DAC: sima győzelem a kupában; folytatódhat a szlovák liga

A DAC szerdán, a Szlovák Kupa 2. fordulójában 7–0-ra győzött az ötödik ligás Pöstyén otthonában, és továbbjutott. Bernd Storck vezetőedző szokatlan összeállításban küldte pályára csapatát, a vasárnapi, Trencsén elleni győztes bajnoki kezdő tizenegyéből csak Andrej Fábry volt pályán. A német mester pihentette a kulcsembereit, köztük Kalmár Zsoltot és Schäfer Andrást is.

DAC: koronavírus a ligában, halasztják a szerdai kupameccset

A szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Fortuna Liga) szereplő DAC a hivatalos honlapján tette közzé, hogy elhalasztották a szerdai, Pöstyén elleni kupameccsét.

Szlovákia: a Slovan a bajnokság után a kupát is megnyerte

A Slovan Bratislava a Fortuna Liga után a Szlovák Kupában is diadalmaskodott.

A DAC elbukott az elődöntőben, a Ruzomberok jutott a Szlovák Kupa fináléjába

A Dunaszerdahely 3–0-ra kikapott Rózsahegyen, az MFK Ruzomberok otthonában, így 4–1-es összesítéssel kiesett a Szlovák Kupa elődöntőjében. A vendégcsapat magyar légiósa, Vida Máté egy ártalmatlannak tűnő szituációban térdsérülést szenvedett, hordágyon hagyta el a játékteret.

DAC: Történelmet akarunk írni – Kalmár Zsolt

Hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a DAC a Rózsahegy ellen, ezért szerdán idegenben kell kiharcolnia a kupadöntőbe jutást.

DAC: Schäfer nem tud felhőtlenül örülni első góljának

Schäfer András nem tudott felhőtlenül örülni első, a DAC-ban szerzett góljának, mert egyrészt nem ért győzelmet a Szlovák Kupa elődöntőjének első meccsén a Rózsahegy ellen, másfelől a koronavírus-járvány miatt zárt kapuk mögött rendezték meg a találkozót, így nem ünnepelhetett együtt a szurkolókkal.

Szlovák Kupa: nem tudott nyerni az elődöntő első meccsén a DAC

Schäfer András 10. percben szerzett szépségdíjas találatával a Dunaszerdahely hazai pályán sokáig 1–0-ra vezetett az MFK Ruzomberok ellen a Szlovák Kupa elődöntőjének első mérkőzésén, ám a vendégek a 84. percben egyenlítettek, így idegenben szerzett góljuknak köszönhetően minimális előnyből várhatják a jövő szerdai visszavágót (1–1).

A 84. percben kapott gólt, nem tudott nyerni a kupaelődöntő első meccsén a DAC

Szlovák Kupa: Holmanék nagy lépést tettek a döntő felé

A labdarúgó Szlovák Kupa elődöntőjének első felvonásán a Holman Dáviddal felálló Slovan Bratislava 4–1-re legyőzte a Zlate Moravcét. A pozsonyiak így megnyugtató előnnyel utazhatnak az aranyosmaróti visszavágóra, amely egy hét múlva esedékes.

DAC: Még sosem kezdtem ekkora győzelemmel – Storck

Edzői pályafutása legnagyobb különbségű bemutatkozó győzelmét könyvelte el a hét végén a DAC-ot irányító Bernd Storck.

Szlovák Kupa: fölényes DAC-győzelem a nézőszámok terén

A Dunaszerdahely meccsére négyszer többen voltak kíváncsiak, mint a másik három szlovákiai kupanegyeddöntőre összesen.

Szlovák Kupa: Kalmár bemelegítés közben megsérült, nélküle is győzött a DAC

A Dunaszerdahely 2–0-ra legyőzte az FK Popradot a Szlovák Kupa negyeddöntőjében, ezzel a legjobb négy közé jutott a sorozatban. Kalmár Zsolt hiába lett volna a kezdőcsapat tagja, a bemelegítés közben megsérült, állapotáról egyelőre nem tudni konkrétumot.

Szlovák Kupa: 11-esekkel a nyolc között a DAC

A DAC a gól nélküli rendes játékidőt követően tizenegyesekkel múlta felül a Spartak Trnavát a Szlovák Kupa nyolcaddöntőjében.

Szlovák Kupa: bakik sorozata, harmadszor is újra kell sorsolni?

Újabb hibát követtek el a labdarúgó Szlovák Kupa (Slovnaft Cup) sorsolásánál, ami miatt a Spartak Trnava (Nagyszombat) az esemény megismétlését kérte – írja a sportolunk.sk.

Szlovák Kupa: Vida villanása is kellett, 16 között a DAC

A DAC 2–0-ra nyert az ötödosztályú Druzstevník Radimó vendégeként a Szlovák Kupa főtáblájának harmadik fordulójában, ezzel bejutott a legjobb 16 közé.

Szlovák Kupa: nehezen gyűrte le a DAC harmadik ligás ellenfelét

Továbbjutott a DAC labdarúgócsapata a Szlovák Kupában: a dunaszerdahelyiek 0–0-s rendes játékidőt követően tizenegyesekkel búcsúztatták füleki ellenfelüket, a Filakovót a harmadik fordulóban.

Szlovák Kupa: Vida Máté duplázott, a DAC továbbjutott

A DAC 4–0-ra nyert a negyedosztályú FK Podkonice (Padkóc) otthonában, így bejutott a labdarúgó Szlovák Kupa legjobb 64 csapata közé. A dunaszerdahelyi együttesben Vida Máté duplázott.

Légiósok: a DAC továbbjutott, és gyakorlatilag Adorjánék is

Marco Rossi csapata, a dunaszerdahelyi DAC 3–0-s győzelmet aratott az FK Lokomotíva Devínska Nová Ves (Dévényújfalu) vendégeként a Szlovák Kupa 3. fordulójában, ezzel bejutott a legjobb 32 közé.

Priskin Tamás: A válogatottal kijutottam az Eb-re, de ez más…

Már három nappal a döntő előtt a kupával álmodott, és a vágya végre teljesült: Priskin Tamás csapata, a Slovan Bratislava a másodosztályú Skalica legyőzésével (3–0) elhódította a Szlovák Kupát, így a magyar válogatott csatár megnyerte pályafutása első nagy trófeáját.

Eurofutball: újabb Priskin-góllal döntőben a Slovan – videó

Priskin Tamás az elődöntő második felvonásán is bevette a Zemplín Michalovce kapuját, a Slovan Bratislava pedig kettős győzelemmel jutott be a Szlovák Kupa döntőjébe.