Női kézi BL: a Buducsnoszt majdnem elszórakozta a sikert

A női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 8. fordulójában a Krim Ljubljana meglepetésre 22–22-es döntetlent játszott a csoportot (meccselőnyökkel) vezető CSM Bucuresti otthonában.

Női kézi BL: hétgólos ETO-győzelem a Valcea ellen

A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában a Győri ETO a szünetben még kétgólos hátrányban volt a román Valcea ellen, de a második félidőben ellenállhatatlan teljesítménnyel állva hagyta ellenfelét, és nagyon biztosan nyert.

Az ETO a félidei hátrány után átrobogott román ellenfelén

Női kézi BL: tízzel nyert a CSZKA, Mörk remekelt a Vipersben

A CSZKA Moszkva 30–20-ra megverte a Ramnicu Valceát, míg a Borussia Dortmund 26–25-re nyert a Podravka Koprivnica vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában, a B-csoportban.

Női kézi BL: három pozitív teszt, kérdéses a szombati meccs

Két játékos, a spanyol Mireya González és a szerb Krisztina Liscsevics, valamint Goran Kurtes másodedző koronavírustesztje is pozitív lett az SCM Ramnicu Valcea női kézilabdacsapatánál, így kérdésessé vált, hogy a román bajnok és kupagyőztes szombaton megrendezheti-e az Odense elleni Bajnokok Ligája-mérkőzést.

Kézi: nincs bajnok a románoknál, a CSM BL-szabadkártyában bízhat

A bajnoki címek odaítélése nélkül zárta le hétfőn a 2019–2020-as élvonalbeli bajnoki idényt a Román Kézilabda-szövetség (FRH) elnöksége. A Román Kupát viszont augusztusban befejezik, és a másodosztály feljutásról döntő tornáit is megrendezik, amint a körülmények lehetővé teszik.

Női kézi: német válogatott gólkirályt igazolt a Valcea

Német válogatott átlövőt igazolt a következő idényre a SCM Ramnicu Valcea: Shenia Minevskaja a francia Bresttől érkezik a román női kézilabdabajnokhoz.

Női kézi: egymásnak estek az edzők a CSM és a Valcea rangadójának végén

Feszült hangulatban ért véget a CSM Bucuresti és a Valcea rangadója szerdán a román női kézilabda-bajnokságban. A bukarestiek 23–22-es sikerét hozó, zárt kapuk mögött lejátszott találkozó lefújását követően a hazaiak másodedzője, Per Johansson és a vendégek szakvezetője, Florentin Pera esett egymásnak, a tumultusba a játékosok is bekapcsolódtak.

Női kézilabda BL: a Győri ETO hat góllal legyőzte a Valceát

A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 6., utolsó fordulójában a címvédő Győri Audi ETO KC hazai pályán 35–29-re legyőzte a román SCM Ramnicu Valceát, így a címvédő csoportelsőként, veretlenül jutott be a negyeddöntőbe.

Könnyed győzelemmel zárta a középdöntőt a Győri ETO

Női kézi BL: a Brest és a Valcea is győzött hazai pályán

A Brest és a Valcea is győzött hazai pályán a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének szombati játéknapján.

Női kézi BL: a Győr kilencgólos sikert aratott Valceában

A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 3. fordulójában a címvédő Győri Audi ETO KC 29–20-ra legyőzte idegenben a román Ramnicu Valceát.

Nyögvenyelős kezdés után a második félidőben már hengerelt a Győr

A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 3. fordulójában a címvédő Győri Audi ETO KC 29–20-ra legyőzte idegenben a román Ramnicu Valceát, így sorozatban a 34. BL-meccsén maradt veretlen.

Női kézi BL: a Buducsnoszt másodszor is megverte a Valceát

A Buducsnoszt Podgorica a 23–19-es hazai siker után 21–20-ra idegenben is legyőzte a román bajnok Valceát a női kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjában.

Női kézi BL: Radicsevics kitömte, a Buducsnoszt legyőzte a Valceát

Ambros Martín előző idényben BL-döntős csapata, a Rosztov-Don nagy meglepetésre viszonylag simán, 31–26-ra kikapott a dán Esbjerg otthonában. A mérkőzés legeredményesebbjeként a kilenc gólig jutó Estavana Polman (Esbjerg) zárt.

Női kézi BL: simán nyert a Brest, fordított az Esbjerg

A Brest Bretagne hazai környezetben 37–24-re legyőzte a Valceát a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 2. fordulójában, míg az Esbjerg úgy nyert 28–22-re Lublinban, hogy a szünetben három góllal (15–12) még a lengyel csapat vezetett.

Női kézi: máris elbukta a bajnoki címet a CSM Bucuresti?

Alig öt forduló ment le a román női kézilabda-bajnokság 2019–2020-as idényéből, és a román sportsajtó máris elkönyvelte, hogy a CSM Bucuresti csapata újra elbukja a bajnoki címet. A fővárosi tanács által pénzelt, Bajnokok Ligája-győzelemre hajtó együttes ugyanis a nyitó fordulóban elszenvedett zilahi vereség (24–25) után most a címvédő SCM Ramnicu Valceától is kikapott 20–19-re, így hátránya máris hat pont fő riválisához képest.

Női kézi: magyar csapatokból erősített az új román bajnok – hivatalos

Hivatalosan is bejelentette hat új játékosát a román női kézilabda-bajnokság friss aranyérmese, a Valcea, amelynek új igazolásai közül négyen is Magyarországon játszottak 2018–2019-ben.

Női kézi: utazás saját kocsikkal, majd súlyos CSM-vereség

Egyre távolabb a román bajnoki cím a CSM Bucuresti női kézilabdacsapatától, miután több kulcsjátékosa hiányában csúnya vereségbe szaladt bele a Gloria Buzau otthonában. Mondjuk már a találkozó felvezetése sem volt profi csapattól megszokott a bukaresti sztárcsapat részéről.

Női kézi: több játékos is érkezhet Valceába Siófokról

Bár a klub hivatalosan még nem számolt be az átigazolásairól, a román ProSport már kész tényként ír arról, mely játékosokkal erősíti meg keretét a következő idényre a listavezető SCM Ramnicu Valcea női kézilabdacsapata.