Kerékpár: Pinot kihagyja a Tourt, viszont a Girón elindul

Valter Attila csapattársa, Thibaut Pinot idén kihagyja a Tour de France-t, és az olasz országúti kerékpáros-körversenyre, a Giro d'Italiára koncentrál.

Kerékpársport: Giro vagy Vuelta? Már körvonalazódik! – Valter Attila

A mai napig felejthetetlen pillanat, amikor 2020. szeptember 2-án az országúti kerékpáros Valter Attila megindult a Kékestetőn, és megnyerte a Tour de Hongrie ötödik szakaszát, egyben az összetett versenyt is. Nem sokkal később pedig – 13 év után első magyar versenyzőként – végigment a háromhetes Giro d'Italián, ahol az utolsó, hegyi szakaszon a kilencedik lett. Teljesítményével az év legjobb férfisportolói közé került Magyarországon. Az elismerésről, valamint 2021-es terveiről az Origónak adott interjút.

Kerékpár: „Lehengerlő profizmus” – Valter Attila az új csapatáról

Az első benyomások alapján csak szuperlatívuszokban tud beszélni új csapatáról, a francia FDJ-ről Valter Attila, aki izgatottan várja a kihívásokkal teli évét, újabb world tour versennyel és olimpiával fűszerezve.

Év Sportolója Gála: legendák küldenek üzenetet a díjátadóra

Három kategóriában nem a Magyar Sportújságírók Szövetsége tagsága, hanem egy grémium választja ki az öt nap múlva megrendezendő M4 Sport – Az Év Sportolója 2020 Gála szakmai díjainak győzteseit.

Kerékpár: Valter Attila ott van a legjobb „új profik” között

A Velo-club francia szaklap évről évre megválasztja a tíz legjobb „új profit” (ahogyan a sportágban általában mondják: neo pro). Olyan versenyzők kerülhetnek fel a listára, akik első szezonjukat töltik a legmagasabb szinteken, World Team vagy Pro Team színeiben. A Top10-es listára – a sportág történetében először – felkerült egy magyar versenyző is, méghozzá a Tour de Hongrie győztese, Valter Attila – számolt be a tourdehongrie.hu.

A „csömöri havasokból” a Stelvio-hágóig – Valter Attila a legjobbak között

Októberben olyasmi történt, ami a Giro d'Italia 111 éves története alatt csupán egyszer: 13 esztendő után újra magyar résztvevőért szoríthatott az ország a világ egyik legnagyobb versenyén. Valter Attila Bodrogi László után második magyarként indulhatott az országúti kerékpársport csúcseseményének számító három nagy háromhetes körverseny egyikén: a CCC kerekese álomdebütálásán az összetett 27. helyén végzett 176 indulóból, a fiatalok versenyében pedig 11. lett alig 22 évesen. S ez még csak a kezdet...

Kerékpár: „A számat sem volt kedvem kinyitni” – így néz ki a Girón a fáradtság

Valter Attila 22 évesen mindössze második magyarként vehetett részt háromhetes országúti kerékpáros körversenyen, de rögtön minden idők legjobb magyar Grand Tour-eredményével az összetett 27. helyén végzett a 176 induló között! A fiatal kerékpáros az NSO Tv stábját avatta be annak részleteibe, hogyan is néz ki a fizikai és mentális fáradtság egy háromhetes verseny során, de szóba kerültek a kettesével vett lépcsőfokok és a múltja is, köztük a deszkázás és a dobolás. Ha még többet szeretne megtudni Valter Attiláról, akkor keresse a Nemzeti Sport szombati számát!

Kerékpár: A „csömöri havasokból” a Stelvióig – Valter Attila

A Magyar Kerékpáros Szövetség „virtuális kerekasztal-beszélgetést” szervezett a vasárnap véget ért Giro d’Italián minden idők legjobb magyar Grand Tour-eredményével az összetett 27., és a fiatalok versenyének 11. helyén végző Valter Attilával. A legérdekesebb kérdésekből és válaszokból szemezgettünk.

Giro: Motivál, ha nagy nevek szakadnak le – Valter Attila

Fiatalok és erősek: az új korosztály végleg megérkezett, és kiszorítja a kerékpársport nagy öregjeit, akik már nem tudják tartani a lépést – ezt maga Vincenzo Nibali is elismeri.

Giro: Geoghegan Hart nyerte a viadalt, Valter 27. összetettben

A brit Tao Geoghegan Hart nyerte meg a 103. Giro d'Italia országúti kerékpáros-körversenyt, míg a vasárnapi záró időfutam a szám világbajnoka, a negyedik etapgyőzelmét arató olasz Filippo Ganna sikerét hozta. Valter Attila pályafutása első háromhetesén a 27. helyen zárt összetettben – írja az MTI.

Giro d'Italia: Valter a kilencedik, holtverseny az összetett élén

Valter Attila kilencedik lett a Giro d'Italia országúti kerékpáros-körverseny 20. szakaszán, amelyet Tao Geoghegan Hart nyert meg nagy csatában, összetettben pedig Jai Hindley állt az élre a britével azonos idővel.

Giro: a Stelvio átrendezte az erőviszonyokat, Kelderman élre állt

A holland Wilco Kelderman átvette a vezetést összetettben a Giro d'Italia országúti kerékpáros-körverseny csütörtöki, 18. szakaszán, amelyet csapattársa, az ausztrál Jai Hindley nyert meg – írja az MTI.

Giro d'Italia: másodszorra összejött a siker O'Connornak

Ben O'Connor nyerte meg szerdán a Giro d'Italia országúti kerékpáros-körverseny 17. szakaszát, amelyen Valter Attila 38. lett, míg az összetett élén változatlan különbséggel áll Joao Almeida – írja az MTI.

Giro d'Italia: Tratnik szökésből nyert szakaszt, Valter a 60.

Jan Tratnik szökésből nyerte a Giro d'Italia országúti kerékpáros-körverseny 16. szakaszát kedden, amelyen Valter Attila 60. lett, míg az összetett élén Joao Almeida másodpercekkel növelte előnyét – írja az MTI.

Giro: Almeida maradt rózsaszínben, Kelderman felzárkózott

Tao Geoghegan Hart nyerte a Giro d'Italia országúti kerékpáros-körverseny 15. szakaszát, míg Joao Almeida előnye csökkent, ám megtartotta első helyét az összetettben. Valter Attila 34. lett a vasárnapi etapon, összetettben pedig a 22. helyen áll – írja az MTI.

Giro: Ganna triplázott, Valter egy helyet előrelépett, Almeida növelte előnyét

Filippo Ganna a szombati időfutam megnyerésével a harmadik szakaszgyőzelmét aratta a Giro d'Italia országúti kerékpáros-körverseny 13. szakaszán szombaton. Valter Attila egy helyet lépett előre összetettben, amelyben Joao Almeida növelte az előnyét riválisai előtt.

Giro: Ulissi második etapsikere, Valter Attila maradt a 22.

Diego Ulissi nyerte meg a Giro d'Italia országúti kerékpáros-körverseny 13. szakaszát pénteken. Valter Attila maradt a 22. az összetettben, amelyben Joao Almeida az időjóváírásnak köszönhetően másodpercekkel növelte előnyét.

Giro d'Italia: ecuadori siker a Pantani-emlékszakaszon

Jhonatan Narváez nyerte meg a Giro d'Italia országúti kerékpáros-körverseny 12. szakaszát csütörtökön, az összetett élcsoportja nem változott, míg Valter Attila a 46. helyen ért célba csapatkapitányát segítve – írja az MTI.

Giro: Démare ellenállhatatlan, negyedik sprintsikerét aratta

Arnaud Démare a negyedik sprintsikerét aratta szerdán az idei Giro d'Italia országúti kerékpáros-körversenyen. A 11. szakaszon Valter Attila a 60. helyen ért célba, az összetett élcsoportja nem változott – írja az MTI.

Giro: Sagan több mint 130 km-es szökésből nyert szakaszt

Peter Sagan több mint 130 kilométeres szökésből nyerte meg a Giro d'Italia országúti kerékpáros-körverseny 10. szakaszát kedden, Joao Almeida megőrizte az első helyét összetettben, míg Valter Attila a 32. helyen ért célba – írja az MTI.