vitték le a pályáról.

Atlétikai Eb: kétmillió frankos mínusszal zárt Zürich

Kétmillió svájci frank (530 millió forint) veszteséggel zártak a vasárnap befejeződött zürichi atlétikai Európa-bajnokság szervezői.

Atlétikai Eb: visszacsúsztak a hétpróbázók a távolugrás után

Visszacsúsztak a magyar hétpróbázók a távolugrás után a zürichi atlétikai Európa-bajnokságon pénteken.

Atlétikai Eb: „Pars fejben nem volt ott a selejtezőben”

Spiriev Attila szakmai igazgató szerint semmi jelentősége nincs, hogy az olimpiai bajnok Pars Krisztián csak a kilencedik helyen jutott be a kalapácsvetés szombati döntőjébe.

Atlétikai Eb: Pars a 9. dobással döntős, Hudi és Németh kiesett

Az olimpiai bajnok Pars Krisztián bejutott a kalapácsvetés döntőjébe, Hudi Ákos és Németh Kristóf viszont kiesett a zürichi atlétikai Európa-bajnokságon csütörtökön.

Atlétikai Eb: idei legjobbját futotta Zsivoczky Attila felesége

Mindkét magyar hétpróbázó jól kezdett csütörtökön a zürichi atlétikai Európa-bajnokságon.

Atlétikai Eb: az országos bajnok nem jutott tovább 200 méteren

Kaptur Éva kiesett 200 méteren a zürichi atlétikai Európa-bajnokságon csütörtökön.

Atlétikai Eb: Madarász egyéni csúcsot gyalogolt 20 km-en

Madarász Viktória kiváló teljesítménnyel, nagy egyéni csúccsal a 12. helyen végzett a női 20 km-es gyaloglásban a zürichi atlétikai Európa-bajnokság csütörtöki versenynapján. Az aranyérmet az orosz Elmira Alembekova szerezte meg.

Atlétikai Eb: Pars rontott, nem biztos, hogy bejut a döntőbe

Az olimpiai bajnok Pars Krisztián ötödik helyen végzett selejtezőcsoportjában a zürichi atlétikai Európa-bajnokságon csütörtökön, így a második csoport dobásai után derül ki, bejutott-e a döntőbe.

Atlétikai Eb: címvédés női távolban és férfi diszkoszban

A papírforma érvényesült a férfi diszkoszvetésben és a női távolugrásban a zürichi atlétikai Európa-bajnokság szerdai versenynapján.

Holland arany 64 év után 100-on, Baji továbbjutott, Zsivoczky jól zárt

A tízpróbázó Zsivoczky Attila a 17. helyen végzett a zürichi atlétikai Európa-bajnokság szerdai versenynapján, Helebrandt Máté pedig 25. lett 20 kilométeres gyaloglásban. Baji Balázs 110 méter gáton bejutott az elődöntőbe.

Brit arannyal és szomorú magyarokkal zárta az első napot az Eb

Zürichben, az atlétikai Európa-bajnokságon a magyar versenyzők számára többnyire nem úgy alakult a nap, ahogy eltervezték. A britek viszont örülhettek, hiszen Jo Pavey a nap legjobban várt számában, női 10 ezer méteren begyűjtötte az aranyérmet.

FIFA: tüntetés a székháznál, rongálás és pingálás

Százötven fős demonstráció zajlott ma délután Zürichben a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) székházánál.

Sakk: Carlsen világcsúccsal nyerte a történelmi tornát

Magnus Carlsen győzelmével ért véget Zürichben minden idők legerősebb, 2801-es átlagértékszámú sakk szupertornája. A norvég világbajnok veretlenül, öt fordulóban szerzett 8 pontjával (a győzelem 2, a döntetlen 1 pontot ért) előzte meg az örmény Levon Aronjant, az amerikai Hikaru Nakamurát, az olasz Fabiano Caruanát, az indiai Viswanathan Anandot és az izraeli Borisz Gelfandot.