NB II: rutinos védő érkezett Budafokra, egy középpályás távozott

A belső védő Fótyik Dominik személyében megvan a labdarúgó NB II-ben szereplő Budafoki MTE negyedik nyári szerzeménye, Lőrinczy Attila azonban távozott a klubtól, a középpályás visszatért a Soroksárhoz.

NB II: 30 évesen befejezte pályafutását az Angliát is megjáró szélső

Meglepetésre 30 évesen befejezte pályafutását a ferencvárosi nevelésű, egykoron az angol másodosztályú Sheffield United-ban is megforduló, az elmúlt öt évet a Soroksár NB II-es labdarúgócsapatában töltő Gárdos András – számolt be róla a XXIII. kerületi klub honlapja.

FTC: Lipcsei Péter szerződését meghosszabbította a klub

Meghosszabbította Lipcsei Péter szerződését az FTC – jelentette be a klub a hivatalos honlapján. A 49 éves szakember a következő idényben is az NB II-ben szereplő Soroksár labdarúgócsapatának vezetőedzőjeként dolgozik majd.

Szenzációs tavaszával feljutott a Gyirmót, drámai Vasas-bukás – NB II-es értékelés

Véget ért a labdarúgó NB II 2020–2021-es kiírása, és a Nemzeti Sport Online szokás szerint értékeli a mögöttünk hagyott idényt. Drámai hajrában a 37. fordulóban Nyíregyházán vereséget szenvedő Vasas lemaradt a feljutásról, így az első helyezettként végző Debreceni VSC mellett a teljes tavaszi szezonban kiemelkedően teljesítő Gyirmót került fel az első osztályba. Büszke lehet a teljesítményére a Pécs, az Ajka és a Szolnok is, a Kazincbarcika, a Kaposvár és a Debreceni EAC azonban nem, hiszen utóbbi három csapat esett ki a második vonalból – a somogyiak 2019 nyarán még az NB I-ben álltak rajthoz, idén nyártól azonban jöhet az NB III.

Hiába nyert a Vasas is, a DVSC és a Gyirmót jutott fel az NB I-be!

A labdarúgó NB II 38., záró fordulójában eldőltek a nagy kérdések: a DVSC a Haladás legyőzésével (4–2) bajnokként jutott fel az élvonalba, míg a Gyirmót gálázva lett első osztályú, hiszen Csertői Aurél együttese 4–0-ra kiütötte a Békéscsabát. A Vasas így hiába verte meg 3–0-ra a Győri ETO-t, a következő idényben is marad a másodosztályban. Vereséggel búcsúzott az NB II-től a Kaposvár és a Kazincbarcika, előbbi a Dorogtól, utóbbi a Szegedtől kapott ki.

Két piros, egy büntető: nyert a Soroksár Pécsen

A labdarúgó NB II 38., záró fordulójában a negyedik Pécsi MFC a nyolcadik Soroksárt látta vendégül. Lipcsei Péter tanítványai gyorsan vezetéshez jutottak, majd bő negyedórával később tovább növelték előnyüket. A Pécs nem tudott válaszolni, így a fővárosiak kettő nullára megnyerték a találkozót.

Kikapott Soroksáron, így kiesett az NB II-ből a Kaposvár

A 37. fordulóban elbúcsúzott a labdarúgó NB II küzdelmeitől a Kaposvári Rákóczi azzal, hogy háromgólos vereséget szenvedett a Soroksár otthonában. A házigazda nyolc perc leforgása alatt szerezte meg találatait, a csereként pályára lépő Ramadan Ammar góllal és gólpasszal jelentkezett.

FTC: A szurkolók még az öltözőbe is bejöttek, óriási volt – Lipcsei

Bemutatni biztosan nem kell senkinek a Ferencváros legendáját, a zöld-fehérek csapatában 649 alkalommal pályára lépő és ezzel rekorder Lipcsei Pétert. Az NB II-ben szereplő Soroksár vezetőedzője sok mindenről beszélt az NSO Tv-nek, például a gyerekkoráról, az első stoplis cipőjéről, hogyan került tizennyolc évesen a Fradiba, az első bajnoki cím utáni fogadtatásról, aztán az NB II-ben eltöltött 3 évről, amikor hónapokig fizetést sem kaptak. Végül természetesen a jövője is szóba került. Ha még többet szeretne megtudni Lipcsei Péterről, keresse a Nemzeti Sport pénteki számának Sportkrém című mellékletét.

Nem tudta megtartani korai előnyét a Soroksár Ajkán

Hamar megszerezte a vezetést a Soroksár a labdarúgó NB II 36. fordulójában, Ajkán, ám a hazaiak még az első félidőben egyenlítettek. A folytatásban mind a két kapu sokszor forgott veszélyben, de több gól már nem esett.

NB II: ikszelt a Vasas; egyre nagyobb bajban a Kaposvár

A labdarúgó NB II 35. fordulójában a listavezető Vasas idegenben 2–2-es döntetlent játszott a Soroksárral. Egyre nagyobb bajban a Kaposvár, amely 3–0-s vereséget szenvedett a DEAC vendégeként. A Pécset az Ajka, a Haladást a Szentlőrinc győzte le, míg a Szeged ötgólos meccsen nyert a Dorog ellen.

A hosszabbításban mentett pontot a Vasas Soroksáron

Kétszer is vezetett a Soroksár az éllovas Vasas ellen a labdarúgó NB II 35. fordulójában, ám az angyalföldiek a hosszabbításban, emberhátrányban futballozva kiharcolták a döntetlent.

Hazai csereemberek döntöttek Szegeden

A labdarúgó NB II 34. fordulójában a Szeged-Csanád GA a Soroksárt látta vendégül. A Tisza-partiak gól nélküli első félidő után két csereemberük, Gajdos és Haruna góljával szerezték meg a három pontot.

A kihagyott tizenegyes is belefért a Gyirmótnak Soroksáron

Hajdú Ádám tűpontos fejesével hamar előnybe került a Gyirmót FC Győr a Soroksár otthonában a labdarúgó NB II 33. fordulójában, s bár a fordulás után Nagy Patrik büntetőt rontott, a házigazda nem tudott élni az egyenlítési lehetőségeivel. Győzelmével Csertői Aurél csapata megőrizte dobogós pozícióját, s véget vetett riválisa augusztus óta tartó hazai veretlenségének.

Jó iramú meccsen verte a Szolnok a Soroksárt

A labdarúgó NB II 32. fordulójában kifejezetten jó iramú meccset játszott egymással a Szolnoki MÁV és a Soroksár a Tiszaligeti Stadionban. A hazaiak az első félidőben vezetést szereztek, majd a második játékrészben el is döntötték a mérkőzést.

NB II: Debrecenben nyert a Vasas, emberhátrányban kikapott a Loki

A labdarúgó NB II 31. fordulójában a Vasas egy góllal nyerni tudott a sereghajtó DEAC otthonában, az éllovas Loki viszont több mint egy félidőt emberhátrányban játszva 2–0-ra alulmaradt a Dorog vendégeként. A piros-kékek így egy pontra megközelítették a DVSC-t. A kiesési helyosztón a Szentlőrinc úgy vitt el egy pontot Kazincbarcikáról, hogy még egy tizenegyest is kihagyott. Nem született gól a Soroksár és a Siófok fővárosi összecsapásán.

Fölényben játszva pontot szerzett a Siófok a Soroksár otthonában

Nyolc mérkőzésesre hízott a Siófok nyeretlenségi sorozata, miután a Balaton-partiak szerda délután gól nélküli döntetlent játszottak a Soroksárral. Mihalecz István tanítványai szinte végig jobban futballoztak vendéglátójuknál, de igazán nagy helyzet egyik csapat előtt sem adódott, így maradt az iksz.

Az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát a Loki

A labdarúgó NB II 30. fordulójában a listavezető Debreceni VSC a Soroksárt fogadta. A Loki az első félidőben remekül élt a lehetőségeivel, Szécsi Márk és Ugrai Roland révén kétgólos előnnyel vonult pihenőre. A második játékrészben a hazaiak helyzetek sokaságát hagyták ki, ennek ellenére magabiztosan tartották otthon a három pontot a helyenként jól játszó Soroksár ellen.

A Gyirmót megállította az Ajkát, a Loki és a Pécs magabiztosan hozta a kötelezőt

A pénteki Szeged–Vasas (0–1) találkozó után kilenc mérkőzés maradt vasárnapra a labdarúgó NB II 30. fordulójából.  A Debreceni VSC hazai pályán két góllal verte a Soroksárt, és ezzel megerősítette helyét a táblázat élén. Háromgólos győzelmet aratott a Békéscsaba, a Csákvár és a Pécs, utóbbi idegenben nyert a Siófok ellen. Gól nélküli döntetlennel ért véget a Szolnok és a Kaposvár Tisza-parti csatája. Egy ponttal debütált Szentlőrincen az ETO kispadján az új vezetőedző, Dobos Barna.

NB II: „Nagy trauma ez az egész csapatnak” – Menyhárt az 5–4-ről

Az 56. percben már 4–1-re vezetett a Budaörs a Soroksár ellen a labdarúgó NB II 29. fordulójában vasárnap, mégis kikapott 5–4-re, mivel a soroksáriak a hátralévő 25 percben négy gólt szereztek. Menyhárt Attila, a budaörsiek rutinos jobbhátvédje álmában nem gondolta volna, hogy el tudják veszíteni a meccset, így az egész csapatnak traumatikus élmény lett a találkozó.