NL: otthon minden ukránnak negatív lett a koronavírustesztje

Kijevbe hazaérkezve minden ukrán labdarúgónak negatív lett a koronavírustesztje azok után, hogy kedden elmaradt a svájciak elleni Nemzetek Ligája-mérkőzésük, mert Svájcban több játékosnál és stábtagnál is kimutatták a betegséget – írja az MTI.

NL: újabb fertőzöttek Sevcsenkóéknál, elmarad a svájci–ukrán találkozó

Elmarad a kedd (ma) esti Svájc–Ukrajna labdarúgó Nemzetek Ligája-mérkőzés, mert a vendégek küldöttségében újabb négy személynél mutatták ki a koronavírust, és a vonatkozó helyi rendeletek alapján karanténba került a csapat és a stáb – számolt be a Magyar Távirati Iroda.

NL: Ha kaptunk volna egy harmadik, vagy negyedik büntetőt, azokat is Ramos rúgja – Luis Enrique

Mint ismert, a Nemzetek Ligájában az A-liga 4. csoportjában szombat este Spanyolország 1–1-es döntetlent játszott Svájcban. A mérkőzésen európai válogatottsági rekorderré váló Sergio Ramos két büntetőt is kihagyott, a spanyolok szövetségi kapitánya, Luis Enrique szerint azonban nem érheti kritika a játékosát.

Videó: Sergio Ramos két büntetőt is kihagyott Svájc ellen

Nem Sergio Ramos meccse volt a Svájc elleni Nemzetek Ligája-találkozó. A spanyol védő ugyanis két tizenegyest is kihagyott egymás után: egyet az 57., egyet pedig a 80. percben, ráadásul mindezt 1–0-s hátrányban. Más kérdés, hogy végül emberelőnyben így is sikerült legalább egy pontot szerezniük a spanyoloknak.

NL, A-liga, 4. csoport: Ramos büntetőket rontott, iksz a spanyoloktól

A német válogatott 3–1-re legyőzte Ukrajnát a labdarúgó Nemzetek Ligája 5. fordulójában, az A-liga 4. csoportjában. A kvartett másik összecsapásán a spanyolok nagy meglepetésre 1–1-es döntetlent játszottak a svájciakkal – az európai válogatottsági rekorderré avanzsáló Sergio Ramos két büntetőt is kihagyott.

Sergio Ramos Európa-rekorder lett... majd kihagyott két 11-est!

Sílövő-vb: Nové Mestóban és Lenzerheidén is lesz világbajnokság

A 2024-es sílövő-világbajnokságot Nové Mestóban, a 2025-öst pedig Lenzerheidén rendezik.

Felkészülés: Portugália hetet vágott; finn siker a világbajnok otthonában

Több ország válogatottja is felkészülési mérkőzéseken csapott össze egymással, nyert Lengyelország, Portugália, Belgium és Olaszország – és a nap utolsó meccsén Finnország is Franciaországban.

Világfutball: korrupt vezetők, lefoglaltak 36 millió frankot

Több millió svájci frank landolt korrupt futballvezetők bankszámláin Svájcban: a helyi ügyészség szerdán közölte, hogy december óta összesen 36 millió frankot foglalt le és juttatott vissza jogos tulajdonosának, a Dél-amerikai Labdarúgó-szövetségnek (CONMEBOL) – számolt be a 2015-ben indult nyomozás legújabb fejleményeiről az MTI.

NL, A-liga: hatgólos döntetlen a német–svájcin, bravúros ukrán siker a spanyolok ellen

A német labdarúgó-válogatott kétgólos hátrányból felállva 3–3-as döntetlenre végzett a svájciakkal szemben, míg az ezer sebből vérző ukránok meglepetésre 1–0-ra megverték a spanyolokat a Nemzetek Ligája A-liga 4. csoportjában.

Videó: sarokkal is egy! Gnabry különleges gólja a hatodik

Sok mindent lehet mondani a Németország–Svájc Nemzetek Ligája-találkozóra, de azt nem, hogy unalmas lenne! Serge Gnabry a 60. percben már a meccs hatodik gólját (3–3) szerezte, ráadásul nem is akárhogy: sarokkal!

Videó: tökéletes emelés, csúnyán átverte Neuert a svájci

Nem akármilyen góllal duplázta meg előnyét a 26. percben Németország ellen a svájci labdarúgó-válogatott a Nemzetek Ligájában! Az Atalanta játékosa, Remo Freuler ugyanis tökéletesen mérte fel a helyzetet, és úgy emelte át Manuel Neuer felett a labdát, hogy esélye sem volt a németek ikonjának védeni!

Őrült gólváltások után ismét ikszelt egymással Németország és Svájc

NL, A-divízió: spanyol győzelem Svájc ellen

A spanyol válogatott egy góllal legyőzte Svájcot Madridban a Nemzetek Ligája A-divíziójának 4. csoportjában. A találkozó kevés eseményt hozott, így nem fog bevonulni a futball aranykönyvébe, de a hazaiak annak örülhettek, hogy otthon tartották a három pontot.

Unalom a négyzeten, de a spanyolok így is legyőzték Svájcot

A Nemzetek Ligájában a spanyol válogatott egy góllal legyőzte Svájcot Madridban, az A-liga 4. csoportjában. A találkozó kevés eseményt hozott, így nem fog bevonulni a futball aranykönyvébe, de a hazaiak annak örülhettek, hogy otthon tartották a három pontot.

Liverpool: Thiago és Mané után újabb játékos fertőződött meg

Rövid időn belül a harmadik Liverpool-játékosnak lett pozitív a koronavírustesztje, Thiago Alcantara és Sadio Mané után Xherdan Shaqiri is elkapta a betegséget.

Jégkorong: elmarad a nagy múltú Spengler-kupa

A koronavírus-járvány miatt nem rendezik meg karácsony és újév között a nagy múltú jégkorongos Spengler-kupát Svájcban.

Jégkorong: A britek legyőzése lenyűgöző teljesítmény volt – Sean Simpson

Amint arról beszámoltunk, a svájci jégkorong-válogatottal világbajnoki ezüstérmet nyerő Sean Simpson lett a magyar válogatott új szövetségi kapitánya. A kanadai tréner az NSO Tv-nek beszélt arról, milyen benyomásai vannak a magyar jégkorongról, illetve milyen célokkal kezdi meg a munkát. Simpson látványos, de szervezett és fegyelmezett hokit játszó magyar válogatottat ígér.

Jégkorong: a Svájccal vb-ezüstöt szerző Sean Simpson az új szövetségi kapitány!

A svájci válogatottal világbajnoki ezüstérmes Sean Simpsont nevezték ki a magyar férfi jégkorong-válogatott szövetségi kapitányának. A kanadai edző a következő két idényre szóló megállapodást írt alá.