-->
Wimbledon: Nadal még nem tudja, kiáll-e az elődöntőre

A 22-szeres Grand Slam-győztes Rafael Nadal hasfalsérülése miatt még nem biztos benne, hogy ki tud állni a wimbledoni teniszbajnokság pénteki elődöntőjére – jelentette a Magyar Távirati Iroda.

Wimbledon: Nadal több mint négyórás csata után elődöntős

A spanyol Rafael Nadal és az ausztrál Nick Kyrgios találkozik egymással az elődöntőben a wimbledoni teniszbajnokságon, miután a 36 éves spanyol több mint négyórás, ötszettes csatában legyőzte az amerikai Taylor Fritzet, míg Kyrgios viszonylag könnyed három szettben nyert a chilei Cristian Garín ellen. A másik elődöntőben a szerb Novak Djokovics a brit Cameron Norrie-val néz farkasszemet.

Wimbledon: Nadal nyolcadszor, Kyrgios nyolc év után a nyolcban

Nick Kyrgios, Taylor Fritz és Cristian Garín után Rafael Nadal is bejutott a legjobb nyolc közé a férfiak versenyében a wimbledoni füves pályás teniszbajnokságon. A nőknél negyeddöntős Simona Halep, Elena Ribakina, Amanda Anisimova és Ajla Tomljanovic is.

Wimbledon: Nadal simán nyert, de a végén felhúzta magát

A második helyen kiemelt Rafael Nadal három játszmában (6:1, 6:2, 6:4) legyőzte az olasz Lorenzo Sonegót a wimbledoni teniszbajnokság szombati játéknapján, és bejutott a legjobb 16 közé. A nap legkésőbb véget érő férfimeccsén Nick Kyrgios négy játszmában legyőzte a negyedik helyen kiemelt Sztefanosz Cicipaszt.

Tenisz: Murray csatlakozik Nadalhoz és Federerhez

A háromszoros Grand Slam-tornagyőztes Andy Murray is ott lesz az európai csapatban a szeptemberi Laver-kupán – jelentette az MTI.

Wimbledon: négy szettben nyert Nadal az első fordulóban

A második helyen kiemelt Rafael Nadal négyjátszmás mérkőzésen győzte le az argentin Francisco Cerundolót a wimbledoni teniszbajnokság férfiversenyének első fordulójában, kedden.

Djokovics közelebb kerülhet Nadalhoz Wimbledonban

Az év első két Grand Slam-tornáját megnyerő Rafael Nadal rajthoz áll Wimbledonban, de meglepetést keltene, ha valódi kihívója lenne Novak Djokovicsnak.

Tenisz: ennyit változtak a wimbledoni legendák – galéria

Hétfőn megkezdődnek a főtáblás küzdelmek a wimbledoni tenisztornán. Ez alkalomból megnéztük, hogy mennyit változtak a sportág legendái az első győzelmük óta. Gyűjtésünk nem a teljesség igényével készült, és csak az egyéni győztesekből válogattunk.

Wimbledon: Novak Djokovics és Iga Swiatek az első kiemeltek

A világranglistán harmadik, címvédő Novak Djokovics lesz az első kiemelt a férfiaknál a wimbledoni teniszbajnokság hétfőn rajtoló főtáblás küzdelmeiben.

Tenisz: Rafael Nadal megerősítette, hogy babát várnak feleségével

Mint beszámoltunk róla, a 22-szeres Grand Slam-tornagyőztes Rafael Nadal és felesége, María Francisca Perelló spanyol sajtóértesülések szerint gyermeket vár. A 36 éves „salakkirály” a közösségi oldalain megerősítette a hírt.

Tenisz: Az a szándékom, hogy játsszak Wimbledonban – Nadal

Rafael Nadal lábfájdalmai ellenére szeretne pályára lépni a június 27-én kezdődő wimbledoni teniszbajnokságon.

Tenisz: Nadal és felesége az első gyermeküket várják – sajtóhír

Az immár 22-szeres Grand Slam-tornagyőztes Rafael Nadal és felesége, María Francisca Perelló gyermeket várnak – erősítette meg az utóbbi hetek pletykáit a Hola! hetilap.

Kép: a spanyolok bő egy hét alatt kétszer vették be Párizst

Nem akármilyen montázs a Eiffel-toronnyal a hátterében: bő egy héttel a Real Madrid labdarúgócsapatának tizennegyedik Bajnokok Ligája-győzelme után a spanyol teniszsztár, Rafael Nadal is tizennegyedszer nyerte meg a francia nyílt teniszbajnokságot, a Roland Garrost Párizsban.

Tenisz: a spanyol sajtó szerint Nadal egy isten, egy földönkívüli

A spanyol sajtó szerint a 14. Roland Garros-sikerét vasárnap begyűjtő és így már 22. Grand Slam-tornagyőzelemnél járó teniszsztár, Rafael Nadal egy isten, egy földönkívüli.

Tenisz: Nadal a negyedik, Fucsovics az 55. a világranglistán

A 14. Roland Garros-sikere után a spanyol Rafael Nadal az ötödikről a negyedik helyre jött fel a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján, amelyen az általa a negyeddöntőben legyőzött szerb Novak Djokovics vezet, míg legjobb magyarként Fucsovics Márton az 55. A nőknél a Roland Garroson diadalmaskodó lengyel Iga Swiatek megerősítette vezető helyét; a legjobb magyar a 63. Bondár Anna.

Roland Garros: küzdeni fogok azért, hogy folytassam – Nadal

Mint arról beszámoltunk, Rafael Nadal pályafutása 22. Grand Slam-tornagyőzelmét érte el vasárnap délután, amikor 14. alkalommal diadalmaskodott a Roland Garros férfi egyesének döntőjében. A finálé után Nadal a legyőzött Casper Ruudot méltatta, s kitért saját jövőjére is.

Roland Garros: Nadal három sima szettben nyerte a döntőt

Magabiztos, 6:3, 6:3, 6:0-s győzelmet aratott a spanyol Rafael Nadal a norvég Casper Ruud ellen a francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) döntőjében.

Megvan a 22. – Rafael Nadal nyerte a Roland Garros döntőjét

Magabiztos, 6:3, 6:3, 6:0-s győzelmet aratott Rafael Nadal Casper Ruud ellen a francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) döntőjében. A spanyol klasszis ezzel a 22. Grand Slam-tornagyőzelmét ünnepelheti, míg a francia viadalt 14. alkalommal nyerte meg – mindkettővel tovább javította a rekordot.

Roland Garros: Nadal visszavonulhat a döntő után – sajtóhír

Az eredménytől függetlenül visszavonulhat a profi tenisztől Rafael Nadal – számolt be spanyol sajtóértesülésekre hivatkozva a hírről az insidesport.in.

Roland Garros: Zverev tart a súlyos sérüléstől, hamarosan pontos diagnózist kap

Súlyos sérüléstől tart Alexander Zverev, akinek pénteken a francia nyílt teniszbajnokság (Roland Garros) férfi egyes versenyének elődöntőjében aláfordult a bokája.

Kézilabda Eb: Tudta-e?