F1: Räikkönen elázott, Ocon kerékcsere nélkül váltott slickre

Valtteri Bottas nyerte meg a Formula–1-es Török Nagydíjat, ám míg a Mercedes versenyzője viszonylag sima győzelmet aratott Isztambulban, mások gondoskodtak néhány emlékezetes pillanatról a hétvégén. Kimi Räikkönen egyik rádiózása például újabb indok arra, miért fog hiányozni, miután az idény végén elhagyja a királykategóriát. Sergio Pérez pontosan elmondta, Max Verstappen mit kér cserébe, amiért sikeresen maga mögött tartotta Lewis Hamiltont a versenyen, míg Esteban Ocon 24 éves rekordot döntött meg Isztambulban. Íme, az F1-legek a Török GP-ről!

F1: Frusztrál, hogy nem hallgattam az ösztöneimre – Hamilton

Valtteri Bottas úgy érzi, pályafutása egyik legjobb teljesítményét nyújtotta a Formula–1-es Török Nagydíj versenyén, míg a másodikként befutó Max Verstappen noha összességében elégedett, némileg aggasztja, hogy vasárnap esélye sem volt felvenni a harcot a Mercedesszel. A kétpontos előnyét hatpontos hátrányra váltó Lewis Hamilton eközben frusztráltan nyilatkozott: a címvédő úgy érzi, az ösztöneire hallgatva nem kellett volna kiállnia kerékcserére a futam hajrájában.

F1: Bottas aratott győzelmet az esős Isztambulban

Valtteri Bottas (Mercedes) aratott győzelmet a Formula–1-es Török Nagydíj versenyén. Másodikként Max Verstappen (Red Bull) szelte át a célvonalat, aminek köszönhetően visszavette a vezetést az egyéni vb-összetettben, míg a dobogó alsó fokára Sergio Pérez (Red Bull) állhatott fel. Az első ötöst Charles Leclerc (Ferrari) és Lewis Hamilton (Mercedes) egészítette ki.

Bottas nyert Isztambulban; Verstappen visszavette a vezetést a bajnokságban

Valtteri Bottas (Mercedes) aratott győzelmet a Formula–1-es Török Nagydíj versenyén. Másodikként Max Verstappen (Red Bull) szelte át a célvonalat, aminek köszönhetően visszavette a vezetést az egyéni vb-összetettben, míg a dobogó alsó fokára Sergio Pérez (Red Bull) állhatott fel. Az első ötös sorát Charles Leclerc (Ferrari) és Lewis Hamilton (Mercedes) egészítette ki.

F1: a Mercedes kérte Bottast, hogy lassítson a Q3-ban? Íme, a válasz

Lewis Hamilton nyerte meg a Formula–1-es Török Nagydíj időmérőjét, ám a rajtbüntetése miatt Valtteri Bottas vághat neki a pole pozícióból az isztambuli versenynek. A finn pilóta gyorsabb volt a csapattársánál a Q3 elején, és felmerült a gyanúja annak, hogy a Mercedes kérésére nem szállt végül igazán harcba az első helyért Hamilton ellen. Max Verstappen attól tart, hogy a világbajnoki riválisának nem okoz majd nehézséget, hogy a mezőny közepéről rajtolva előtte érjen célba, ám Helmut Marko reménykedik abban, hogy akár Charles Leclerc és Fernando Alonso is a Red Bull segítségére lesz.

F1: Hamilton büntetése után Bottas indulhat a pole-ból Isztambulban

Lewis Hamilton zárta az élen a Formula–1-es Török Nagydíj időmérőjét, de a rajtbüntetése miatt csak a 11. helyről indulhat az isztambuli versenyen. A pole pozíció így csapattársáé, Valtteri Bottasé lett, aki mellől Max Verstappen vághat neki a futamnak. A második rajtsorból Charles Leclerc (Ferrari) és Pierre Gasly (AlphaTauri) várhatja a piros lámpák kialvását.

Hamilton nyerte az isztambuli időmérőt, de Bottasé a pole pozíció

Lewis Hamilton zárta az élen a Formula–1-es Török Nagydíj időmérőjét, de a rajtbüntetése miatt csak a 11. helyről indulhat az isztambuli versenyen. A pole pozíció így a csapattársáé, Valtteri Bottasé lett, aki mellől Max Verstappen vághat neki a futamnak. A második rajtsorból Charles Leclerc (Ferrari) és Pierre Gasly (AlphaTauri) várhatja a piros lámpák kialvását.

F1: Gasly volt a leggyorsabb az esős 3. edzésen Isztambulban

Pierre Gasly végzett az élen a Formula–1-es Török Nagydíj harmadik szabadedzésén, amelyet az első kettővel ellentétben nedves aszfalton rendeztek. Az AlphaTauri versenyzője mögött a Red Bull párosa végzett Max Verstappen, Sergio Pérez sorrendben. Lewis Hamilton a 18. pozícióban zárta az utolsó tréninget.

Az eső megérkezett Isztambulba – Gasly az élen, Hamilton a 18.

F1: Még mindig azon tanakodunk, mihez kellene kezdenünk – Verstappen

Lewis Hamilton elsőségével ért véget a Formula–1-es Török Nagydíj első két szabadedzése. A Mercedes eddig meggyőzően teljesít Isztambulban, ám Hamiltonra rajtbüntetés vár, így még fontosabb a számára, hogy megnyerje a szombati időmérőt. Valtteri Bottas szerint erre az évre az isztambuli pálya az egyik legjobb lett a tapadást tekintve, ám a Red Bullnál a gumik csak az egyik problémát jelentették a pénteki nap során. Max Verstappen leszögezte, sokat kell tenniük éjszaka annak érdekében, hogy sikerüljön ledolgozni a hátrányukból, ám Charles Leclerc szerint a Ferrarira már nem sok munka vár Törökországban.

F1: Hamilton a 2. edzést is behúzta Törökországban

Lewis Hamilton maradt az élen a Formula–1-es Török Nagydíj második szabadedzésén. A Mercedes hétszeres világbajnoka mögött Charles Leclerc (Ferrari) és Hamilton csapattársa, Valtteri Bottas végzett. Max Verstappen (Red Bull) az ötödik lett az isztambuli második tréningen.

Hamilton maradt az élen Isztambulban, Verstappen az 5.

F1: Hamilton nyitott az élen Törökországban

Lewis Hamilton révén a Mercedes volt a leggyorsabb a Formula–1-es Török Nagydíj első szabadedzésén. A versenyhétvégének rajtbüntetése tudatában nekivágó hétszeres világbajnok mögött Max Verstappen (Red Bull) és Charles Leclerc (Ferrari) zárta az isztambuli nyitó tréninget.

Hamilton rajtbüntetéssel és a leggyorsabb körrel kezdett Isztambulban

F1: most Hamiltonon a sor, hogy felzárkózzon a mezőny végéről?

Egy szabad hétvége után folytatódik a Formula–1-es világbajnokság 2021-es idénye, a helyszín Isztambul, ahol a 9. Török Nagydíjat rendezik meg. Noha Lewis Hamilton történelmi sikert aratott Szocsiban, és visszavette a vezetést az egyéni összetettben, a legnagyobb nyertes mégis a fő rivális, Max Verstappen volt, aki a mezőny végéről rajtolva másodikként futott be. A holland kármentése tehát nem is alakulhatott volna jobban, és akár már most hét végén visszaállhat az élre, főleg akkor, ha a Mercedes valóban meglépi a motorcserét a hétszeres világbajnoknál is.

F1: motorcsere miatt Sainznak utolsóként kell rajtolnia

Carlos Sainz Ferrarijában motort kell cserélni, ezért a szabályok értelmében az utolsó rajtpozícióból indul a hétvégén esedékes Formula–1-es Török Nagydíjon.

F1: jelen állás szerint mégis lesz idén Török Nagydíj

Jelen állás szerint mégis lesz Török Nagydíj a 2021-es Formula–1-es idényben, a sportág vezetői ugyanis bejelentették, hogy Isztambullal pótolják a Szingapúri GP-t október elején.

F1: törölték a Török GP-t; Ausztria duplázik – hivatalos

A Formula–1 vezetősége péntek délután hivatalosan is megerősítette, hogy törli a június 13-i hétvégén megrendezendő Török Nagydíjat, aminek következményeként jócskán átalakult a kora nyári program.

F1: veszélyben a Török Nagydíj megrendezése

Kétségessé vált a június 13-i hétvégén megrendezendő Formula–1-es Török Nagydíj lebonyolítása azt követően, hogy Törökország felkerült az Egyesült Királyság vörös listájára a romló járványhelyzet okán.

F1: Stroll megelőzte Verstappent; Hamilton Schumacher előtt

A kilenc év után visszatérő Török Nagydíj őrült időmérőt és fordulatokkal teli versenyt hozott: Lance Stroll pole pozíciót szerzett, s több kört töltött az élen, mint Max Verstappen a teljes idei idényben, míg a hatodik rajthelyét győzelemre váltó Lewis Hamilton a 2014-es Abu-dzabi Nagydíjat idézve szerezte meg az újabb címét, és állította be Michael Schumacher legnagyobb rekordját.