Vuelta: csökkent a megrogyó Evenepoel előnye, Carapaz második etapsikere

Az olimpiai bajnok ecuadori Richard Carapaz három nap alatt második sikerét aratva nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny szombati hegyi befutóját, melyen a gyengeség jeleit először mutató belga Remco Evenepoel előnye csökkent összetettben.

Vuelta: Carapaznak összejött a szakaszgyőzelem

Richard Carapaz győzelmével ért véget a spanyol kerékpáros-körverseny 12. szakasza. Az ecuadori kerekes életében először nyert szakaszt a Vueltán.

Kerékpár: a Giro-győztes Carapaz az EF-hez igazol

Az olimpiai bajnok és Giro d'Italia-győztes Richard Carapaz az EF Education-EasyPost országúti kerékpáros csapatánál szerepel a következő idénytől.

Giro: olasz siker a királyetapon, Carapazról lehullott a rózsaszín

Az olasz Alessandro Covi nyerte meg az Olasz kerékpáros-körverseny, a Giro d'Italia kemény hegyi befutóval végződő 20. szakaszát szombaton Domen Novak és Giulio Ciccone előtt. Az összetettben eddig élen álló Richard Carapaz nem bírta a királyetap utolsó emelkedőjét, több mint egy percet kapott a remekül hajrázó Jai Hindleytől, aki a vasárnapi záró időfutam előtt átvette tőle a rózsaszín trikót. A legjobb magyar, az előző szakaszon fantasztikusan tekerő Valter Attila az 51. helyen ért célba 17:29 perc hátránnyal, Fetter Erik 97., Peák Barnabás 103. lett.

Giro: fantasztikus etap, Yates nyert, Carapaz rózsaszínben

Fantasztikus versenyt hozott az olasz országúti kerékpáros-körverseny 14. szakasza, amely 147 kilométerével az idei Giro d'Italia legrövidebb etapja: a Santenából induló és Torinóban két kört leíró útvonal 3100 méter szintkülönbséget tartalmazott, s a végén Simon Yates örülhetett a győzelemnek, míg az olimpiai bajnok Richard Carapaz átvette az összetettben a vezetést. A magyarok közül Valter Attila zárt a legjobban: 31. lett, s összetettben feljött a 40. helyre.

Kerékpár: az olimpiai bajnok Carapaz nevét veszi fel az ecuadori körverseny

Richard Carapaz, a tokiói olimpia országúti mezőnyversenyének bajnoka is indul novemberben hazája, Ecuador országúti kerékpáros körversenyén, mely idén ötkarikás diadalának tiszteletére az ő nevét veszi fel.

Tokió 2020: Richard Carapaz nyerte a férfi mezőnyversenyt

Az ecuadori Richard Carapaz nyerte a tokiói olimpián a férfiak országúti mezőnyversenyét, miután a Fuji Speedwayen kiépített befutó előtt megszökött az esélyesek csoportjától. A második helyen a belga Wout van Aert, a harmadikon a szlovén Tadej Pogacar végzett.

Tour de France: Harttal, Carapazzal és Thomasszal indul az Ineos

Az Ineos Grenadiers csapata a 2018-as Tour de France-győztes Geraint Thomast, illetve a Giro d'Italián két éve diadalmaskodó Richard Carapazt és a tavaly első Tao Geoghegan Hartot is elindítja a jövő szombaton rajtoló francia országúti kerékpáros-körversenyen – közölte az MTI.

Országúti kerékpár: Pogacar Szlovéniában győzött

Tadej Pogacar, a Tour de France címvédője vasárnap megnyerte a szlovén országúti kerékpárkörversenyt, amely az idei francia viadal előtti utolsó erőpróbája volt – írja az MTI.

Kerékpár: a Giro-győztes 4800 méteres magasságon készül

A 2019-es Giro d'Italia országúti kerékpáros-körverseny győztese, Richard Carapaz 4800 méteres tengerszint feletti magasságban készül az új idényre.

Vuelta: Roglic megvédte címét, Ackermann nyerte a madridi sprintet

A szlovén Primoz Roglic tavalyi elsőségét megismételve megnyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros-körversenyt, a záró etapon a német Pascal Ackermann diadalmaskodott a madridi sprintbefutóban – írja az MTI.

Vuelta: Carthy nyert az Anglirun, Carapaz visszavette a piros trikót

A brit Hugh Carthy nyerte meg a Vuelta a Espana országúti kerékpáros-körverseny 12. szakaszát, amelyen az ecuadori Richard Carapaz visszavette a vezetést a szlovén Primoz Roglictól összetettben – írja az MTI.

Vuelta: Primoz Roglic visszavette a piros trikót

A címvédő szlovén Primoz Roglic emelkedős sprintbefutóban nyerte meg a Vuelta a Espana országúti kerékpáros-körverseny tizedik szakaszát pénteken, ezzel összetettben visszavette az első helyet az ecuadori Richard Carapaztól – írja az MTI.

Vuelta: Bennettet megbüntették, Ackermann nyerte a szakaszt

Az ír Sam Bennettet utólag megbüntették, így a német Pascal Ackermann nyerte meg a Vuelta a Espana országúti kerékpáros-körverseny kilencedik szakaszát. Összetettben változatlanul az ecuadori Richard Carapaz áll az élen.

Vuelta: Roglic hegyi befutót nyert, csökkent Carapaz előnye

A címvédő szlovén Primoz Roglic nyerte szerdán a Vuelta a Espana országúti kerékpáros-körverseny nyolcadik szakaszát, ezzel összetettben csökkentette hátrányát a másodikként célba érő, éllovas ecuadori Richard Carapaz mögött – írja az MTI.

Vuelta: Woods sikere szökésből, Carapazé maradt a piros trikó

A kanadai Michael Woods nyerte kedden a Vuelta a Espana országúti kerékpáros-körverseny hetedik szakaszát, amelyen az ecuadori Richard Carapaz megtartotta első helyét összetettben.

Vuelta: Izagirre szökésből nyert szakaszt, Carapaz élre állt

A spanyol Ion Izagirre nyerte meg a Vuelta a Espana kerékpáros-körverseny hatodik szakaszát, összetettben pedig a megrogyó címvédő és éllovas szlovén Primoz Roglictól az ecuadori Richard Carapaz vette át a vezetést vasárnap – írja az MTI.

Giro d'Italia: Nibali és Bardet is tervezi az indulást

Vincenzo Nibali és Romain Bardet is tervezi, hogy rajthoz áll jövő májusban a Giro d'Italia országúti kerékpáros-körversenyen, amelynek első három szakaszát Magyarországon rendezik.

Kerékpár: a Giro-győztes nem kapott vízumot a brit körversenyre

A friss Giro d'Italia-győztes Richard Carapaz nem lesz ott a hétvégén rajtoló brit kerékpáros körversenyen, mivel nem jutott hozzá időben a szigetországi vízumhoz.

Vuelta: Carapaz bukott, kérdéses az indulása

A Giro d’Italia idei győztese, Richard Carapaz bukott, így kérdéses, hogy részt tud-e venni a szombaton rajtoló Vuelta a Espana országúti kerékpáros körversenyen.

Kézilabda Eb: Tudta-e?