NB II: Nehéz időszak van mögöttem – fél év után állhatott újra a kapuba Kovácsik Ádám

Döntetlennel zárult a labdarúgó NB II első tavaszi fordulójának hétfő esti záró mérkőzése Szegeden, ahol az ETO FC Győr már magáénak érezhette a három pontot, de a hazaiak a hajrában egyenlítettek (1–1). A találkozó után a győriek kapusával, Kovácsik Ádámmal beszélgetett az NSO Tv stábja, aki fél év után állhatott újra a kapuba.

NB II: Szeretnék tavasszal feljutni a Szegeddel az NB I-be – Prosser

Döntetlennel zárult a labdarúgó NB II első tavaszi fordulójának hétfő esti záró mérkőzése Szegeden, ahol az ETO FC Győr már magáénak érezhette a három pontot, de a hazaiak a hajrában egyenlítettek (1–1). A találkozó után az NSO Tv stábja Prosser Dániellel beszélgetett, aki a dániai légióskodás, majd fél év pihenő után lépett pályára csereként, és az egyenlítő gólt megelőző szabadrúgást kiharcolta.

Pontot mentett a hajrában a Szeged az ETO ellen

Döntetlennel zárult a labdarúgó NB II első tavaszi fordulójának hétfő esti záró mérkőzése Szegeden, ahol az ETO FC Győr már magáénak érezhette a három pontot, de a hazaiak a hajrában kiegyenlítettek (1–1).

NB II: kitart-e a PMFC lendülete, vagy a DVTK és az MTK érvényesíti a papírformát?

Január 29-én, vasárnap folytatódnak az NB II küzdelmei, elkezdődik a tavaszi szezon. A 2023–2024-es idénytől kezdődően húszról tizennyolc csapatosra szűkül a mezőny, ezért a versenykiírás értelmében az idény végén az első két helyezett feljut az élvonalba – ez nem változott –, viszont nem az utolsó három, csak az utolsó két helyezett esik ki az NB III-ba. Osztályozót is rendeznek majd idén júniusban, a 16–18. helyezettek az NB III három csoportjának első helyezettjei ellen lépnek pályára oda-visszavágós párharcban. A Nemzeti Sport Online szokás szerint számba vette a télen történteket – a nyári alapkérdés nem változott: lesz-e újabb szenzációt okozó együttes (az előző hat idényből ötben borult a papírforma), tehát befut-e feljutó helyen a PMFC, netán a Szeged, esetleg a Gyirmót FC Győr? A kiesés elleni küzdelemben viszont nem kevesebb mint kilenc csapat lehet érintett.

Női vízilabda ob I: ismét nyert a Ferencváros és a Dunaújváros

Az FTC-Telekom és a Dunaújváros is győzött a női vízilabda ob I 9. fordulójában. Nyert a felsőházhoz tartozó Eger és a BVSC-hez is.

Férfi kézi: Dujsebajev és fiai a Pick Szegedhez szerződhetnek – sajtóhír

A lengyel wyborcza.pl portál értesülései szerint újabb sztáredző érkezhet a Pick Szegedhez, méghozzá nem más, mint a korábbi magyar szövetségi kapitány, a Kielcét irányító Talant Dujsebajev.

NB II: a Kozármisleny kölcsönvette a korábbi másodosztályú gólkirályt

A 28 éves támadó, Daru Bence a Szeged-Csanád GA kölcsönjátékosaként a tavaszi szezont az NB II-es Kozármisleny labdarúgócsapatánál tölti – számolt be róla a klub honlapja.

Jót tett az edzőváltás a DVTK-nak és az MTK-nak is, végig remekelt ősszel a Pécs – NB II-es értékelés

Véget ért a labdarúgó NB II 2023–2023-as kiírásának őszi szezonja, sőt már egy, tavaszról előrehozott fordulót is lejátszottak a csapatok. A Nemzeti Sport Online szokás szerint értékeli az őszt; a bajnokságot a Kuznyecov Szergej érkezése után megtáltosodó DVTK vezeti, míg a második helyen a 19. fordulóig veretlen PMFC áll. Az MTK Bognár György távozása után magára talált, és a harmadik pozícióban helyezkedik el, de Szegeden sem igazán panaszkodhatnak az őszre. A Nyíregyháza azonban negatív szenzációt okozott eddigi szereplésével, de Budafokon és Békéscsabán sem lehetnek büszkék a szezonra. A mezőny szorosságát jól mutatja, hogy a 8. és a 17. helyezett között csak hat pont a különbség.

NB II: Ha nem is lőtávolban, de közel vagyunk még a feljutáshoz – Szakály Dénes

A labdarúgó NB II 20. fordulójának utolsó találkozóján, egyben a 2022-es esztendő záró mérkőzésén az MTK idegenben 3–1-re legyőzte a játéknap előtt vele azonos pontszámmal álló Szeged-Csanád Grosics Akadémiát. A találkozó után a szegediek játékosával, Szakály Dénessel beszélgettünk.

NB II: az MTK nyerte a szegedi rangadót

A labdarúgó NB II 20. fordulójának utolsó találkozóján, egyben a 2022-es esztendő záró mérkőzésén az MTK idegenben 3–1-re legyőzte a játéknap előtt vele azonos pontszámmal álló Szeged-Csanád Grosics Akadémiát. A kék-fehérek így a második Pécsi MFC-től egy ponttal lemaradva a harmadik helyről fordulnak a 2023-as esztendőre.

Tisza-parti sikerével meglépett a Szegedtől az MTK

A labdarúgó NB II 20. fordulójának rangadóján a negyedik Szeged a harmadik MTK-t látta vendégül. A meccs első bő félórájában három vendéggól született. Gajdos ugyan nem sokkal később szépített, a második félidőben azonban már nem változott az eredmény, így az MTK három ponttal ellépett a Szegedtől.

Nyert és élen telel a Diósgyőr, sikerével a Pécs is feljutó helyen áll, Szegeden győzött az MTK

Az előre hozott első tavaszi fordulóval folytatódott vasárnap a labdarúgó NB II küzdelemsorozata. Az éllovas Diósgyőr 3–1-re verte a Siófokot és a tabella élén telel. Összesen hét vendégsiker született: a forduló rangadóján az MTK Szegeden diadalmaskodott 3–1-re, míg az ETO a Nyíregyháza látogatójaként Sényőn, a Pécs Békéscsabán, a Haladás Csákváron, a Tiszakécske Óváron, az Ajka Budafokon, a Kazincbarcika Dorogon szerzett három pontot. Nem esett gól a Gyirmót szentlőrinci vendégjátékán. A téli pihenőt így a DVTK és a Pécsi MFC tölti feljutó helyen, míg kieső pozícióban áll a Dorog és a Békéscsaba.

NB II: a Kozármisleny kitömte a Siófokot, ikszelt a Szpari Szegeden

A labdarúgó NB II 19. fordulójának kora esti programjában az újonc Kozármisleny fölényes diadalt aratott a vendég Siófok ellen, a Nyíregyháza régi-új vezetőedzője, Lengyel Roland pedig egy szegedi döntetlennel tért vissza.

Jót tett az edzőváltás, ikszelt a Nyíregyháza Szegeden

A labdarúgó NB II 19. fordulójában a Szeged a Nyíregyházát fogadta. A hazaiak tizenegyest hagytak ki, majd vezetéshez jutottak, ám a szünet után a vendégek egyenlítettek, így a Tisza-parti gárda nem tudott fellépni a második helyre.

Hét gól az MTK-pályán, a Dorog vette el a Pécs veretlenségét

A szombati Diósgyőr–Haladás (1–2) találkozó után kilenc mérkőzéssel folytatódott a labdarúgó NB II 19. fordulója. Veresége ellenére a bajnokság féltávjánál a DVTK vezeti a tabellát, ráadásul az is eldőlt, hogy a piros-fehérek biztosan az élen zárják ezt az esztendőt. Az MTK hazai pályán legyőzte az éppen mögötte álló Gyirmótot, így fellépett a dobogóra, míg a PMFC a sereghajtó Dorog vendégeként vesztette el veretlenségét. A Szeged az új edző irányította Nyíregyházával csak döntetlent játszott, amely a forduló ötödik 1–1-gyel végződött mérkőzése volt. A Kozármisleny kiütötte a Siófokot, az Ajka pedig elhozta a három pontot a továbbra is botladozó Békéscsaba otthonából.

Egy góllal győzött Gyirmóton a Szeged-Csanád GA

A labdarúgó NB II 18. fordulójának nyitó mérkőzésén a találkozó előtt ötödik helyen álló Gyirmót FC Győr a negyedik Szeged-Csanád Grosics Akadémiát fogadta. A szegediek Szakály Dénes 30. percben szerzett góljával győztek, így a két csapat között négy pontra nőtt a különbség.

NB II: a DVTK és a Szeged nyert, az ETO nem

A labdarúgó NB II 17. fordulójának késő délutáni mérkőzésein a DVTK legyőzte a keleti rangadón a Nyíregyházát, a Szeged-Csanád Grosics Akadémia otthon nyert, az ETO FC Győr pedig idegenben játszott döntetlent.

Kézilabda Eb: Tudta-e?