E-Újság
Időjárás
Sportműsor
Social

Olvassa a Nemzeti Sportot digitális formában.
16°
28°
18°
Közepesen felhős
Irfan Kahveci, az Istanbul Basaksehir török válogatott labdarúgója három gólt szerzett szerdán az RB Leipzig elleni mérkőzésen a Bajnokok Ligájában, ám csapata 4–3-as vereséget szenvedett. A 25 éves középpályás a harmadik játékos, aki a BL-ben vesztes csapat tagjaként triplázott.
Napjaink egyik legszókimondóbb tehetsége látta vendégül az FourFourTwo-t a Milan edzőpályáján, ahol beszélt Guardiola „hülyeségeiről” és Capellóhoz fűződő érzelmeiről.
Ronaldo szerint Neymar számára a határ a csillagos ég – a brazilok korábbi kiválósága gratulált a Paris Saint-Germain sztárjának, aki a Peru elleni triplájával megelőzte a kétszeres világbajnok csatárt a válogatott örök-góllövőlistáján.
Sosem lesz a világ legkedveltebb játékosa (elég megkérdezni Louis van Gaalt vagy bármelyik törököt), de pályafutása csúcsán tagadhatatlanul ő volt a legkiválóbb. Idézzük fel a brazil csodacsatár legszebb pillanatait, a történelem legjobb mesterhármasától a vb-győzelemig.
Bár megtört a ZTE FC – koronavírus utáni – veretlenségi sorozata az Újpest FC elleni bajnokin, s ezúttal Bobál Gergely sem talált be az ellenfél kapujába, a zalaegerszegi csatár biztos benne, hogy Marco Rossi őt (is) figyelte. A 2–1-re elveszített találkozó után beszélt az NSO Tv-nek nagyszabású céljairól, valamint csapata felemás idényét is értékelte.
A brazil futball-legenda Ronaldo gyakorlatilag felajánlotta Alexis Sáncheznek, hogy visszatérjen a spanyol élvonalba.
A sportvilág lassan ugyan éledezik a koronavírus-járvány miatti kényszerszünetet követően, de mivel archív visszatekintéseink népszerűek voltak olvasóink körében, folytatjuk a videós múltidéző sorozatunkat. Ezúttal a nagy Ronaldo 1996-ban született, szerintünk legronaldósabb találatát énekeljük meg.
Ronaldo az As spanyol sportnapilapnál tett látogatása során elárulta, hogy jelenleg melyik az az öt labdarúgó, akinek a legjobban élvezi a játékát.
A koronavírus megbénította a sportvilágot – mit lehet ilyenkor tenni? Irány az archívum! Most huszonnégy évet megyünk vissza az időben, amikor a magyar labdarúgó-válogatott összeakadt az ötkarikás játékokon két legendás csapattal.
A kulturális és történelmi örökség részének nyilvánították a Ronaldo Nazário Stadiont, a korábbi legendás brazil labdarúgó nevelőklubja, a Sao Cristóvao de Futebol e Regatas otthonát.
Napjaink és a közelmúlt klubfutballját talán majd Lionel Messi & Cristiano Ronaldo-korszaknak nevezi el a hálás utókor, míg újonnan induló sorozatunkban a fiatalabbak okulására és a középgeneráció nagy örömére az 1984–2004 közötti időszak (2004 volt C. Ronaldo első teljes manchesteri éve, Messi abban az esztendőben mutatkozott be az FC Barcelona nagycsapatában, illetve 1984 az utolsó nagy angol siker éve a Heysel-tragédia előtt) legjobb klubjaiból alkotjuk meg a Legendák Ligáját. A legjobb négy közé jutásért a fenti éra legjobb Manchester Unitedje és a legnemzetközibb Plate-je és legeredményesebb Juventusa csap össze. Hogy ki jut tovább? Erről önök döntenek!
Alighanem sokan emlékeznek még a Real Madrid galaktikusaira: általában a Florentino Pérez első regnálása során a királyiaknál szereplő sztárfutballistákat nevezik így. Habár a járványhelyzet miatt ezúttal ők sem találkozhatnak, azért Ronaldo vezetésével nosztalgiáztak egy kicsit.
Napjaink és a közelmúlt klubfutballját talán majd a Lionel Messi & Cristiano Ronaldo-korszaknak nevezi el a hálás utókor, újonnan induló sorozatunkban a fiatalabbak okulására és a középgeneráció nagy örömére az 1984–2004 közötti időszak (2004 volt C. Ronaldo első teljes manchesteri éve, Messi abban az évben mutatkozott be a Barcelona nagycsapatában, illetve 1984 az utolsó nagy angol siker éve a Heysel-tragédia előtt) legjobb klubjaiból alkotjuk meg a Legendák Ligáját, amelybe minden klub egy-egy csapatát neveztük, és a 16. alakulatról majd az olvasók döntenek. Két ágon, egyenes kieséses formában zajlanak a küzdelmek, és a gólokat most természetesen az NSO olvasói rúgják! Az új párharc első részében a 2001-es Bayern München került sorra, ellenfele az igazán internacionális Inter lesz. Hogy ki jut tovább? Ezt kérdezzük mi is önöktől!
Az egész világot sújtó koronavírus-járvány gazdasági hatásai miatt a szakemberek a nemzetközi futballpiac teljes átalakulását várják, különös tekintettel az átigazolási díjakra és a játékosok fizetésére. 2017-ben Neymar 222 millió euróért került az FC Barcelonától a Paris Saint-Germainhez – e transzfer megdöntésére biztosan hosszú éveket kell várni a jelenlegi helyzetet tekintve. Ennek apropóján az Origo összeszedte, hogy eddig miként alakultak az átigazolási díjak a futball világában.
Lionel Messi – akárcsak a nyolcaddöntőben Puskás Ferencet – fölényesen „legyőzte” Alfredo Di Stéfanót a legjobb nyolc között a Marca spanyol sportnapilap online szavazásán, amelynek nagy kérdése: ki a futballtörténelem legjobb játékosa?
„A Formula–1-et nem szabad összekeverni a gokartozással…” – fogalmazott nemrég Karim Benzema, a Real Madrid futballistája, mikor Olivier Giroud-hoz hasonlították. Ebből persze lett is balhé Franciaországban, így most megmagyarázta kijelentését a támadó.
A koronavírus megbénította a sportvilágot, és lassan már nem marad olyan ország, ahol még rendeznek labdarúgó-mérkőzéseket. Mit lehet ilyenkor tenni? Irány az archívum! Most nem egy hatalmas gólra vagy egy tökéletes cselre emlékezünk, hanem egy nagyon furcsa és rövid meccsre, amelyet a Real Madrid játszott.
A koronavírus megbénította a sportvilágot, és lassan már nem marad olyan ország, ahol még rendeznek labdarúgó-mérkőzéseket. Mit lehet ilyenkor tenni? Irány az archívum! Most 2006 februárjában járunk, egy Real Madrid–Zaragoza meccsen a Király-kupa elődöntőjének visszavágóján. Aki a passzt adja? David Beckham. Aki várja a labdát? A brazil Ronaldo.
Csak három azon jelzők közül, amelyekkel Ronaldót szokták jellemezni a csapattársak, az ellenfelek és a menedzserek. Azok, akik a legjobban ismerik őt. Az FFT-nek beszéltek a Fenoménról.