Serie A: a Milan legyőzte idegenben a Juventust

Az érmekért dúló küzdelemben nagy győzelmet aratott a Milan a Juventus ellen, mert Torinóban három góllal nyert (0–3). A Juventus gyengén játszott, és a vendégeknek még az is belefért, hogy Kessié tizenegyest hibázzon. Ezzel a Milan felugrott a harmadik helyre, a Juventus pedig az ötödik helyével most nem áll BL-indulást érő pozícióban.

Videó: gyönyörű csavarás, vezetést szerzett a Milan Torinóban

Brahim Díaz remek góljának köszönhetően a Milan az első félidő hosszabbításában szerzett vezetést a Juventus elleni olasz bajnoki rangadón vasárnap este. A Real Madrid kölcsönjátékosa egy Wojciech Szczesny által kiütött labdát kaparintott meg, majd befelé cselezve kb. 15 méterről jobbal kilőtte a bal felső sarkot.

A Juventus elhasalt otthon a Milan ellen

Serie A: az Atalanta visszavette a második helyet; római ötös a szünet után

Az Atalanta 5–2-re legyőzte a már biztosan kieső Parmát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 35. fordulójában.

Serie A: egygólos Sassuolo-siker Genovában

A Sassuolo 2–1-re nyert idegenben a Genoa ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 35. fordulójában.

Inter: Conte és a játékosok nem kérnek a fizetéscsökkentésből

A Serie A új bajnokánál, az Internazionalénál nem fenékig tejföl az élet a Scudetto ellenére sem, ugyanis a klub elnöke, Steven Csang a gazdasági válságra hivatkozva kicsit csökkentené a fizetéseket és az egyéb juttatásokat a következő idényre.

Serie A: Vlahovics remek formában, elintézte a Laziót is

Dusan Vlahovics két góljával a Fiorentina hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Laziót az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 35. fordulójának szombat késő esti mérkőzésén, amivel sokat tett élvonalbeli tagsága meghosszabbításáért, egyben halványította római vendége BL-reményeit.

Serie A: ötig meg sem állt, átgázolt az Inter a Sampdorián

Kiütéses, 5–1-es győzelmet aratott az Inter a Sampdoria felett az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 35. fordulójában.

Juventus: Zinédine Zidane lehet a torinóiak új edzője

A Tuttosport értesülése szerint Zinédine Zidane mindenképpen távozik az idény végén a Real Madridtól. A lap beszámolója szerint lehetséges, hogy kisebb alkotói szünetet fog tartani, ám nagyobb a valószínűsége, hogy ő veszi át a Juventus kispadját Andrea Pirlótól.

Serie A: kiütötte ellenfelét, és feljött a második helyre a Napoli

Kiszorította a legjobb négy közül az AC Milant a Napoli, miután 4–1-re legyőzte a Speziát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 35. fordulójának szombati játéknapján.

Inter: Lautaro elmondta, közel volt ahhoz, hogy a Barcába igazoljon

Az ESPN-nek adott interjújában mesélt arról Lautaro Martínez, hogy közel volt ahhoz, hogy Barcelonába igazoljon. Az argentin támadó elárulta, csak azért maradt, hogy segítsen az Internazionale pénzügyi problémáin.

Juventus: távozhat a lengyel kapus, Milánóból pótolhatják

A Tuttosport.com értesülése szerint Angliából és Németországból is érdeklődnek a Juventus kapusáért, Wojciech Szczesnyért. Az Arsenal korábbi játékosát nem mindenáron adná el a torinói együttes, viszont mivel hasznot hozhat a klubnak, nem zárható ki a távozása.

Légiósok: a Parma hosszabbított a fiatal magyar védővel – hivatalos

Az olasz élvonalbeli Parma a hivatalos honlapján bejelentette, hogy öt labdarúgójával – köztük a 18 esztendős Balogh Botonddal – szerződést hosszabbított.

Kép: Vidal a bajnoki címeivel büszkélkedett, Piqué beszólt

Arturo Vidal büszkén posztolt a közösségi médiában, miután a hétvégén kiderült, hogy ebben az idényben biztosan az Inter lesz az olasz bajnok – a milánóiak chilei középpályása az elmúlt tíz idényben kilenc, felnőtt karrierje során összesen 12 bajnoki címet szerzett csapataival. Korábbi csapattársa, Gerard Piqué két mondattal kőkeményen odaszúrt neki.

Serie A: két éve kiestek, most bajnokként jutottak vissza

Az Empoli 4–0-ra megverte hazai pályán a Cosenzát az olasz másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Serie B) keddi, 36. fordulójában, ezzel eldőlt, hogy két év után visszajut az élvonalba – ráadásul már az is biztos, hogy bajnokként.

Serie A: José Mourinho visszatér Olaszországba – hivatalos!

Az AS Roma vezetőedzőjeként folytatja karrierjét José Mourinho. A Tottenham kispadjáról az idény közben menesztett portugál tréner 2024 nyaráig szóló megállapodást kötött az olaszokkal. Mourinho az idény végén távozó Paulo Fonseca helyét veszi át.

Roma: az idény végén távozik a vezetőedző – hivatalos

A mostani idény végén távozik az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Serie A) szereplő AS Roma vezetőedzői posztjáról Paulo Fonseca.

Eb 2020: Lukaku „gyilkos mentalitásával” segítené trófeához a belgákat

Romelu Lukaku szeretné az olasz labdarúgó-bajnokság most zajló idényében mutatott „gyilkos mentalitását” átmenteni az Európa-bajnokságra, amelyen trófeához segítené a világranglistát vezető belga válogatottat – számolt be róla az MTI.

Inter: Lukaku odapörkölt Ibrahimovicnak, meghajlásra szólította fel!

Romelu Lukaku, az Internazionale belga támadója odaszúrt az AC Milan svéd klasszisának, Zlatan Ibrahimovicnak az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) megnyerése után.

Serie A: kikapott a Torinótól, három idény után kiesett a Parma

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 34. fordulójának záró mérkőzésén a Torino hazai pályán legyőzte a Parmát, és ezzel eldőlt, hogy a vendégek  három idény után a ismét a Serie B-ben szerepelnek majd. Négy körrel a vége előtt a bennmaradást jelentő 17. helyen álló Cagliarihoz képest ugyan éppen 12 pont a Parma hátránya, de az egymás elleni eredmények a szardíniaiaknak kedveznek.