La Liga: biztosan nyert a Valencia és a Real Sociedad is

A Valencia 4–1-re legyőzte idegenben az Osasunát a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 4. fordulójának vasárnapi játéknapján, míg a Real Sociedad 2–0-ra nyert a Cádiz ellen, szintén idegenben.

La Liga: Valenciában is pont nélkül maradt az Alavés

A Valencia háromgólos győzelmet aratott a vendég Alavés felett a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) harmadik fordulójának péntek késő esti mérkőzésén.

La Liga: a Valencia a hajrában mentett pontot Granadában

A Granada hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Valenciával a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 2. fordulójában.

Képek: elővették a sablont? Ugyanolyan mintájú mez 10 klubnál

A Puma nevű német sportszergyártó cég szerdán bemutatta tíz labdarúgócsapat (Milan, Manchester City, Borussia Mönchengladbach, Olympique Marseille, Fenerbahce, FK Krasznodar, PSV, Stade Rennes, Sahtar Doneck, Valencia) harmadik számú mezét a 2021–2022-es idényre. A közösségi médiában kisebb felháborodás alakult ki a képek láttán: mindegyik mez dizájnja ugyanarra a mintára épült, és az első reakciók alapján ez egyáltalán nem nyerte el a szurkolók tetszését.

La Liga: a Valencia győzelmével kezdődött meg az idény

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 1. fordulójában a Valencia 1–0-ra legyőzte a Getafét.

Se Lionel Messi, se Sergio Ramos, indul a „La Liga light”

Elindulnak a küzdelmek a spanyolországi élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban, a La Ligában, ahol a korábbi felelőtlen gazdálkodást egyébként is megsínylő klubokra a koronavírus miatti kényszerintézkedések és a gazdasági válság most már tényleg ráborította a megszorításokat. Ennek hatásait a játékosok zsebe mellett immár a szurkolók szíve-lelke is megérezte: Cristiano Ronaldo távozása nagy mértékben csökkentette a liga értékét a rajongók és a marketinges szakemberek, üzletemberek szemében, most meg Lionel Messi és Sergio Ramos távozása miatt mindkét gigásznál nagy a hümmögés, miközben az Atlético Madrid már azzal is erősödött, hogy szinten tartotta a keretét – de az igazat megvallva talán nem is az a nagy gond a La Ligában, hogy távozott a három, bizony már nem fiatal titán, hanem az, hogy nincsenek újak.

Felkészülés: a Milan és az Atlético is tizenegyesekkel kapott ki

A Milan és az Atlético Madrid labdarúgócsapata is tizenegyesekkel kapott ki felkészülési mérkőzésen – előbbi a Valencia, utóbbi a Cádiz ellen.

Barca: elhappolnák a Valencia csapatkapitányát – sajtóhír

A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 2020–2021-es kiírásának harmadik helyén végző FC Barcelona sajtóhírek szerint szemet vetett a 13. helyen záró Valencia csapatkapitányára, José Gayára.

Valencia: a Getaféval El-nyolcaddöntőbe jutó edző lett az új tréner

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Valencia a hivatalos honlapján bejelentette, hogy José Bordalás lett az együttes vezetőedzője.

La Liga: nyert az Atlético Madrid, és bajnok lett

A 2013–2014-es idény után ismét az Atlético Madrid ült fel a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) trónjára, miután hátrányból 2–1-re nyert a Real Valladolid ellen az utolsó, 38. fordulóban.

La Liga: fordított az Atlético, de még nem bajnok

Az Atlético Madrid hátrányból felállva 2–1-re legyőzte az Osasunát a La Liga 37. fordulójában, így továbbra is vezeti a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságot.

La Liga: a Sevilla két pontra megközelítette a Barcelonát

A Sevilla 1–0-ra legyőzte hazai pályán a Valenciát a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 36. fordulójában, ezzel két pontra megközelítette a jelenleg második FC Barcelonát, valamint egy pontra a nála egy meccsel kevesebbet játszó Real Madridot, amellyel a múlt hétvégén 2–2-es döntetlent játszott.

La Liga: élesedik a kiesés ellen küzdők csatája

Az Eibar újabb lépést tett a bennmaradás felé azzal, hogy 1–0-ra legyőzte a Getafét a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokságban vasárnap, a Valladolid viszont közelebb került a kiesőzónához, 3–0-s vereséget szenvedett a Valencia otthonában. Este a Celta Vigo legyőzte a Villarrealt – hat gól és három piros lap született a mérkőzésen.

Valencia: a bajnoki hajrá előtt menesztették a vezetőedzőt

A Valencia labdarúgócsapata hétfőn menesztette Javi Gracia vezetőedzőt – a csapat négy fordulóval a spanyol első osztályú bajnokság vége előtt a tabella 14. helyén áll.

Valencia–Barcelona, öt gól a második félidőben!

Az FC Barcelona 3–2-re nyert a Valencia otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a La Liga 34. fordulójában.

Formula E: győzelemre váltotta a pole pozícióját az újonc Valenciában

Formula E-s pályafutása első győzelmét aratta Jake Dennis a valenciai második futamon. A BMW brit versenyzője mellé André Lotterer (Porsche) és Alex Lynn (Mahindra) állhatott fel a dobogóra.

Formula E: BMW-rajtelsőség a második időmérőn Valenciában

Jake Dennis szerezte meg a pole pozíciót a Formula E valenciai versenyhétvégéjének második időmérőjén. A BMW brit versenyzője mögött André Lotterer (Porsche) végzett, aki azonban a szombaton kapott három rajthelyes büntetése miatt csak az ötödik pozícióból vághat neki a viadalnak. Az első rajtsorba így Alex Lynn (Mahindra) lépett elő, a második sorból a NIO párosa vághat neki az idény hatodik futamának.

La Liga: fordulatos meccsen szerzett pontot a Valencia a Betis otthonában

A Betis ugyan kétszer is vezetett, végül a Valencia elvitt egy pontot Sevillából a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 33. fordulójában (2–2). A Cádiz szintén döntetlent játszott a Celta Vigóval. Este a Villarreal aratott kiütéses sikert a Levante otthonában.

Női kosár Ek: elképesztő finis Szekszárdon, spanyol diadal

A spanyol Valencia nyerte meg a női kosárlabda Európa-kupa 2020–2021-es kiírását, miután a Szekszárdon megrendezett négyes döntő vasárnap esti fináléjában 82–81-re legyőzte az olasz Veneziát. A fordítást és diadalt érő két büntetőt az utolsó másodpercben értékesítette Raquel Carrera Quintana. Korábban beszámoltunk róla: a 3. helyet a házigazda Szekszárd szerezte meg.

La Liga: kétgólos hátrányból ikszelt a Valencia a Sociedad ellen

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 30. fordulójának vasárnapi játéknapján a Real Sociedad 2–2-es döntetlent játszott idegenben a Valencia ellen.