NB II: egy védő távozott a Kecskeméttől, középpályás érkezett

Puskás Gábor távozott a minden bizonnyal a labdarúgó NB II-ben induló Kecskeméti TE-től, miközben a klub megszerezte a legutóbb a DEAC-ban futballozó Nagy Krisztiánt.

Férfi kézi: visszavonultatja Källman mezszámát a Szeged

A Mol-Pick Szeged hivatalos oldalán jelentette be, hogy visszavonultatja a kétszeres magyar bajnok, egyszeres Magyar Kupa-győztes, EHF-kupa-győztes Jonas Källman nyolcas mezszámát.

Kajak-kenu válogató: Kozák nyert 500-on, Csipes a második

Rengeteg érzelmet mozgatott meg a női kajakosok K–1 500 méteres döntője, amelyben eldőlt, hogy Kozák Danuta és Csipes Tamara is versenyezhet egyesben a tokiói olimpián.

NB II: korábbi gólkirály és rutinos kapus érkezett a Szegedhez

Igaznak bizonyultak a Nemzeti Sport Online értesülései, a labdarúgó NB II-ben szereplő Szeged-Csanád GA megszerezte Daru Bencét, aki legutóbb a Csákvárt erősítette, illetve az NSO információja szerint az előző három évben Szolnokon védő kapus, Molnár-Farkas Tamás is a szegedieknél folytatja pályafutását. Eközben a klub négy távozót és egy szerződéshosszabbítást is bejelentett.

Szenzációs tavaszával feljutott a Gyirmót, drámai Vasas-bukás – NB II-es értékelés

Véget ért a labdarúgó NB II 2020–2021-es kiírása, és a Nemzeti Sport Online szokás szerint értékeli a mögöttünk hagyott idényt. Drámai hajrában a 37. fordulóban Nyíregyházán vereséget szenvedő Vasas lemaradt a feljutásról, így az első helyezettként végző Debreceni VSC mellett a teljes tavaszi szezonban kiemelkedően teljesítő Gyirmót került fel az első osztályba. Büszke lehet a teljesítményére a Pécs, az Ajka és a Szolnok is, a Kazincbarcika, a Kaposvár és a Debreceni EAC azonban nem, hiszen utóbbi három csapat esett ki a második vonalból – a somogyiak 2019 nyarán még az NB I-ben álltak rajthoz, idén nyártól azonban jöhet az NB III.

NB II: Csákvárról szerződtetne gólerős csatárt a Szeged-Csanád GA

A 26 esztendős Daru Bencével szeretné megerősíteni támadószekcióját a labdarúgó NB II-ben szereplő Szeged-Csanád GA – értesült a Nemzeti Sport Online.

Férfi kézi NB I: magabiztos Szeged-siker a Tatabánya ellen

A férfi kézilabda NB I szerdai játéknapján a Mol-Pick Szeged könnyedén, 37–19-re győzte le a Grundfos Tatabányát, míg a Balatonfüred 27–25-re nyert a Ferencváros ellen.

NB I: a legpechesebb magyar szurkolók Szegedtől Egeren át Budafokig

Azt gondolhatnánk, nincs annál rosszabb egy szurkolótábornak, amikor csapata, amelynek élvonalba jutására hosszú éveket vagy évtizedeket várt, a siker után egy évvel ki is esik. Létezik azonban ennél is szörnyűbb forgatókönyv, amikor a drukkerek nem is igazán láthatják kedvenceiket saját stadionjukban a várva várt élvonalbeli idényben. Az elmúlt bő húsz évben a Budafok volt a harmadik klub, amely úgy búcsúzott az NB I-től rögtön a feljutás után, hogy szurkolói még tíz hazai meccsen sem láthatták élőben kedvenceiket…

NB II: vereséggel búcsúzott a Kaposvár és a Barcika is

A labdarúgó NB II 38. (utolsó) fordulójában kikapott a Kaposvár és a Kazincbarcika is, így mindkét csapat vereséggel búcsúzott a másodosztálytól. A Soroksár Pécsen, míg a Nyíregyháza Ajkán nyert, a Szolnok pedig a hajrában szerzett találattal gyűrte le a Csákvárt.

Hiába nyert a Vasas is, a DVSC és a Gyirmót jutott fel az NB I-be!

A labdarúgó NB II 38., záró fordulójában eldőltek a nagy kérdések: a DVSC a Haladás legyőzésével (4–2) bajnokként jutott fel az élvonalba, míg a Gyirmót gálázva lett első osztályú, hiszen Csertői Aurél együttese 4–0-ra kiütötte a Békéscsabát. A Vasas így hiába verte meg 3–0-ra a Győri ETO-t, a következő idényben is marad a másodosztályban. Vereséggel búcsúzott az NB II-től a Kaposvár és a Kazincbarcika, előbbi a Dorogtól, utóbbi a Szegedtől kapott ki.

Zsinórban ötödször is győzött a Szeged-Csanád GA

A labdarúgó NB II 38. fordulójában a Szeged-Csanád GA a már kiesett Kazincbarcikát fogadta. Az első félidőben remekül és gólerősen játszó hazaiak két találatot szereztek, és ezt az előnyt a második félidőben megőrizték.

NB II: három pontot szerzett a Loki és a Gyirmót, búcsúzik a Kaposvár és a Barcika

A labdarúgó NB II 37. fordulójában vereséget szenvedett a Kazincbarcika és a Kaposvár, így eldőlt, hogy nyártól mindkét csapat az NB III-ban folytatja. A feljutásért küzdő Loki hátrányból, a Gyirmót pedig két tizenegyessel szerzet három pontot, ezzel mindkettejüknek maradt esélye arra, hogy feljussanak az első osztályba.

Kikapott a Vasas, élen a Loki, feljutó helyen a Gyirmót; a Kaposvár és a Barcika kiesett

Az utolsó előtti, 37. fordulót rendezték meg vasárnap a labdarúgó NB II-ben. Mivel a Loki és a Gyirmót is nyerni tudott, a Vasas pedig alulmaradt Nyíregyházán, így a záró kör előtt az előbbi kettő áll feljutó helyen, a piros-kékek pedig visszacsúsztak a harmadik pozícióba. Az alsóházban viszont vereséget szenvedett a Kazincbarcika és a Kaposvár, így eldőlt, hogy nyártól mindkét csapat az NB III-ban folytatja, míg a Csákvár hazai kudarca ellenére is benn maradt a másodosztályban.

Kővári góljával a Szeged megverte idegenben az ETO-t

A labdarúgó NB II 37. fordulójában a 12. helyezett ETO FC Győr a  közvetlenül előtte álló Szeged-Csanádot látta vendégül. Mivel a meccs egyetlen gólját a szegediek cserejátékosa, Kővári Róbert lőtte, a hazaiaknak nem sikerült megelőzniük a Tisza-partiakat.

Kajak-kenu: eldőlt, ki indulhat a jövő heti pótkvalifikáción

Valamennyi egység megküzdött a viharos széllel a kajak-kenusok szezonnyitó szegedi viadalán, amelyen eldőlt, kik küzdhetnek kvótáért a jövő héten a Maty-éren.

NB II: fölényesen nyert a Vasas, a kiesés szélén a Kaposvár és a Barcika

A listavezető Vasas esélyeshez méltóan három góllal verte a Dorogot, a Pécs idegenben győzte le a Kaposvárt, a Kazincbarcika pedig nem tudta megtartani az előnyét Szolnokon, a labdarúgó NB II 36. fordulójában. Az utolsó előtti somogyiaknak és a szintén kieső helyen álló borsodiaknak így két forduló alatt ötpontos hátrányt kellene behozniuk a bennmaradáshoz.

Győzött a Vasas és a Loki, de a városi rangadón nyertes Gyirmót tartja velük a lépést

Vasárnap rendezték a labdarúgó NB II 36. fordulóját. A listavezető Vasas esélyeshez méltóan három góllal verte meg a Dorogot, míg a Loki fordulatos meccsen 4–2-re a Csákvárt. A győri városi rangadón a Gyirmót 2–1-re legyőzte az ETO-t és tartja a lépést a feljutást érő helyeken lévő párossal. A Pécs idegenben múlta felül a Kaposvárt, a Kazincbarcika nem tudta megtartani előnyét Szolnokon. Az utolsó előtti somogyiaknak és a szintén kieső helyen álló borsodiaknak így két forduló alatt ötpontos hátrányt kellene behozniuk a bennmaradáshoz. Már biztos bennmaradó a Siófok, a Szentlőrinc, a Békéscsaba és a Dorog.

Emberelőnyben nyert a Szeged a Szpari ellen

A labdarúgó NB II 36. fordulójában a Szeged-Csanád GA a Nyíregyházát fogadta. A hazaiak Szokol Zsolt kiállítása miatt több mint egy félidőt emberelőnyben játszva 3–1-re megnyerték a mérkőzést.

Potyogtak a gólok, idegenben ikszelt a Loki és a Vasas – ez történt az NB II-ben

Mind a három élcsapat idegenben lépett pályára a labdarúgó NB II szerdai, 35. fordulójában. Az éllovas Vasas a ráadásban, emberhátrányban mentett pontot Soroksáron, a második DVSC fordulatos, nyolcgólos meccsen ikszelt Békéscsabán. A harmadik Gyirmót létszámfölényét kihasználva nyert Nyíregyházán, és két pontra megközelítette a debrecenieket. Az alsóházban a Kazincbarcika hazai pályán maradt alul a Siófok ellen, a már kiesett DEAC simán megverte a héten edzőt váltó Kaposvárt, a Szentlőrinc pedig a Haladás ellen gyűjtött be értékes három pontot.

Ötgólos mérkőzésen győzte le a Szeged a Dorogot

A labdarúgó NB II 35. fordulójában a 13. helyezett Dorog az éppen egy hellyel előtte álló Szeged-Csanádot látta vendégül ideiglenes otthonában, Gyirmóton. Az első félidő közepén a Dorog szerzett vezetést, előnyét azonban nem tudta megtartani, és kikapott a három gólt szerző Szegedtől.