-->
NBA: az utolsó pillanatokban kapott ki a GSW

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján úgy kapott ki a Stephen Curryt sérülés miatt nélkülözni kényszerülő Golden State Warriors, hogy a San Antonio Spurs játékosa, Keldon Johnson 0.3 másodperccel a meccs vége előtt döntött. A Boston Celtics ismét győzött, ezúttal a Denver Nuggets bánatára.  Az erősen tartalékos Phoenix Suns hosszabbításban győzött a Sacramento Kings vendégeként. A Utah Jazz és a Toronto Raptors is sikert könyvelhetett el.

NBA: a Spurs győzelmével Popovich rekordot döntött; James 50 pontot szerzett

Gregg Popovich 1996-tól irányítja a San Antonio Spurs szakmai munkáját, az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján a Utah Jazz elleni sikerrel az 1336. győzelmét aratta vezetőedzőként (a 2030. meccsén), ezzel Don Nelsont (1335 győzelem) megelőzve új NBA-rekordot állított fel. A Los Angeles Lakers az 50 pontot szerző LeBron James vezérletével nyert a Washington Wizards ellen.

NBA: Los Angelesben nyert a Denver, győzött a Bulls, a Heat és a Cavs is

Az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) vasárnapi játéknapján a Cleveland Cavaliers 45 pontos különbséggel, 144–99-re legyőzte a Toronto Raptorst, míg a szintén 144 pontot termelő San Antonio Spurs 35-tel múlta felül a Detroit Pistonst.

Remekelt a Spurs és a Bulls, bravúrgyőzelmet aratott az OKC

Ja Morant visszatérése ellenére kikapott a Memphis, újra nyert a Warriors, nagy hullámzás után tudott javítani a Jazz, a Sixers pedig Bostonban aratott győzelmet.

A Sixers sem tudott ellenállni a Jazznek, kikapott Memphisben a Lakers

A Spurs kihasználta a Denver fáradtságát, így újabb győzelmet aratott, a Philly nem tudta megnehezíteni a Utah dolgát, a Lakers pedig gyengén játszva maradt alul Memphisben.

NBA: LeBron James karrierje 100. tripla duplája is kevés volt a Grizzlies ellen

A tengerentúli profi kosárlabdaliga (NBA) csütörtöki játéknapján LeBron James hiába jutott el jutott el karrierje 100. olyan mérkőzéséig, amikor tripla duplának örülhetett, a Los Angeles Lakers meglepetésre így is alulmaradt a Memphis Grizzlies ellen. A Joel Embiid vezette Philadelphia 76ers hazai pályán kapott az Utah Jazztól, a San Antonio Spursnek nem jelentett akadályt a Denver Nuggets.

NBA: a Spurs nagy falatnak bizonyult a Warriors számára

A Phoenix Suns elleni siker után a San Antonio Spurs már kifogott a Golden State Warriorson (112–107) az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának legutóbbi játéknapján.

NBA: 13. mérkőzését is megnyerte a Phoenix Suns

A Phoenix Suns 115–111-re nyert a San Antonio Spurs vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján, ezzel sorozatban 13. mérkőzésén diadalmaskodott – írja az MTI.

NBA: Curry remekelt, Warriors-siker a Nets ellen

A Golden State Warriors 117–99-re legyőzte a Brooklyn Netset az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának rangadóján. A Utah Jazz kiütötte a Philadelphiát, a Los Angeles Clippers a San Antonio Spurs ellen nyert.

NBA: Chicagóban lett meg a Jazz első veresége, ismét kikapott a Bucks

A Spurs is nyert Milwaukee-ban, egylabdás meccset brusztolt ki a Denver, a Sixers az Atlantát, a Knicks a Pelicanst győzte le, Memphisben is dominált a Miami, kétszeri hosszabbítás döntött a Washington–Bostonon, megvan a Detroit első sikere, nyert a Suns, a Warriors és a Raptors is. Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapjának összefoglalója.

NBA: hosszabbítás után győzött a Lakers San Antonióban

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának magyar idő szerint szerdára virradóra megrendezett mérkőzésein a győztes csapatok mindegyike száz pont fölé jutott, a legtöbbet a 35 pontos Anthony Davis és a 33 pontig jutó Russell Westbrook által vezért Los Angeles Lakers jutott, amely a San Antonio Spurs otthonában hosszabbítás után nyert 125–122-re.

NBA: észhez tért a Bucks a Miamitól kapott pofon után

Az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) legutóbbi játéknapján CJ McCollum vezérletével a Portland Trail Blazers kiütötte a Phoenix Sunst. A Miami Heat hosszabbításban maradt alul, viszont javított a Milwaukee Bucks és a Dallas Mavericks is, Paul George 41 pontja ellenére kikapott az LA Clippers, tovább menetel a Chicago Bulls, először nyert a Cleveland Cavaliers, a Minnesota Timberwolves pedig kemény védekezéssel tudott győzni.

LeBron James döntött, ott van a rájátszásban a Lakers

Kiváló meccsen győzött le a címvédő egy nagyon jól védekező Warriorst, így megvan a hetedik helye az NBA rájátszásában – a másik találkozón a Memphis maradt életben és tehet még egy próbált a GSW ellen.

NBA: LeBron James triplájával jutott be a rájátszásba a Lakers

A Los Angeles Lakers 103–100-ra legyőzte a Golden State Warriorst az NBA rájátszásába jutásról döntő mérkőzésen, így bejutott a playoffba, amelyben a Phoenix Suns lesz az ellenfele. Bár a GSW csalódott lehet, még bejuthat a playoffba, hiszen a Memphis Grizzlies-zel találkozik, amely 100–96-ra megverte a San Antonio Spurst.

Kosár: Az egész karrieremet úgy irányítottam, hogy eljussak az NBA-be – Hanga

A férfi kosárlabda Euroliga final fourjába jutás után a Barcelona magyar válogatott játékosa, Hanga Ádám több mint egy órán keresztül beszélgetett a Nemzeti Sport Online-nal, majd az élő adás végén olvasóink kérdéseire is válaszolt.

NBA: könnyedén nyert a ligaelső Utah

A listavezető Utah Jazz 32 ponttal legyőzte a vendég San Antonio Spurst az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) szerdai játéknapján.

Jayson Tatum 60 pontot dobott, a Celtics óriásit fordított

Jayson Tatum 60 pontos parádéja, a Celtics nagy fordítása és LeBron James vereséggel való visszatérése is nagy esemény volt a játéknap során, míg a Suns–Jazz csúcsrangadó rendkívül sima kimenetele után új csapat vezeti a ligát – közben nyert a Sixers és a Bucks, a Brooklyn viszont kikapott a Portlandtől.

NBA: a 60 pontig jutó Tatum vezérletével óriásit fordított a Boston

A Boston Celtics 32 pontos hátrányból, az egyéni rekordként 60 pontig jutó Jayson Tatum vezérletével hosszabbításban 143–140-re legyőzte a vendég San Antonio Spurst az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján.

NBA: 31–3-as széria – a Boston a végén átsöpört a Denveren

A Boston Celtics úgy verte meg 105–87-re a Denver Nuggetset az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) alapszakaszának legutóbbi játéknapján, hogy a harmadik negyed végén 79–65-re még Nikola Jokicsék vezettek – ezt követően a vendégek 31–3-as szériával fordítottak 96–82-re, s megnyugtató különbségű sikert arattak. A Nuggets sorozatban nyolc győzelem után szenvedett vereséget.

NBA: Doncic 33. tripla duplája győzelmet ért a Dallasnak

Luka Doncic harmincharmadik tripla duplájának (22 pont, 12 lepattanó, 12 assziszt) nagyban köszönhetően a Dallas Mavericks 115–104-re legyőzte a San Antonio Spurst az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának legutóbbi játéknapján, ezzel sorozatban a negyedik sikerét könyvelte el.

Kézilabda Eb: Tudta-e?