-->
BL, D-csoport: történelmi Sporting-siker; kettővel nyert a Spurs

A labdarúgó Bajnokok Ligája D-csoportjában a Sporting CP idegenben 3–0-ra legyőzte az Eintracht Frankfurtot, míg a Tottenham kettővel verte meg a közel egy félidőt emberhátrányban játszó Olympique Marseille-t.

Barcelona: megegyeztek Raphinha átigazolásáról a Leedsszel – hivatalos

Az FC Barcelona és a Leeds United mindenben megegyezett egymással a brazil válogatott Raphinha átigazolásáról – derült ki a katalán futballklub hivatalos honlapjának szerdai híréből.

PL: 20 millióért igazolt portugál válogatott játékost a Fulham

A Premier League-be visszajutó Fulham megvásárolta a Sporting CP portugál válogatott labdarúgóját, Joao Palhinhát.

Puskás–Suzuki-kupa: egy meccsre az aranycsatától a Puskás Akadémia fiatal futballistái

A Puskás Akadémia a görög Panathinaikoszt, a Budapest Honvéd-MFA a portugál Sporting CP-t győzte le 1–0-ra a Felcsúton zajló U17-es nemzetközi utánpótlástorna, a Puskás–Suzuki-kupa második, pénteki játéknapján.

Portugália: a lisszaboni derbin is betalált a 80 milliós csatár

A Benfica 2–0-ra legyőzte idegenben a címvédő Sporting CP-t a portugál labdarúgó-bajnokság 30. fordulójának vasárnap esti, lisszaboni rangadóján.

BL: a Sporting vezetőedzője szerint nem volt szerencséjük a sorsolásnál

A Manchester City 5–0-s összesítéssel búcsúztatta a Sporting CP-t a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében. Így értékelt a gól nélküli visszavágó után Pep Guardiola és Rúben Amorim.

BL: nem lőtt gólt a Manchester City, de simán továbbjutott

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján a Manchester City 0–0-s döntetlent játszott hazai pályán a Sportinggal, és 5–0-s összesítéssel bejutott a negyeddöntőbe.

Kapuscsere és 16 éves BL-debütáns volt, gól nem a City–Sportingon

Andrés Iniestra aláírt az UNAM-hoz; Kínában folytatódik a nagy visszaugrás

Az európai csúcsfutball csapatai után lezártuk a múlt héten az NB I téli átigazolásainak értékelését is, és ezt követően idén is érdemes talán körülnézni a topligákon kívüli ligákban és csapatoknál.

BL: Szalah megcsinálta, amire csak Peter Crouch volt képes

Íme, a Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő négy lejátszott meccsének legérdekesebb statisztikái!

BL: ha már miatta kapott ki a Real, Ancelotti gyorsan bókolt kicsit Mbappénak

A Real Madridot irányító Carlo Ancelotti a győztes gólt szerző Kylian Mbappét dicsérte azok után, hogy csapata kedd este 1–0-ra kikapott a Paris Saint-Germain vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első felvonásán – írta a Magyar Távirati Iroda.

A Manchester City egy félidő alatt kiütötte a Sportingot

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első meccsén a Manchester City már az első félidőben eldöntötte a teljes párharcot, a kétgólos Bernardo Silva vezérletével 45 perc után 4–0-ra vezetett. A vége 5–0, a visszavágó már csak formalitás.

BL: Neymar kispados, Benzema felépült – kezdőcsapatok

Kedden a labdarúgó Bajnokok Ligájában vív rangadót a Paris Saint-Germain és a Real Madrid, míg a Manchester City a Sporting vendégeként lép pályára. Íme, a kezdőcsapatok!

Portugália: kétgólos hátrányból állt fel a Porto a rangadón

Négy gólt és 2–2-es döntetlent hozott az éllovas Porto és a második helyezett Sporting CP rangadója péntek este a portugál labdarúgó-bajnokság (Primeira Liga) élvonalában.

Videó: mutatjuk Cristiano Ronaldo legelképesztőbb megmozdulásait!

A Manchester United portugál sztárja, Cristiano Ronaldo ma töltötte be a 37. életévét, de még mindig a legmagasabb szinten futballozik. Az elmúlt 20 esztendőben nemcsak a góljaival hívta fel magára a figyelmet, hanem hihetetlen cseleivel, megmozdulásaival és passzaival is. Most bő öt percben egy ilyen összeállítást mutatunk meg. A legvégén pedig karrierje (eddigi) talán legszebb góljában is gyönyörködhetünk.

BL: Jürgen Klopp nehéz ellenfélnek tartja az Intert

Hétfőn az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) nyoni székházában kisorsolták a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének párosítását. Kövesse nyomon a reakciókat, nyilatkozatokat a Nemzeti Sport Online élő, szöveges közvetítésével!

Portugália: a Sporting elpáholta a Benficát a lisszaboni derbin

A címvédő Sporting CP 3–1-es győzelmet aratott a Benfica otthonában a portugál labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának pénteki rangadóján.

BL: ötgólos sikert ért el a Lipcse – a szerdai játéknap eredményei egy helyen

Izgalmakból nem volt hiány szerdán, a 2021–2022-es labdarúgó Bajnokok Ligája-idény csoportkörének 5. fordulójában: az A jelű kvartett első két helyezettje, a Manchester City és a Paris Saint-Germain is találkozott egymással (2–1), míg a három magyart foglalkoztató RB Leipzig az FC Bruges otthonában győzött 5–0-ra. Az Atlético Madrid az AC Milant fogadta (0–1), a Liverpool hazai pályán a Portóval nézett farkasszemet (2–0). A Borussia Dortmund 3–1-re kapott ki a Sporting CP otthonában, míg a Real Madrid a Sheriff Tiraspol vendégeként biztosította be a továbbjutását (0–3). A kora este kezdődő mérkőzéseken az Ajax 2–1-re legyőzte a Besiktast, az Inter hazai pályán 2–0-ra megverte a Sahtar Donecket.

BL: a Manchester City kiütéssel nyert az FC Bruges ellen

A Manchester City 5–1-re nyert az FC Bruges otthonában a Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában. A másik kora esti mérkőzésen a Sporting CP 4–1-re győzte le a Besiktast.

Videó: pár perc alatt két ugyanolyan gól? A Sporting megcsinálta!

Két nagyon hasonló gólt szerzett a Sporting CP a Besiktas ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörében. A 15. percben szöglet után megcsúsztatták a labdát a portugálok, Sebastián Coates érkezett, és a kapuba bólintott. 12 perccel később a Sporting még egyszer megcsinálta ugyanezt, és a labdára ezúttal is Coates érkezett.

Kézilabda Eb: Tudta-e?