Bundesliga: Dárdai Pál sokat akar még dolgozni

Idénybeli második jubileumi meccse már jól sikerült Dárdai Pálnak, de a Hertha vezetőedzője tudja, a célok eléréséhez még időre és sok munkára van szükség.

Freiburg: nem tűnik súlyosnak Sallai Roland sérülése

A német labdarúgó Bundesligában szereplő Freiburg támadója, Sallai Roland egy ütközést követően megsérült csapata szombati, RB Leipzig elleni bajnokiján. A csapat vezetőedzője, Christian Streich a dpa-nak nyilatkozott a játékos állapotáról.

Nem bírt egymással a Freiburg és a Leipzig

A német labdarúgó Bundesliga 8. fordulójában a Freiburg 1–1-es döntetlent játszott az RB Leipziggel. Mind a négy magyar pályára lépett, Gulácsi Péter, Willi Orbán és Szoboszlai Dominik kezdőként, Sallai Roland csereként kapott szerepet.

Légiósok: Semmi sem igaz abból, hogy összevesztünk Szoboszlaival – Sallai

Az Anglia elleni vb-selejtezőn gólt szerző freiburgi szélső, Sallai Roland szombaton három válogatott csapattársával, Gulácsi Péterrel, Szoboszlai Dominikkal és Willi Orbánnal csaphat össze a német élvonalban.

Labdarúgás: az utánpótlás eddig nem élt a történelmi lehetőséggel – elemzés

Európa-bajnoki szereplés ide vagy oda, javulásra van szükség a magyar utánpótlásban, mert a tények azt bizonyítják, jelentős a lemaradásunk a nemzetközi elittől.

Válogatott: nagy volt az öröm a Sallai családban

Negyven évvel azután, hogy a Sallai Sándort is a soraiban tudó magyar válogatott 1–0-ra kikapott a Wembleyben, a korábbi klasszis unokaöccse büntetőből volt eredményes Anglia ellen. Nem mellesleg: Sallai Roland a 30. válogatottságát tette emlékezetessé a pontot érő góllal. Azért nagybátyjának sem volt oka a kesergésre 1981 őszén: a londoni vereség ellenére Magyarország kijutott a világbajnokságra...

Válogatott: 21 meccses angol győzelmi sorozatot szakítottunk meg!

Anglia labdarúgó-válogatottja a Magyarország elleni döntetlent megelőzően sorozatban 21 Eb- és vb-selejtezőt nyert hazai pályán, de nem csak ez az egy statisztika mutatja, mekkora bravúrt ért el Marco Rossi csapata kedden a Wembleyben az 1–1-es döntetlennel...

Vb 2022: Sallai higgadt tizenegyesével vezettünk a Wembleyben – videó

A magyar labdarúgó-válogatott Sallai Roland tizenegyesgóljával megszerezte a vezetést Anglia ellen a Wembleyben. A csatár higgadtan lőtt a jobb sarokba, Jordan Pickford nem találta el az irányt. A 37. percben aztán John Stones révén kiegyenlítettek az angolok, a félidőben 1–1 az állás.

Válogatott: Szalai Attila és Orbán helye betonbiztos olvasóink csapatában

Olvasóink már megszokhatták, hogy a magyar labdarúgó-válogatott mérkőzései előtt a Nemzeti Sport Online-on összeállíthatják nemzeti csapatunk lehetséges kezdőcsapatát. Lássuk, kiket küldenének pályára Albánia ellen!

Válogatott: mindenki lát fantáziát Sallói szerepeltetésében

Hogyan oldhatja meg Szalai Ádám hiányában a támadójáték gondjait Marco Rossi szövetségi kapitány – korábbi válogatott csatárok segítségét kértük a kérdés megválaszolásához.

A csereember döntött, Sallaiék is legyőzték a Herthát

A német labdarúgó Bundesliga 7. fordulójában a Dárdai Pál által irányított Hertha BSC hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett a Freiburg ellen. A Dortmund Erling Haaland nélkül is legyőzte az Augsburgot, a Stuttgart 3–1-re felülmúlta a Hoffenheimet, míg a Wolfsburg egymást követő ötödik meccsén is nyeretlen maradt.

Bundesliga: óriási Bayern-zúzás, újabb Lewa-gólrekordok

Sorozatban a negyedik mérkőzését is megnyerte a Bayern München a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga): a bajorok hazai pályán 7–0-ra verték meg a Bochumot az 5. forduló szombati játéknapján. Robert Lewandowski csak egyszer talált a kapuba, de így is tovább javított két rekordot. Szalai Ádám (Mainz) és Sallai Roland (Freiburg) csapata gól nélküli döntetlent játszott egymással.

Bundesliga: gólzáporos meccsen győzte le a Dortmund a Leverkusent

A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 4. fordulójában a Ferencváros El-csoportellenfele, a Leverkusen 4–3-ra alulmaradt a Dortmunddal szemben, amelynek színeiben duplázott Erling Haaland. A Mainz kezdőjében nem kapott helyet Szalai Ádám, de a 60. percben szerephez jutott, és idegenben 2–0-ra felülmúlták a Hoffenheimet. Sallai Roland a 72. percig pályán volt a Freiburg Köln elleni mérkőzésén, csapata pedig a 89. percben esett öngóllal 1–1-es döntetlent ért el.

Válogatott: Ne legyen bennünk hiányérzet – Sallai Roland

A Bundesligában remeklő támadó, Sallai Roland azt reméli, hogy a válogatott ott folytatja, ahol az Európa-bajnokságon abbahagyta.

Bundesliga: Szalai betalált, Sallai gólpasszt adott, csapataik nyertek

A német Bundesliga 3. fordulójának szombati játéknapján a Freiburg 3–2-re nyert idegenben a VfB Stuttgart ellen, Sallai Roland gólpasszt adott, míg a Mainz 3–0-ra legyőzte otthon az újonc Fürth-öt – a második gólt Szalai Ádám szerezte. A Ferencváros El-csoportellenfele, a Bayer Leverkusen 4–1-re nyert az Augsburg vendégeként.

Légióskörkép: Szoboszlai-dupla a Stuttgart, Sallai-gól a Dortmund ellen

Ahogy olvasóink megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiós labdarúgóink előző heti teljesítményét. Tekintse át, mi történt a magyar futballistákkal a múlt héten!

Bundesliga: Sallai remek gólja a Dortmund ellen, bukott a Mainz

A német labdarúgó Bundesliga 2. fordulójában a Freiburg Sallai Roland góljának is köszönhetően 2–1-re legyőzte a Borussia Dortmundot. A magyaros rangadón Novothny Soma együttese, a Bochum 2–0-ra megverte a Szalai Ádámot csereként bevető Mainzot.

Bundesliga: Sallai 20 perce; kiütéssel nyert a Stuttgart és a Hoffenheim

Gól nélküli döntetlent játszott a Freiburg a német labdarúgó Bundesliga 1. fordulójában szombaton. A magyar támadó csereként játszva 20 percet kapott. Kiütéssel győzött a VfB Stuttgart és a Hoffenheim.

Légiósok: karrierje nagy lehetősége előtt áll Novothny Soma

A Borussia Dortmund ellen gyönyörű gólt sarkazó magyar csatár azt sem bánná, ha szélsőként kellene bizonyítania, csak végre topligában játsszon.

Bundesliga: immár Sallai a Freiburg legértékesebb játékosa

Sallai Roland piaci értékét csütörtöktől 16 millió euróra becsüli a transfermarkt.com, ezzel a német első osztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő SC Freiburg legértékesebb játékosává vált.