-->
Gyász: elhunyt a Vasas egyszeres válogatott védője

A labdarúgó NB I-ben szereplő Vasas SC hivatalos honlapján tudatta, hogy június 30-án, 79 éves korában elhunyt a klub egykori egyszeres válogatott védője, Lakinger Lajos.

NB I: válogatott védővel és ezüstérmes kapussal erősített a Vasas

Az NB I-be visszajutó Vasas FC a hivatalos honlapján számolt be róla, hogy Géresi Krisztián, Novothny Soma és Zimonyi Dávid után a tizenegyszeres magyar válogatott védő, Baráth Botond, illetve a Kisvárdával legutóbb bajnoki ezüstérmet szerző Dombó Dávid is az angyalföldieknél folytatja pályafutását.

NB II: hazai győzelem – újabb kecskeméti lépés az élvonal felé

A labdarúgó NB II 36. fordulójában a Kecskemét az első percben szerzett góllal legyőzte a megyei rivális Tiszakécskét, így újabb lépéssel közelebb került az élvonalhoz. A már bajnok Vasas remek hajrájának köszönhetően aratott 4–1-es győzelmet a Szentlőrinc ellen. Az utolsó előtti helyen álló Szolnok hiába vezetett sokáig, be kellett érnie egy ponttal a Dorog elleni kiesési helyosztón, a két csapat között így maradt a három pont előny a Dorog javára. A sereghajtó III. Kerület helyzete egyre reménytelenebb, az óbudai gárda hetet kapott Győrben.

Nem tudta meglepni a bajnokot a Szentlőrinc

A labdarúgó NB II 36. fordulójában a már biztosan bajnok Vasas az edzőváltáson áteső Szentlőrincet látta vendégül. A mérsékelt iramú első félidő végén Litauszki Róbert szerzett vezetést az angyalföldieknek, s bár a szünet után a baranyaiak egyenlítettek, a hajrában felszabadultan futballozó házigazda 4–1-es győzelmet aratott.

A szünet után fordított a Vasas, és már kilenc pont az előnye a tabella élén

A labdarúgó NB II 32. fordulójának záró mérkőzésén a listavezető Vasas 3–1-es győzelmet aratott a Szeged felett, így kilencpontosra növelte előnyét a második helyezett Diósgyőrrel szemben.

NB II: a Vasas Hinora góljával legyűrte a Kecskemétet

A labdarúgó NB II 25. fordulójának hétfő esti rangadóján a Vasas megtörte hosszú góltalansági sorozatát, és Hinora Kristóf góljával 1–0-ra győzött Kecskeméten.

Megtört a Vasas góltalansági sorozata – győzelem Kecskeméten

NB II: ismét gól nélküli döntetlent játszott a Vasas

A labdarúgó NB II 24. fordulójának záró mérkőzésén a második helyezett Vasas a hetedik Siófokot fogadta. A hazaiak végig meddő mezőnyfölényben játszottak, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani. A szervezett Siófok megérdemelten szerzett egy pontot a 0–0-ra végződő mérkőzésen.

Csaknem 200 perce nem szerzett gólt a Vasas, a Siófok pontot csent a fővárosból

Hátrányból fordítva nyert a Vasas a soroksári világításavatón

A labdarúgó NB II 19. fordulójában a listavezető Vasas sokáig nem talált fogást a Soroksáron, amely Katona Máté góljával a vezetést is megszerezte első hazai villanyfényes mérkőzésén. Kuttor Attila együttese ugyanakkor hátrányban ritmust váltott, s előbb Hinora Kristóf révén egyenlített, majd Feczesin Róbert fejesével a győzelmet is megszerezte.

Vasas: az anyaegyesület átadja a Fáy utcai létesítményt a labdarúgóknak

A közeljövőben hivatalosan átveszi a Fáy utcai sportcentrum kilenchektáros labdarúgórészlegét a Vasas Futball Club Kft. a Vasas SC-től – adta hírül az MTI.

NB II: legyőzte a Haladást, és élre állt a Vasas

A labdarúgó NB II 16. fordulójának első mai találkozóján a forduló rangadóját rendezték meg Angyalföldön, ahol a Vasas ellenfele a Haladás volt. Az angyalföldiek már a 14. percben vezetést szereztek, és hiába játszottak közel 60 percet emberhátrányban, előnyüket meg tudták őrizni. A fővárosi piros-kékek győzelmükkel megelőzték riválisukat, és a tabella élére álltak.

NB II: kétgólos vereséget szenvedett a Vasas Győrben

A labdarúgó NB II 9. fordulójának záró mérkőzésén a Vasas Győrben lépett pályára, és a gól nélküli első félidőt követően kétgólos vereséget szenvedett (3–1). A Vasas ezzel a vereséggel visszacsúszott a tabella 4. helyére.

MK: Nem vallottunk szégyent a Fehérvár ellen – Pátkai Máté

Nem sikerült meglepnie a Vasasnak a Mol Fehérvárt a labdarúgó Magyar Kupában, az angyalföldiek 2–1-es vereséggel estek ki a 32 között. A mérkőzés után a korábbi fehérvári játékos, Pátkai Máté és az NB II-es együttes csapatkapitánya, Szatmári Lóránd értékelt az NSO Tv-nek.

NB II: így készülnek a Vasasnál a kényszerszünetben – videó

A Nemzeti Sport Online-on egy hete indítottuk a #maradjotthon kihívását, melyben több válogatott labdarúgó is megmutatta már, hogyan sportol otthoni környezetben a koronavírus-járvány idején. Most az NB II-es Vasas FC is elkészítette a maga videóját, melyben játékosok és stábtagok rúgják a labdát.

NB II: új szakmai stábot neveztek ki a Vasas élére

Hétfőn a labdarúgó NB II-ben szereplő Vasas FC közös megegyezéssel szerződést bontott Szanyó Károly vezetőedzővel, Ferenczi István pályaedzővel és Szűcs Lajos kapusedzővel. Ezzel egy időben másfél évre szóló szerződést kötött ifj. Bene Ferenccel, aki vezetőedzőként irányítja a január 3-án kezdődő felkészülést – áll a szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményben.

Vasas: tulajdonosváltás a futballklub élén – hivatalos

A Vasas SC közvetítésével Jámbor János értékesítette többségi tulajdonrészét, így a jövőben Nagy György, Vasas-kötődésű nagyvállalkozó és Nagy Miklós, a Vasas Kubala Akadémia többségi tulajdonosa közösen működtetik tovább a Vasas felnőttlabdarúgását – írja a klub hivatalos honlapja.

Vasas: a sportban nem megszokott, merész és formabontó az új stadion – videó, galéria

Sajtóbejárás keretében mutatták be a média képviselőinek az új Illovszky Rudolf Stadiont. A Vasas új szentélye művészeti szempontból merész és formabontó lett, ami első ránézésre igen jól sült el. Az NSO Tv is ott járt a Fáy utcában, úgyhogy videónkból ki is derül, mire gondoltunk pontosan, illetve, hogy miért gondolják úgy a klub vezetői: ennek a létesítménynek lelke van.

Kézilabda Eb: Tudta-e?