Női kosár Euroliga: kiváló utolsó negyeddel győzött a Sopron

Drámai mérkőzésen győzte le a spanyol Gironát a hazai környezetben kosárlabdázó Sopron Basket a női kosárlabda Euroliga csoportkörének 11. fordulójában. A B-csoport rangadóján az ibériai ellenfelét sokáig üldöző magyar csapat parádés utolsó negyeddel, nyolcpontos hátrányból fordítva 62–60-ra nyert, és a csoport élére állt.

Férfi kosár NB I: 21 pontos hátrányból nyert Sopronban a Szolnok

A férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján a Szolnoki Olajbányász rendkívül szoros mérkőzésen 78–76-ra legyőzte idegenben a Sopron KC-t. A Zalakerámia meg sem állt 109 ponting az Egis Körmend ellen. Idegenben nyert a DEAC, a Falco és a Fehérvár is, míg a Budapesti Honvéd hazai pályán múlta felül négy ponttal az Atomerőmű SE-t.

Női kosár Euroliga: a félidőben még hátrányban volt, végül közel hússzal nyert a Sopron

A címvédő Sopron Basktet 80–61-re legyőzte az olasz Schiót a női kosárlabda Euroliga B-csoportjának 7. fordulójában, kedden.

Férfi kosár NB I: a Falco nyerte meg a vasi derbit Körmenden

A férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján a DEAC 71–59-re legyőzte a Honvéd Sportegyesületet, az Atomerőmű SE idegenben volt jobb egy ponttal (72–71) a Szedeáknál. A Sopron és a Zalakerámia is simán nyert – előbbi a Kecskemétet verte meg 83–70-re, utóbbi az MVM-OSE Lionst múlta felül 82–60-ra. A Körmend hazai pályán kapott ki 95–89-re a Szombathelytől.

Férfi kosár NB I: a Sopron legyőzte a Körmendet

A férfi kosárlabda NB I 8. fordulójában a Sopron KC 86–80-ra legyőzte az Egis Körmendet.

Női kosár NB I: totálisan egyértelmű soproni győzelem

A Sopron Basket 74–51-re legyőzte a DVTK-t a női kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján. A két csapat jövő héten az Euroligában is összecsap egymással...

Az 1955-ös Eb-aranytól Dávid Kornél NBA-csukáján át a Sopron Euroliga-trófeájáig

A sportágak közül elsőként a magyar kosárlabdasport gyűjtötte össze sikerességét bizonyító ereklyéit, s rendezte állandó kiállítás alá: pénteken Budaörsön megnyílt a Magyar Kosárlabda-múzeum.

Női kosár Euroliga: a Sopron fölényes győzelemmel rajtolt

A női kosárlabda Euroliga csoportkörének első fordulójában a Sopron Basket 91–62-re győzött a Mechelen vendégeként.

Férfi kosár NB I: egy ponttal nyert Körmenden a Kecskemét

A Kecskemét a Körmendet 75–74-re, míg a Sopron az Atomerőmű SE-t 80–75-re győzte le a férfi kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján.

Jó hangulat és döntetlen a jubileumi gálamérkőzésen Sopronban

Egy gól itt, egy ott – egy év csúszással csapott össze csütörtökön a Soproni Közéleti válogatott az Országgyűlés csapatával.

Jubileumi gálamérkőzéssel tiszteleg a magyar Országgyűlés válogatottja Sopron hűsége előtt

Szeptember 8-án, 17 órától a soproni Városi Stadionban játszik jubileumi gálamérkőzést a Soproni Közéleti válogatott a magyar Országgyűlés válogatottjával a népszavazás centenáriumi emlékévének tiszteletére – tájékoztatták szerkesztőségünket.

Két éve elhunyt édesapjuk fentről is fogja a kosárlabdázó Sitku testvérek kezét

Két éve, hogy nincs közöttünk a korábbi kosárlabdázó, a szívrohamban elhunyt Sitku Ernő, akinek gyermekei Sopronban a legnagyobb sikereiket érték el az azóta eltelt időben. Nagy fájdalmuk, hogy édesapjuk ezt már nem érhette meg.

Férfi kosár NB I: újra győzött a Kecskemét és a Fehérvár is

A férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének 2. mérkőzésein a Kecskemét és a Fehérvár is győzött a Szolnok, illetve a Sopron ellen, így mindkettő 2–0-ra vezet az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban.

Női kosár NB I: harmadszor is legyőzte a Szekszárdot, bajnok a Sopron!

A Sopron Basket 74–52-re legyőzte a Szekszárdot a női kosárlabda NB I döntőjének harmadik, szombati mérkőzésén, így 3–0-ra megnyerte a párharcot, ezzel pedig bajnok lett!

Női kosár: tisztes helytállás a szekszárdi cél Sopronban

Az Atomerőmű KSC-nek legalább 17 pontos győzelemre lenne szüksége a címvédő otthonában, hogy megnyerje az alapszakaszt, de ennek nincs realitása.

Női kosárlabda: két kulcsjátékosát is elveszítette a Sopron a hétfői edzésén

Szerencsétlen módon két játékosa is megsérült a Sopron Basket női kosárlabdacsapatának a hétfői edzésen.

Női kosár Euroliga: a Sopron átgázolt a Galatasarayon

A meccs nagy részében feszesen védekezett és ötletesen támadott a Sopron Basket a Galatasaray ellen, aminek köszönhetően az Euroliga-csoportkör hajrájában megtette az első lépést az elsőség megszerzése felé.

Női kosár NB I: a Sopron és a Szekszárd is győzött

A Sopron Basket az ELTE BEAC Újbudát (92–64), az Atomerőmű KSC Szekszárd a TFSE-MTK-t (97–70), a DVTK a Ceglédet (85–62), az UNI Győr a Vasast (76–63), míg a Luovika-FCSM Csata a BKG-PRIMA Szigetszentmiklóst (86–81) győzte le a a női kosárlabda NB I szerdai játéknapján.

NB III: már nem Mátyus János a Sopron vezetőedzője

A labdarúgó NB III Nyugati csoportjában SC Sopron hétfőn délelőtt a klub hivatalos Facebook-oldalán szűkszavú közleményben tudatta, hogy nem hosszabbítja meg az idén decemberben lejáró szerződését Mátyus Jánosnak, vagyis a vezetőedző távozhat a klubtól.

Női kosár NB I: elrontotta a 4. negyedet a DVTK – soproni siker

A DVTK az első három negyedet megnyerte, de az utolsóban csupán öt pontot dobott, így a Sopron 61–56-ra győzött a miskolci együttes otthonában a női kosárlabda NB I 10. fordulójában.

Kézilabda Eb: Tudta-e?