Német Kupa: a Leipzig kiejtette a Hoffenheimet

A labdarúgó Német Kupa nyolcaddöntőjében az RB Leipzig hazai pályán 3–1-re legyőzte a szintén élvonalbeli Hoffenheimet, és továbbjutott.

Magabiztosan jutott a címvédő Leipzig a legjobb nyolc közé

A labdarúgó Német Kupa nyolcaddöntőjében az RB Leipzig a szintén élvonalbeli Hoffenheimet látta vendégül. A hazaiak az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert, és ugyan a vendégek szépítettek, de Timo Werner beállította a 3–1-es végeredményt, így a lipcsei csapat jutott tovább a negyeddöntőbe.

„Szoboszlainak felelősségre van szüksége” – ezekben javult Rosénál

A VfB Stuttgart elleni múlt heti duplája után és a Hoffenheim elleni, szerdai Német Kupa-nyolcaddöntő előtt összegeztük az RB Leipzigben futballozó Szoboszlai Dominik idénybeli statisztikáit, összehasonlítva a bajnokságban elért mutatóit az előző idényben, Jesse Marsch és Domenico Tedesco keze alatt produkált számokkal.

Bundesliga: Olmóra hetekig nem számíthat az RB Leipzig

Combsérülés miatt hetekig nem számíthat spanyol válogatott futballistájára, Dani Olmóra az RB Leipzig.

Bundesliga: Én csak segíteni akarok – Szoboszlai Dominik

Az RB Leipzig pénteken Szoboszlai Dominik két góljával 2–1-re győzött a Stuttgart ellen a Bundesliga 18. fordulójában. A meccs után a középpályás és edzője, Marco Rose is értékelt.

Bundesliga: Szoboszlai kétszer villant, nyert a Leipzig

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 18. fordulójában az RB Leipzig Szoboszlai Dominik két góljával 2–1-re legyőzte a VfB Stuttgartot.

Videó: egyet szabadrúgásból, egyet a 16-osról – Szoboszlai duplázott

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 18. fordulójának nyitó mérkőzésén az RB Leipzig Szoboszlai Dominik parádés szabadrúgásgóljával került előnybe a VfB Stuttgart ellen, majd a második félidő elején ismét betalált a magyar válogatott támadó középpályása.

A Leipzig Szoboszlai duplájával verte a Stuttgartot

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 18. fordulójában a harmadik helyezett RB Leipzig a 15. helyen tanyázó VfB Stuttgartot fogadta. Szoboszlai Dominik az első és a második félidőben is betalált, amire csak egy tizenegyesgóllal tudtak válaszolni a svábok, így a hazaiak 2–1-es győzelmet arattak.

Bundesliga: lipcsei hatos a Schalke otthonában

A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 17. fordulójának nyitó mérkőzésen az RB Leipzig 6–1-es győzelmet aratott a tabella utolsó helyét elfoglaló Schalke otthonában.

Kiütés! Lipcsei hatos az utolsó helyezett Schalke hálójában

Bundesliga: Kapura akartam fejelni – Szoboszlai a gólpasszról

Az RB Leipzig–Bayern München (1–1) mérkőzés lefújása után a fejjel gólpasszt adó Szoboszlai Dominik és a bajorok vezetőedzője, Julian Nagelsmann is értékelte a mérkőzést az Arnea 4-nek.

Bundesliga: döntetlent játszott a Bayern München Lipcsében

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 16. fordulójában az RB Leipzig hazai pályán 1–1-et játszott a Bayern Münchennel.

Videó: Szoboszlai fejjel adott gólpasszt a Bayern ellen

Az 52. percben egyenlített ki az RB Leipzig a Bayern München elleni rangadón a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 16. fordulójában. A gólpasszt Szoboszlai Dominik adta, aki fejjel tolta a labdát Marcel Halstenberg elé a labdát – ez volt Szoboszlai 13. gólpassza az idényben az RB Leipzig mezében.

Döntetlennel indult az év: a Leipzig ikszelt a Bayern Münchennel

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában, a 2023-as esztendő első Bundesliga-mérkőzésén az RB Leipzig az éllovas Bayern Münchent fogadta. A találkozón a vendégek szerezték meg a vezetést, de a hazaiak a szünet után gyorsan egyenlítettek, így 1–1-gyel zárult az összecsapás.

Bundesliga: a Bayern München legyőzésére készülnek Lipcsében

A várhatóan Szoboszlai Dominikkal és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig a Bayern München legyőzésével szállna be a bajnoki címért folyó versenyfutásba.

Statisztikák: Szoboszlai és Kerkez Európa toptehetségei között 2 mutatóban!

Egy héten belül a második magyar válogatott labdarúgó került fel az U23-as európai tehetségekkel foglalkozó Football Wonderkids Twitter-oldal egyik rangsorára. Szoboszlai Dominik a legjobb lövés előkészítő az európai topligákban a 23 év alatti játékosok között, míg Kerkez Milos holtversenyben a 4. helyen áll a védőként elért gólpasszok számában Európában.

Serie A: milánói élklub érdeklődik Szoboszlai iránt – sajtóhír

A calciomercatoweb.it olasz sajtóorgánum szerint az Internazionale Hakan Calhanoglou nyári eladásán gondolkodik, és a törököt Szoboszlai Dominikkal pótolná az olasz csapat.

RB Leipzig: 15 gólt szerzett a csapat, Szoboszlai is betalált

A három magyar válogatott játékost is foglalkoztató RB Leipzig egyesült arab emírségekbeli edzőtáborában kedden 15–0-ra legyőzte a helyi harmadosztályban szereplő Atletico Arabia FC-t. A találkozón Szoboszlai Dominik is pályára lépett, és egy gólt szerzett.

RB Leipzig: Remélem, soha többé nem élek meg hasonlót – Szoboszlai

Január 2-án kezdi meg a téli felkészülést a német labdarúgó Bundesliga 3. helyén álló RB Leipzig a tavaszi szezonra. A klub YouTube-csatornája Szoboszlai Dominikkal készített interjút, amelyben szóba került a csapat nehézkes idénykezdése, a támadó korábbi, kihívásokkal teli időszaka és a téli szünet is.