WTCR: Michelisz és Tassi ütközött a rajtnál – Azcona nyerte a 2. versenyt

Hamar véget ért a túraautó-világkupa (WTCR) franciaországi versenyhétvégéjének második futama a pole pozícióból rajtoló Michelisz Norbert számára. A Hyundai magyar versenyzője a mellőle induló Tassi Attilával akadt össze a startot követően, miközben a győzelem Michelisz csapattársáé, Mikel Azconáé lett Pau-Ville-ben. A dobogóra még Santiago Urrutia és Ma Csing-hua állhatott fel, Nagy Dánielt a 11. helyen intette le a kockás zászló.

Videó: ennél rosszabbul nem rajtolhatott volna Michelisz és Tassi

Michelisz Norbert a pole pozícióból, Tassi Attila a második rajthelyről vághatott neki a túraautó-világkupa (WTCR) második futamának Pau-Ville-ben. Kettejük közül a Honda versenyzője kapta el jobban a rajtot, ám amikor Michelisz megpróbálta megvédeni első helyét, keresztbe forgott a pályán, Tassinak pedig nem volt esélye elkerülni az ütközést. Az eset miatt a pályára kellett küldeni a biztonsági autót, a futamot végül Mikel Azcona nyerte meg.

WTCR: kettős Honda-győzelem és dupla magyar pontszerzés az első futamon

A pole pozícióból rajtoló Néstor Girolami nyerte meg a túraautó-világkupa (WTCR) franciaországi versenyhétvégéjének első futamát. Az argentin pilóta mögött a csapattársa, Esteban Guerrieri ért célba, a dobogóra még Yvan Muller állhatott fel. Michelisz Norbert és Nagy Dániel pontszerzéssel kezdte meg az új idényt.

WTCR: Tassi volt a legjobb magyar a paui időmérőn

Néstor Girolami győzelmével ért véget a túraautó-világkupa (WTCR) nyitó hétvégéjének időmérője a franciaországi Pau-ban, így az argentin rajtolhat az első helyről a vasárnapi első futamon. Mellőle a csapattársa, Esteban Guerreri indulhat, míg Michelisz Norbert a pole pozícióba parkolhatja le az autóját a második verseny rajtrácsán.

WTCR: a Lynk & Co az élen, Michelisz és Tassi is a top 10-ben Pau-ban

Santiago Urrutia zárt az élen a túraautó-világkupa (WTCR) franciaországi versenyhétvégéjének szombati szabadedzésein. Michelisz Norbert délelőtt az 5., míg délután a 7. pozícióban végzett, Tassi Attila 9. és 10. hellyel nyitott, Nagy Dániel először a 14., majd a 17. pozíciót foglalta el.

WTCR: kissé késve ugyan, de hétvégén elrajtol az új idény

Ezen a hétvégén a túraautó-világkupában (WTCR) is megkezdődik a 2022-es idény. A mezőnyben ismét három magyar versenyző és magyar istálló lesz – közülük Michelisz Norbert számára jelenthet különösen nagy kihívást az első, franciaországi versenyhétvége, amelyen két sorozatban is rajthoz áll.

WTCR: Az eredménylistámról hiányzik egy futamgyőzelem – Nagy Dániel

Nagy Dániel úgy tervezte, az idén nem versenyez. Aztán Zengő Zoltán egy hete megkereste, pénteken pedig bejelentették: Rob Huff csapattársa lesz a Zengő Motorsportnál a túraautó-világkupában. S ha már lúd, legyen kövér, Nagy szeretne szerezni minimum egy futamgyőzelmet.

WTCR: két autóval és ezzel a pilótapárossal indul idén a Zengő Motorsport

Idén is versenyez a túraautó-világkupában (WTCR) a Zengő Motorsport, s bár az előző szezonnal ellentétben ezúttal két autóval, már az is megvan, hogy kik vezethetik a magyar istálló Cupráit.

Autósport: ingyenes lesz a júniusi Super Racing Fesztivál

Ingyenes lesz a belépés a HUMDA és a Hungaroring által közösen megszervezett Super Racing Fesztiválra június 11-én és 12-én. Az eseményen a túraautó-világkupa és a kamion Európa-bajnokság magyarországi futamát is megrendezik.

WTCR: Van esélyünk a bajnoki címért harcolni – Michelisz

Michelisz Norbert úgy érzi, tökéletesen felkészült az idei különleges szezonra, amelyben két sorozatban versenyez párhuzamosan. Az elektromos TCR-ben még szüksége van a tapasztalatra, a WTCR-ben viszont a bajnoki címért harcolna. Kiegyensúlyozottság kell ahhoz, hogy ez sikerüljön.

WTCR: Karrierem legnagyobb kihívása előtt állok – Michelisz

Michelisz Norbert, a Hyundai Motorsport versenyzője hivatalos oldalán bejelentette be, hogy dupla idényt vállal. A WTCR (Túraautó-világkupa) mellett az elektromos túraautó-bajnokságban, az ETCR-ben is versenyez 2022-ben.

WTCR: megvannak a cseh és az orosz futamot pótló helyszínek

Véglegesítették a túraautó-világkupa (WTCR) 2022-es versenynaptárát, amelyben megtalálták a korábban kikerülő cseh és orosz versenyhétvége helyére beugró helyszíneket.

WTCR: íme, Micheliszék új autójának a festése – képek

Hasonló színvilágú autóval, ám az egyik legnagyobb szponzora logói nélkül vág neki a túraautó-világkupa (WTCR) 2022-es idényének a Hyundaijal versenyző BRC-istálló. Az interneten nyomon követhető eseményen Michelisz Norbert és az új csapattársa leplezte le, hogyan is néz ki az új autójuk festése.

WTCR: Csehország kikerült a naptárból, Franciaországban a rajt

A tervezettnél egy hónappal később veszi kezdetét a túraautó-világkupa (WTCR) 2022-es idénye, miután biztossá vált, hogy nem tudják megrendezni a csehországi Mostban a szezonnyitót. Az első versenyhétvégére így Franciaországban kerül sor május elején.

WTCR: ők vezetik idén a Lynk & Co autóit

A túraautó-világkupa (WTCR) 2022-es idényének is a Yann Ehrlacher, Yvan Muller, Thed Björk, Santiago Urrutia négyessel vág neki a Lynk & Co. Sőt, a tavalyi szezon legeredményesebb gyártójához ebben az évben csatlakozik egy olyan versenyző is, aki két év kihagyás után tér vissza a sorozatba.

WTCR: Micheliszék sorozatában is elmarad az orosz verseny

Az orosz–ukrán háborús konfliktus miatt szombat este a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) hivatalos honlapján megjelent közlemény szerint a Formula–1-es versenysorozat után a túraautó-világkupa vezetői is úgy döntöttek, hogy nem rendezik meg idén az Orosz Nagydíjat az Ukrajnában zajló orosz katonai fellépés miatt.

WTCR: A bajnoki címhez sok mindennek kell klappolnia – Michelisz

Mint arról beszámoltunk, Michelisz Norbert az idei túraautó-világkupa-idényt is a Hyundai színeiben kezdi el, csapattársa pedig a mezőny egyik leggyorsabb versenyzője, a spanyol Mikel Azcona lesz. Túraautó-világkupa-győztesünk kihívásokkal teli évadnak néz elébe, de szereti az efféle kihívásokat.

WTCR: Michelisz marad a Hyundai-nál, Azcona lesz a csapattársa

Michelisz Norbert továbbra is a Hyundai Motorsport színeiben folytatja a túraautó-világkupában – csapattársa a 25 éves spanyol Mikel Azcona lesz. Mindkét versenyző tesztprogrammal kezdi az idényt azokon a pályákon, amelyeken az idén a versenyeket megrendezik.

Csak a Formula–E-ben jött össze a Mercedesnek a dupla siker – 2021 az autósportban

Bár a koronavírus-járvány 2021-ben is hatalmas hatással volt a sport világára, idén többé-kevésbé zökkenőmentesen le tudták bonyolítani a versenyeket az autósport kiemelt nemzetközi sorozataiban. A Formula–1 minden idők egyik legizgalmasabb szezonját hozta, amely végén Max Verstappen megszakította a Mercedes sikersorozatát. A Formula–E-ben legalább sikerült az egyéni és a konstruktőri bajnoki címet is elhódítani a német márkának, míg a WTCR-ben idén kissé több babér termett a magyar érdekeltségeket tekintve, mint egy évvel korábban. Íme, a 2021-es idény legfontosabb történései a Nemzeti Sport által kiemelt nemzetközi szériákban!

Kézilabda Eb: Tudta-e?