Úszás: Milák Kristóf miatt én is jobb lettem – Caeleb Dressel

A világ jelenlegi legjobb férfi úszója az amerikai Caeleb Dressel, aki a 2017-es budapesti világbajnokságon hét aranyérmet szerzett, a tavalyi vb-n pedig 100 pillangón világrekordot döntött Dél-Koreában. Előbbi teljesítményre egyedül Michael Phelps volt képes előtte, utóbbival pedig éppen a nagy előd trónját foglalta el. A 24 éves sprinter hat hete Budapesten versenyez a Nemzetközi Úszóligában (ISL), amelynek természetesen ő a legjobbja. A Magyar Nemzetnek a margitszigeti szállodai szobájából adott járványbiztos, exkluzív videóinterjút, amelyben magyar riválisairól is beszélt.

Úszás: Szabó Szebasztián újabb győzelme az ISL-sorozatban

A Cali Condors csapata nyerte meg a Nemzetközi Úszóliga (ISL) sorozatának 10. fordulóját kedden a Duna Arénában.

Úszás: egyre közelebb a világcsúcshoz Szabó Szebasztián

A magyar úszó tovább javította 50 méter pillangón a magyar csúcsot a Duna Arénában: eredménye 11 századra van a világrekordtól.

Úszás, ISL: Szabó Szebasztián ismét remekelt

Vasárnap Szabó Szebasztián újabb két egyéni csúccsal rukkolt ki a Nemzetközi Úszóliga (ISL) sorozatában, a Duna Arénában.

Úszás, ISL: Szabó Szebasztián újabb országos csúcsot ért el

Ismét nagyot dobott Szabó Szebasztián (Aqua Centurions) a Nemzetközi Úszóliga (ISL) harmadik fordulójában: vasárnap a Duna Arénában tovább faragta az egy hete elért országos csúcsát (22.00) 50 méter pillangón – mostantól a magyar rekord 21.96. Más kérdés, hogy Szabó egyedüli fecskeként nem csinált nyarat, csapata az utolsó helyen végzett, a harmadik a Toronto Titans lett.

Úszás: nagy a szigor és kinyílt a kassza az ISL-buborékban

Születtek jó időeredmények az úszók ISL-sorozatának első négy napja során, és máris kinyitott a kassza – a sikerek anyagi elismerést is hoztak magukkal.

Úszás, ISL: London csapata vezet, Hosszúék a harmadikok

Az Adam Peaty vezette London Roar áll az élen a nemzetközi úszóliga (ISL) 2. fordulójának első napja után a budapesti Duna Arénában, Hosszú Katinkáék a harmadikok.

Úszás: Szerencsés vagyok, hogy Magyarországot képviselhetem – Szabó Szebasztián

Először hihetetlennek tűnt a helyzet, most viszont már úgy készül a győriek kiválósága, Szabó Szebasztián, mintha „rendes” év lenne.

Rp. úszó ob: Hosszú legyőzte Késelyt 400 gyorson

Újabb három aranyérmet szerzett Hosszú Katinka – a rövid pályás országos bajnokság második napján mindhárom egyéni számot ő nyerte Kaposváron, amibe egy bravúr is belefért, mégpedig az Eb-bronzérmes Késely Ajna legyőzése 400 gyorson. Milák Kristóf szintén diadalmaskodott ezen a távon, 50 pillangón viszont az Eb-n második Szabó Szebasztián egy tempóval előbb ért a falhoz. Érdekesség, hogy 200 vegyesen a szövetségi kapitány fia, Sós Dániel élete első felnőttbajnoki címét szerezte meg.

Rp. úszó Eb: Késely Ajna bronz-, a férfiváltó ezüstérmes!

Késely Ajna bronzérmet szerzett a glasgow-i rövid pályás úszó Európa-bajnokságon a női 400 méter gyors döntőjében. Az utolsó számban, a férfi 4x50 méteres vegyes váltó fináléjában a magyar csapat remek hajrával ezüstérmes lett.

Rp. úszó Eb: Szabó Szebasztián ezüstérmes 50 pillangón

A glasgow-i rövid pályás úszó Európa-bajnokságon Szabó Szebasztián 22.35-ös idővel a 2. helyen végzett 50 méter pillangón. Hosszú Katinka 200 méter vegyesen aranyérmet szerzett, ugyanitt Jakabos Zsuzsanna 4. lett.

Rp. úszó Eb: Hosszú Katinka a 200 vegyest is megnyerte

A glasgow-i rövid pályás úszó Európa-bajnokságon Hosszú Katinka 200 méter vegyesen aranyérmet szerzett, Jakabos Zsuzsanna a 4. helyen zárt. Szabó Szebasztián remek napot tudhat maga mögött – előbb bejutott az 50 pillangó döntőjébe, majd a fináléban ezüstérmet szerzett.

Úszás, ISL: Hosszú Katinkáék nem lesznek ott a döntőben

Hosszú Katinka csapata, az Iron a harmadik helyen végzett a Nemzetközi Úszóliga (ISL) londoni állomásán, így eldőlt, hogy nem lesz ott a sorozat Las Vegas-i fináléjában.

Úszó-vk: Hosszú arany-, Szabó és Jakabos bronzérmes vasárnap

Hosszú Katinka egy arany-, Jakabos Zsuzsanna és Szabó Szebasztián pedig egy-egy bronzérmet nyert az úszók oroszországi világkupa-állomásának harmadik, vasárnapi versenynapján.

Úszás: Kapásék nyertek, Hosszú csapata a harmadik Lewisville-ben

A harmadik helyen zárta Hosszú Katinka csapata, a Team Iron a Nemzetközi Úszóliga (ISL) sorozatának harmadik állomását a texasi Lewisville-ben, ahol a London Roar – Kapás Boglárkával a soraiban – diadalmaskodott.

Úszó-vk: Egy-egyre állunk Szabó Szebasztiánnal, várom a folytatást – Milák Kristóf

Milák Kristóf gyorsúszásban is rajthoz áll a világversenyeken? Világbajnokunk a táv első felében még nem szeretne eredményt hirdetni, a budapesti világkupaverseny is csak egy tesztállomás volt, amelyen 200 gyorson ezüstérmet, 400 gyorson bronzérmet nyert. 100 pillangón nem talált legyőzőre, pedig az olimpiáért folytatott harcban újabb kihívója akadt: Szabó Szebasztián.

Úszó-vk: Hosszúé lett a 9. arany, 29 éremmel zártak a magyarok

Tizenegy számban kvalifikáltak a magyar úszók a Duna Arénában zajló világkupaverseny vasárnap esti döntőibe, s végül úszóinknak 12 érmet sikerült hozzátenniük az eddigi 17-hez, köztük négy aranyat. Hosszú Katinka 200 vegyesen, Burián Katalin 200 háton, Szabó Szebasztián 50 pillangón, Jakabos Zsuzsanna 100 pillangón nem talált legyőzőre.

Úszó-vk: Hosszú és Milák is nyert pillangón a Duna Arénában

Öt magyar indulója is volt a női 200 méteres pillangóúszás döntőjének a Duna Arénában zajló budapesti úszóvilágkupa-verseny pénteki versenynapján, közülük a papírformának megfelelően Hosszú Katinka csapott elsőként a célba. Férfi 100 pillangón Milák Kristóf győzött, ő korábban 400 gyorson másodikként végzett.

Úszás: „Ez a világ legnagyobb csodája...” – Szabó Szebasztián

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság rekordsebességgel döntött: szerda este kiderült, hogy a Vajdaságból származó Szabó Szebasztián magyar színekben indulhat Tokióban.