„Nem verhetetlen, verhető” – Rafael Nadal és Novak Djokovics párharca

Hogy a tenisztörténelem legnagyobb egymás elleni párharca lenne? Meglehet. Hogy emiatt a felek a pokolba kívánják egymást, és még a mérkőzés utáni kézfogás is nehezükre esik? Semmiképpen. Sorozatunk spanyol hőse és a szerb világelső, Novak Djokovics már 56 egymás elleni találkozón van túl.

Ki van a maszk mögött? – egy világklasszis teniszező története

A spanyol Rafael Nadal a Roland Garroson 20. Grand Slam-trófeájával beérte Roger Federert az örökrangsor élén – de új sorozatunkban ennél sokkal fontosabb témákról lesz szó.

Tenisz: rekordáron kelt el Roger Federer ütője

Rekordáron, 55 ezer dollárért (16.7 millió forint) kelt el az a teniszütő, amellyel Roger Federer a 2011-es – vesztes – Roland Garros-döntőben játszott.

Tenisz: feje tetejére állt a világ a friss Roland Garros-győztessel

Iga Swiatek, a francia nemzetközi teniszbajnokság női egyes versenyének lengyel győztese megpróbál hozzászokni ahhoz, hogy hírességgé vált.

Tenisz: Nadal megtalálta a 13. Garros-trófeája helyét

Saját mallorcai múzeumában helyezte el a 13. párizsi diadaláért járó trófeát Rafael Nadal – írja az MTI.

Ki a legnagyobb „kecske”? Folytatódik a Federer, Nadal, Djokovics versenyfutás

Tovább tart Roger Federer, Rafael Nadal és Novak Djokovics fantasztikus versenyfutása – a sportág érdeke, hogy a három zseni minél több emlékezetes párharcot vívjon egymással.

RG: Lehet Djokovics a világelső, de itt Nadal uralkodik – sajtóvisszhang

Saját rekordját tovább javítva, Rafael Nadal vasárnap 13. alkalommal nyerte meg a férfi egyest a francia nemzetközi teniszbajnokságon, miután három szettben legyőzte a világranglistát vezető Novak Djokovicsot. Ezzel a spanyol klasszis pályafutása 20. Grand Slam-trófeáját gyűjtötte be, amivel utolérte Roger Federert az örökranglista élén.

Roland Garros: Nadal még nem döntött a közeljövőről

Rafael Nadal egyelőre nem tudja, játszik-e még ebben az évben valahol az után, hogy vasárnap 13-adszor is megnyerte a Francia nemzetközi teniszbajnokságot, ezzel pályafutása 20. Grand Slam-torna-győzelmét aratta.

Tenisz: ahol a pincér a főnökre fogad – Roland Garros-döntő a Novak Caféban

A Nemzeti Sport stábja Belgrádban, Novak Djokovics és családja kávézójában követhette végig a szerb teniszező és Rafael Nadal összecsapását a Roland Garros döntőjében. Bár vendéglátóink szempontjából a boldog végkifejlet elmaradt, így is különleges sportélményben és hangulatban volt részünk.

Roland Garros: Gratulálok Rafa, megérdemled! – Federer

Roger Federer közösségi oldalán gratulált Rafael Nadalnak, aki vasárnap saját rekordját tovább javítva 13-adszor nyerte meg a francia nemzetközi teniszbajnokság férfi egyes versenyét, s ezzel 20. egyéni Grand Slam-bajnoki címét megszerezve utolérte az örökrangsor élén a svájci sztárt – írja az MTI.

Roland Garros: Nadal három szettben megnyerte a döntőt

Rafael Nadal három szettben legyőzte Novak Djokovicsot a francia nyílt teniszbajnokság (Roland Garros) döntőjében.

Tenisz: A könyvnek mindig az eleje és a vége a legfontosabb – Babos Tímea

A negyedik párosbeli Grand Slam-trófeáját ünneplő Babos Tímea szerint a döntő volt a versenyen a legrosszabb mérkőzésük, de nagyon boldog, amiért így is sikerült megvédeniük a címüket Kristina Mladenoviccsal.

Ellenállhatatlan: Nadal sorozatban negyedszer nyert Párizsban

Erre vélhetően kevesen számítottak: Rafael Nadal három szettben legyőzte Novak Djokovicsot a francia nyílt teniszbajnokság (Roland Garros) döntőjében. A salakkirály ezzel tizenharmadszor diadalmaskodott a párizsi salakon, és a Grand Slam-trófeák tekintetében a huszadik tornagyőzelmét megszerezve beérte Roger Federert.

Roland Garros: Babos Tímeáék megvédték a címüket

A második helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic magyar, francia páros 6:4, 7:5-re legyőzte a 14. helyen rangsorolt Alexa Guarachi, Desirae Krawczyk chilei, amerikai duót a francia nyílt teniszbajnokság (Roland Garros) döntőjében, így megvédte a címét.

Címvédés! Babosék két szettben megnyerték a Roland Garros-döntőt

A második helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic magyar, francia páros másfél óra alatt 6:4, 7:5-re legyőzte a 14. helyen rangsorolt Alexa Guarachi, Desirae Krawczyk chilei, amerikai duót a francia nyílt teniszbajnokság (Roland Garros) döntőjében, így megvédte a címét.

Poland Garros – így hódította meg egy 19 éves lengyel lány Párizst

Poland Garros Párizsban! Ahogy beszámoltunk róla, a lengyel Iga Swiatek lett hazája első egyéni Grand Slam-bajnoka, miután az idei Australian Open-győztes amerikai Sofia Kenin ellen sem veszített játszmát.

Roland Garros: címvédés férfi párosban

Megvédte címét a Kevin Krawietz, Andreas Mies kettős a francia nyílt teniszbajnokság (Roland Garros) férfi páros versenyében.

RG: a 19 éves Swiatek nyert, ő az első lengyel GS-torna-győztes

A lengyel Iga Swiatek nyerte meg a Francia nemzetközi teniszbajnokságot: a döntőben két szettben legyőzte az amerikai Sofia Kenint. A 19 éves játékos hazája első Grand Slam-torna-sikerét aratta, a jövő heti világranglistán a 17. helyre kapaszkodik fel.

19 éves lengyel lány lett a Roland Garros bajnoka!

A lengyel Iga Swiatek nyerte meg a Francia nemzetközi teniszbajnokságot: a döntőben két szettben legyőzte az amerikai Sofia Kenint. A 19 éves játékos hazája első Grand Slam-torna-sikerét aratta, s a jövő heti világranglistán a 17. helyre kapaszkodik fel.

Roland Garros: simának indult, ötszettes lett belőle – Djokovics a döntőben

A világelső Novak Djokovics öt játszmában, négy óra játék után 6:3, 6:2, 5:7, 4:6, 6:1-re legyőzte Sztefanosz Cicipaszt a francia nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének második elődöntőjében, így bejutott a vasárnapi fináléba, amelyben 12-szeres Roland Garros-győztes Rafael Nadal lesz az ellenfele.