Bundesliga: a Bayern elleni iksz után négyet kapott a Gladbach

A Bayer Leverkusen 4–0-ra legyőzte hazai pályán a Borussia Mönchengladbachot a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 2. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

Eb 2020: a spanyol hős Svájc hősét látta a meccs emberének

Unai Simón, a spanyol labdarúgó-válogatott kapusa lett a tizenegyesekkel megnyert Európa-bajnoki negyeddöntő legjobbja, ő azonban a meccs után azt mondta: svájci kollégájának, a bravúrt bravúrra halmozó Yann Sommernek adta volna a díjat. Íme, néhány nyilatkozat a szentpétervári mérkőzés után!

Videó: Sallai Roland higgadt befejezését eleveníti fel a Bundesliga

A világbajnok franciák ellen gólpasszt jegyző Sallai Roland Mönchengladbach ellen szerzett vezető találatára hívja fel a figyelmet a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) hivatalos Instagram-oldala. A Freiburg 24 éves támadója még áprilisban vette be Yann Sommer kapuját a mérkőzés 10. percében. A meccset a hazaiak Marcus Thuram duplájával megfordították, és 2–1 megnyerték. Sallai 75 percet töltött a pályán.

Eb 2020: örömhír – Yann Sommer elhagyta a svájci csapatot

Az olaszokkal szemben 3–0-ra elveszített szerda esti római mérkőzés után azonnal Németországba utazott Yann Sommer, a labdarúgó Európa-bajnokságon szereplő svájci válogatott kapusa, mert felesége a család második gyermekével mindenórás.

Sergio Ramos Európa-rekorder lett... majd kihagyott két 11-est!

A német válogatott 3–1-re legyőzte Ukrajnát a labdarúgó Nemzetek Ligája 5. fordulójában, az A-liga 4. csoportjában. A kvartett másik összecsapásán a spanyolok nagy meglepetésre 1–1-es döntetlent játszottak a svájciakkal – az európai válogatottsági rekorderré avanzsáló Sergio Ramos két büntetőt is kihagyott.

Bundesliga: a társak szerint Gulácsi a 3. legjobb kapus

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) játékosai Gulácsi Pétert, az RB Leipzig magyar légiósát választották meg a 2019–2020-as idény harmadik legjobb kapusának.

Bundesliga: sosem találná ki, melyik csatár küzd a legtöbbet a pályán!

A svájci székhelyű Sporttudományok Nemzetközi Központja (CIES) legfrissebb kutatásában a Bundesliga-játékosok teljesítményét elemezte különböző produktivitási mutatók mentén. Az OptaPro adatai alapján elvégzett elemzésből kiderült, a legtöbb védést Yann Sommer mutatta be eddig a kapusok közül, a legtöbb sikeres szerelés kölni, lefülelt átadás paderborni és schalkés középpályásé, míg a legtöbb lövés és sikeres csel egy-egy Bayern-játékoshoz kötődik.

Bundesliga: Gulácsi a 3. legjobb kapus a játékosok szavazatai alapján

Gulácsi Pétert választották a Bundesliga-játékosok a német élvonal harmadik legjobb kapusának az őszi szezonban.

Bundesliga: Sommer briliáns védéséből még briliánsabb videót készítettek

Szinte hihetetlen védéssel tartotta meg a döntetlent 0–0-s állásnál a Bayern München elleni Bundesliga-mérkőzésen Yann Sommer, a Borussia Mönchengladbach kapusa, akinek így elévülhetetlen érdemei voltak abban, hogy csapata végül nyerni tudott a rangadón. A történteket most a Borussia médiacsapata is feldolgozta – kellően humoros formában emlékezve meg a bravúrról.

Videó: földöntúli bravúrral mentett a Bayern ellen Sommer

Hihetetlen védéssel tartotta meg a döntetlent 0–0-s állásnál a Bayern München elleni Bundesliga-mérkőzésen Yann Sommer, a Borussia Mönchengladbach kapusa. A 30 éves svájci az ujjbegyével, szó szerint a gólvonalról mentett az első félidőben egy trükkös Joshua Kimmich-lövés után. A gólvonal-technológia segítségével mindenki láthatta, hogy a labda teljes terjedelmével nem haladt át a gólvonalon.

Gladbach: 2023-ig hosszabbított a svájci válogatott kapus

2023-ig meghosszabbította szerződését Yann Sommer, a Borussia Mönchengladbach kapusa – jelentette be a német együttes a hivatalos honlapján.

Bundesliga: két kései gól, a Gladbach megelőzte a Bayernt

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokág 20. fordulójában a Borussia Mönchengladbach idegenben 2–0-ra legyőzte a Schalkét, ezzel feljött a tabella második helyére.

Pasi-vb: íme, a legdögösebb focisták álomtizenegye

A bőség zavarával küzdöttünk, de csak sikerült összeállítani a kezdőcsapatot: szerintünk ők tizenegyen a legdögösebb labdarúgók az oroszországi világbajnokságon. Lehet vele vitatkozni, de egy biztos: sportszakmai hátteret ne is keressen senki a válogatásban.

Válogatott: Svájcban senkit nem érdekelnek a magyarok…

A magyar labdarúgó-válogatott Svájccal csap össze világbajnoki selejtezőn szombaton 20.45 órakor Bázelben. A találkozó előtt ellenfelünk sajtótájékoztatója egészen érdekesre sikeredett, egyvalamiről nem kérdeztek ugyanis a helyi újságírók: a mieink elleni meccsről.

Kép: mi ez a furcsa sporteszköz csoportriválisunk kapusain?

A magyar labdarúgó-válogatottal azonos világbajnoki selejtezőcsoportban szereplő svájci nemzeti csapat két kapusa, Yann Sommer és Marwin Hitz speciális eszköz segítségével készül a Lettország elleni szombati kvalifikációs mérkőzésre. A Mönchengladbach és az Augsburg kapuvédője stroboszkópos szemüveget viselt a válogatott egyik edzésén.

Eb 2016: az iksszel a franciák és a svájciak is továbbjutottak

A franciaországi Európa-bajnokság A-csoportjának 3. fordulójában a házigazda csapat Svájc ellen fejezte be a csoportkört, és bár háromszor is megdöngette a lécet, gólt nem sikerült elérnie. Így a döntetlennel kéz a kézben jutottak a legjobb 16 közé: a franciák csoportelsőként, a svájciak csoportmásodikként.

Három léc, nulla gól, de így is csoportelső Franciaország

Eb 2016: kimaradt a bő svájci keretből a korábbi kapitány

Gökhan Inler korábbi csapatkapitány nem került be a franciaországi Európa-bajnokságra készülő svájci labdarúgó-válogatott egyelőre 28 fős keretébe.

Bayern: Neuer „érintetlenségi” rekordot állított fel

Manuel Neuer új rekorddal zárta a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Bundesliga 2014-15-ös idényét, hiszen 20 mérkőzésen sem kapott gólt, míg csapata beállította saját 2012-13-as csúcsát, amikor csak 18-szor sorakozhatott fel középkezdéshez a Bayern München.

Svájc: lemondta a válogatottságot a kapus

A 30 éves kapus, Diego Benaglio szerdán bejelentette, nem lép többet pályára a svájci labdarúgó-válogatottban.