Tenisz: Simona Halep is elkapta a koronavírust

Megfertőződött a koronavírussal Simona Halep román teniszező, a női világranglista második helyezettje – adta hírül a Magyar Távirati Iroda.

Tenisz: február óta nem játszik, mégis az élen zárja a női világranglistát

A február óta nem versenyző Ashleigh Barty lesz a női tenisz-világranglista év végi éllovasa – írja az MTI.

Roland Garros: meglepetések a nőknél, Halep és Bertens is kiesett

Az első helyen kiemelt román Simona Halep a vasárnapi nyolcaddöntőben búcsúzott a francia nyílt teniszbajnokság női versenyétől.

Roland Garros: elsőként Thiem jutott a nyolcaddöntőbe

A US Open-győztes Dominic Thiem elsőként jutott nyolcaddöntőbe a francia nyílt teniszbajnokság férfiversenyében.

Roland Garros: Nadal négy gémet veszített, Zverev öt szettben nyert

Rafael Nadal három sima játszmában, 6:1, 6:0, 6:3-ra megverte az amerikai Mackenzie McDonaldot a francia nemzetközi teniszbajnokság második fordulójában, így sorozatban a 25., összességében a 95. győzelmét aratta a párizsi Grand Slam-tornán. A Roland Garros címvédője és 12-szeres bajnoka a legjobb 32 között az olasz Stefano Travagliával játszik. Továbbjutott Dominic Thiem, Alexander Zverev és Stan Wawrinka, valamint a nőknél Simona Halep és Elina Szvitolina is. A játéknap meglepetése Viktorija Azarenka búcsúja.

Roland Garros: Halep remek születésnapot tartott magának

Az első helyen kiemelt Simona Halep sima győzelemmel tette emlékezetessé a 29. születésnapját a francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) első fordulójában.

Roland Garros: hűvösre kerültek – ki állítja meg Halepet?

Az időjáráson is érződik, hogy május helyett szeptember végén rendezik a párizsi Grand Slam-tornát, ami befolyásolhatja az erőviszonyokat – de Simona Halep így is favorit.

Tenisz: Halep 10 euróval kapott kevesebbet Djokovicsnál – kitört a botrány

A múlt héten rendezett római salakpályás tenisztorna két győztese – a férfiaknál Novak Djokovics, míg a nőknél Simona Halep – nagyjából 200 ezer eurót zsebelhetett be az elsőségért. Az éles szeműek viszont kiszúrták, hogy az olasz rendezők 10 euróval kevesebbet utaltak Halepnek.

Tenisz: Halep 33 perc alatt nyerte meg a római döntőt

A római női salakpályás tenisztorna döntőjében két korábbi világranglista-vezető találkozott, s az első kiemelt román Simona Halep 33 perc játék után diadalmaskodott, miután a második helyen rangsorolt cseh Karolína Plísková sérülés miatt a második játszma elején feladta a mérkőzést.

Tenisz: Halep az első női döntős Rómában

A női versenyben elsőként Simona Halep jutott be a döntőbe a római salakpályás tenisztornán.

Tenisz: Djokovics, Nadal és Halep sima sikere Rómában

A világelső Novak Djokovics sima győzelemmel jutott tovább a 16 közé a római salakpályás tenisztorna férfi versenyében.A nőknél a szombaton még a US Open döntőjében szereplő Viktorija Azarenka is győzelemmel kezdett, Venus Williamst múlta felül. Estére kiderült, hogy Rafael Nadal is győztes meccsen tért vissza.

Forbes: 9 teniszező a legjobban kereső sportolónők tízes listáján

Kilenc teniszező szerepel a legjobban kereső sportolónők tízes listáján, amelyet a Forbes magazin állított össze.

US Open: Simona Halep sem indul

A női teniszezők világranglistáján második Simona Halep nem indul az augusztus 31-én kezdődő amerikai nyílt bajnokságon.

Tenisz: Halep nyerte a prágai WTA-tornát

A román Simona Halep győzelmével ért véget a 225 ezer dollár (66 millió forint) összdíjazású prágai salakpályás női tenisztorna, aki a vasárnapi fináléban a belga Elise Mertenst verte.

Tenisz: az 1. kiemelt Halep lesz Mertens ellenfele a döntőben

Elsőként Elise Mertens jutott a 225 ezer dollár (66 millió forint) összdíjazású prágai salakpályás női tenisztorna fináléjába.

Tenisz: Halep mégsem indul el a palermói tornán

A koronavírus-járvánnyal kapcsolatos olasz óvintézkedések miatt visszalépett a női tenisz-világranglistán második román Simona Halep az augusztus 3-án kezdődő palermói tornától.

Tenisz: kérdesesé vált Halep indulása Palermóban

A koronavírus-járvánnyal kapcsolatos olasz óvintézkedések miatt kérdésessé vált Simona Halep korábbi világelső teniszező indulása az augusztus 3-án kezdődő palermói salakpályás női tornán.

US Open: Williams alig várja a tornát, Halep jelenleg nem indulna

A korábbi világelsők közül a román Simona Halep jelen körülmények között nem indulna az idei amerikai nyílt teniszbajnokságon, az amerikai Serena Williams ugyanakkor alig várja, hogy ismét játsszon a US Openen.

Tenisz: Roger Federer feltett egy kérdést a Twitteren…

A világklasszis svájci teniszező, Roger Federer szerdán kora délután a Twitteren valóságos kommentcunamit indított el a női és férfitenisz egyesítésére vonatkozó egyszerű kérdéssel. Bő másfél óra alatt több mint 600-an válaszoltak támogatóan a felvetésére, köztük többek között korábbi női világelső Simona Halep és a férfiak aktuális fenegyereke, Nick Kyrgios.

Tenisz: a korábbi világelső a tüdejét félti a vírustól

A 28 éves, kétszeres Grand Slam-torna-győztes Simona Halep úgy érzi, ha netán elkapná a koronavírust, az még akkor is maradandó teljesítménycsökkenéssel járna számára, ha esetleg tünetmentesen esne át rajta.