WTCR: Urrutia nyert; Michelisz hetedik az idényzáró versenyen

Santiago Urrutia nyert a túraautó-világkupa (WTCR) 2020-as idényének záró versenyén Spanyolországban. Mögötte Yann Ehrlacher és Jean-Karl Vernay zárt. A magyarok közül Michelisz hetedik, Tassi Attila csapatutasítás után tizenegyedik, Boldizs Bence tizenhetedik, míg Kismarty-Lechner Gábor tizenkilencedik lett.

WTCR: Ehrlacher világkupagyőztes; újra dobogón a Zengő Motorsport

Yvan Muller aratott győzelmet a túraautó-világkupa (WTCR) záró versenyhétvégéjének fordított rajtrácsos futamán, míg mögötte Jean-Karl Vernay és a Zengő Motorsportot erősítő Mikel Azcona zárt. Yann Ehrlacher hatodikként szelte át a célvonalat,  amivel bebiztosította a világkupa-győzelmét, míg a magyarok közül Michelisz Norbert az ötödik, Tassi Attila a nyolcadik, Kismarty-Lechner Gábor a tizennegyedik lett, így mind a hárman pontot szereztek. Boldizs Bence kiesett.

WTCR: látványos elengedés a győzelemért; Tassi pontot szerzett

Esteban Guerrieri nyert a túraautó-világkupa (WTCR) záró hétvégéjének első versenyén Spanyolországban, miután az utolsó körben elengedte csapattársa, Néstor Girolami. Harmadikként Gilles Magnus szelte át a célvonalat, míg a Zengő Motorsporttal induló Mikel Azcona az ötödik lett. A magyarok közül Tassi Attila a 10., Michelisz Norbert a 16., Boldizs Bence a 17. lett, míg Kismarty-Lechner Gábor nem tudta befejezni a futamot.

WTCR: Urrutia az időmérőn is jó formában volt, Michelisz a 9. lett

Háromból két versenyen Santiago Urrutia indulhat az élről a túraautó-világkupa (WTCR) spanyolországi idényzáróján. A magyar versenyzők közül Michelisz Norbert végzett a legelőrébb, aki a kilencedik lett a aragóniai kvalifikáción.

WTCR: Urrutia maradt az élen, Tassi a 10., Michelisz a 11. lett

Az első szabadedzéshez hasonlóan a második tréninget is Santiago Urrutia zárta az élen a túraautó-világkupa (WTCR) spanyolországi igényzáróján. Tassi Attila ezúttal a 10., Michelisz Norbert pedig a 11. pozícióban végzett.

WTCR: a Lynk & Co az élen, Tassi és Michelisz a top 10-ben az 1. edzésen

Santiago Urrutia bizonyult a leggyorsabbnak a túraautó-világkupa (WTCR) spanyolországi idényzárójának nyitó edzésén. Az uruguayi versenyző mögött a márkatársa és a bajnoki összetetett vezető Yann Ehrlacher végzett, a magyar versenyzők közül Tassi Attila és Michelisz Norbert is az első tízben kezdett.

WTCR: Björk nyert, Kismarty-Lechner és Boldizs pontot szerzett

Thed Björk nyerte a túrautó-világkupa (WTCR) spanyolországi versenyhétvégéjének utolsó, harmadik futamát. A magyar versenyzők közül Kismarty-Lechner Gábor a 13., Boldizs Bence a 15., pontszerző helyen végzett. Michelisz Norbert a 16., Tassi Attila a 17. helyen zárta a harmadik futamot.

WTCR: a Zengő Motorsport nyert; Tassi és Michelisz is pontszerző

A Zengő Motorsport spanyol versenyzője, Mikel Azcona aratott győzelmet a túraautó-világkupa (WTCR) spanyolországi versenyhétvégéjének második futamán. Mögötte Yvan Muller és Santiago Urrutia szelte át a célvonalat, míg a magyar versenyzők közül Tassi Attila a tizennegyedik, Michelisz Norbert a tizenötödik helyen futott be. Kismarty-Lechner Gábor kiesett, Boldizs Bence pedig el sem tudott rajtolni Aragóniában.

WTCR: Vernay nyert; Michelisz, Boldizs és Tassi is pontot szerzett

Jean-Karl Vernay aratott győzelmet a túraautó-világkupa (WTCR) spanyolországi versenyhétvégéjének első futamán. Mögötte Santiago Urrita és Gilles Magnus végzett, míg a magyar versenyzők közül Michelisz Nobert a hatodik, Boldizs Bence a kilencedik, Tassi Attila a tizenötödik, Kismarty-Lechner Gábor pedig a tizenhatodik helyen végzett.

WTCR: háromból két versenyen magyar pilóta indulhat a pole-ból

Bár a Q3-nak nem volt magyar résztvevője a túraautó-világkupa (WTCR) spanyolországi versenyhétvégéje időmérőjén, a másik két szakasz olyan jól alakult Michelisz Norbert és Boldizs Bence számára, hogy az előbbi az első, az utóbbi pedig a második futamnak vághat neki az első rajtkockából. A záró versenyen Jean-Karl Vernay indulhat a pole pozícióból.

WTCR: Magnus maradt az élen, továbbra is Boldizs a leggyorsabb magyar

A túraautó-világkupa (WTCR) spanyolországi versenyhétvégéjének második szabadedzését is Gilles Magnus zárta az élen. Az Audi belga pilótája mögött Nathanaël Berthon és a bajnoki éllovas, Yann Ehrlacher következett, míg Michelisz Norbert a 13. lett. A magyar versenyzők közül a 11. helyen végző Boldizs Bence volt a leggyorsabb.

WTCR: Magnus az élen, Michelisz top 10-en kívül Spanyolországban

Gilles Magnus bizonyult a leggyorsabbnak a túraautó-világkupa (WTCR) spanyolországi versenyhétvégéjének első szabadedzésén. Mögötte Nathanaël Berthon és Santiago Urrutia zárt, míg a magyar versenyzők közül Boldizs Bence a tizenharmadik, Michelisz Norbert a tizenötödik, Tassi Attila a tizenkilencedik, míg Kismarty-Lechner Gábor a huszadik helyen végzett.

WTCR: Michelisz sajnálja a hétvégét, Boldizs a rajtokra feküdne rá

Bár a dobogón nem láthattunk magyar versenyzőt ünnepelni a túraautó-világkupa (WTCR) hazai hétvégéjén, mind a négy honfitársunk szerzett legalább néhány pontot Mogyoródon. Boldizs Bence ezen felül először indulhatott a rajtrács legelejéről, míg Tassi Attila mindhárom futamot az első tízben zárta. Jöjjenek a magyar pilóták nyilatkozatai egyenesen a Hungaroringről!

WTCR: Tassi 6., Michelisz 10. a harmadik hungaroringi versenyen

Esteban Guerrieri nyert a túraautó-világkupa (WTCR) magyarországi versenyhétvégéjének harmadik futamán a Hungaroringen. Mögötte Tiago Monteiro és Néstor Girolami zárt, míg a Zengő Motorsportot erősítő Mikel Azcona a 4., Boldizs Bence a 17., míg Kismarty-Lechner Gábor a 21. helyet szerezte meg. Tassi Attila hatodikként, Michelisz Norbert tizedikként látta meg a kockás zászlót.

WTCR: Michelisz szép felzárkózás után 6. a második mogyoródi versenyen

Yann Ehrlacher nyert a túraautó-világkupa (WTCR) magyarországi versenyhétvégéjének második versenyén. Mögötte Yvan Muller zárt, míg harmadikként Jean-Karl Vernay szelte át a célvonalat. A pole pozícióból induló Boldizs Bence hetedikként végzett, Michelisz Norbert pedig szép felzárkózás után a hatodik helyen érkezett be. Pontot szerzett Tassi Attila is, a Honda magyarja 9. lett, míg a Zengő Motorsportot erősítő Kismarty-Lechner Gábor 18.

WTCR: Guerrieri nyert, Tassi az 5., Michelisz a mezőny végén az 1. futamon

Győzelemre tudta váltani a pole pozícióját Esteban Guerrieri a túraautó-világkupa (WTCR) hungaroringi hétvégéjének nyitó futamán. Az argentinnak az utolsó körig védekeznie kellett a második helyen célba érő Yann Ehrlacher ellen, harmadikként Néstor Girolami zárta a viadalt. A magyar versenyzők közül csupán Tassi Attila szerzett pontot. Michelisz Norbert körhátrányban, a 21. helyen látta meg a kockás zászlót.

WTCR: Michelisz a Q1-ben búcsúzott, Tassi az 1. sorból rajtolhat

Felemásan alakult a magyar versenyzők számára a túraautó-világkupa (WTCR) magyarországi versenyhétvégéjének időmérője. Michelisz Norbert és Kismarty-Lechner Gábor már a Q1-ből sem jutott tovább, Boldizs Bence azonban részt tudott venni a második szakaszban is. Tassi Attila egészen a Q3-ig, ott pedig a második pozícióig menetelt a Hungaroringen. A rajtelsőség a hétvégén eddig igen erősen teljesítő Esteban Guerrierié lett.

WTCR: Guerrieri volt a leggyorsabb a 2. edzésen is, Tassi a 4. lett

Továbbra sincs gyorsabb versenyző Esteban Guerrierinél a túraautó-világkupa (WTCR) magyarországi versenyhétvégéjén. A Honda argentin versenyzője mögött Mikel Azcona és Néstor Girolami zárta a hungaroringi tréninget. Tassi Attila a negyedik helyen végzett, míg Michelisz Norbert a hetedik leggyorsabb kört autózta.

WTCR: Guerrieri az élen, Michelisz a 10. helyen a hungaroringi nyitó edzésen

Esteban Guerrieri nyitott az élen a túraautó-világkupa (WTCR) magyarországi versenyhétvégéjének nyitó edzésén Mikel Azcona és Nathanaël Berthon előtt. A első szabadedzés nedves pályán zajlott, amelyen Michelisz Norbert a 10. pozícióban végzett. Tassi Attila a 17. helyen nyitott a Hungaroringen.

Super Racing Fesztivál: egy hétvégén a Hungaroringen a WTCR és az ETRC mezőnye

Ugyanazon hétvégén, de sajnos helyszíni nézők nélkül rendezik meg a Super Racing Fesztivált, azaz a túraautó-világkupa (WTCR) és a kamion Európa-bajnokság (ETRC) közös versenyhétvégéjét a Hungaroringen. Az esemény előtt összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat!