F1: közel Mick Schumacher bejelentése; leszakad az ég Bahreinben?

A 15. állomásához érkezett a Formula–1 2020-as idénye, amely megfeszített tempójú tripla hétvégével záródik. Az első két nagydíjnak Bahrein ad otthont, ahol Ausztriával és Nagy-Britanniával ellentétben két eltérő vonalvezetésen bonyolítják le a futamokat. Az első versenyhétvégén a megszokott pályán körözhet a mezőny, igaz, a jelenlegi időjárás-előrejelzések szerint korántsem megszokott körülmények között: az időmérő és a verseny napjára is esőt jósolnak, ami a törökországihoz hasonló fordulatos hétvégét hozhat, és nagy hatással lehet a középmezőny kiélezett küzdelmére is.

F1: Stroll megelőzte Verstappent; Hamilton Schumacher előtt

A kilenc év után visszatérő Török Nagydíj őrült időmérőt és fordulatokkal teli versenyt hozott: Lance Stroll pole pozíciót szerzett, s több kört töltött az élen, mint Max Verstappen a teljes idei idényben, míg a hatodik rajthelyét győzelemre váltó Lewis Hamilton a 2014-es Abu-dzabi Nagydíjat idézve szerezte meg az újabb címét, és állította be Michael Schumacher legnagyobb rekordját.

F1: a mexikói Vettel brillírozott, a csalódott Leclerc elpakolt

Lewis Hamilton győzött és bebiztosította a hetedik világbajnoki címét a Formula–1-es Török Nagydíjon. A Mercedes versenyzője ezzel történelmet írt Isztambulban, de mivel számítani lehetett a bajnokavatásra, a mémek tekintetében az idei legjobb eredményét elérő Ferrari kissé ellopta a show-t. Sebastian Vettel ugyanis az utolsó körben előzött, és idén először felállhatott a dobogóra. Ott azonban a német helyett a mexikói zászló lengett felette, a csalódott Charles Leclerc pedig este arra is vette a fáradtságot, hogy besegítsen a ferraris csapattagoknak a pakolásba.

Hamilton nyert a kaotikus Török GP-n – immár hétszeres világbajnok

Hatalmas izgalmak és a rengeteg helycsere végén Lewis Hamilton nyerte meg a Török Nagydíjat. A Mercedes versenyzője ezzel bebiztosította a hetedik világbajnoki címét, amivel beérte Michael Schumachert ebben a tekintetben. Hamilton mögött Sergio Pérez látta meg a kockás zászlót, míg a harmadik helyen célba érő Sebastian Vettel idén először ünnepelhetett a dobogón. Valtteri Bottas már az első körben visszaesett a mezőny végére, és csak a 14. pozícióban ért célba.

F1: Nagyon dühös vagyok – Verstappen nem örül a második helynek

Lance Stroll pályafutása első pole pozícióját szerezte meg az F1-es Török Nagydíj időmérőjén. A kanadai elmondása szerint egyáltalán nem érezte magát versenyképesnek a harmadik tréning után, így nagyon örül az eredménynek. Nem úgy, mint Max Verstappen, aki dühösen nyilatkozott Isztambulban, hiszen úgy érzi, könnyen az övé lehetett volna az elsőség. A hollandhoz hasonlóan Sergio Pérez is az elszalasztott lehetőségről beszélt, de annak örül, hogy a második helyett a harmadik pozícióból indulhat. A címvédő Lewis Hamilton úgy gondolja, mindent kihozott a Mercedesből.

F1: megszületett a döntés Stroll ügyében – hivatalos

Lance Stroll pályafutása első pole pozícióját szerezte meg az F1-es Török Nagydíj időmérőjén, ám sokáig nem lehetett biztos abban, hogy megtarthatja az elsőségét, hiszen vizsgálták a kvalifikációt követően. A kanadai azonban megnyugodhat, a sportfelügyelők nem találták vétkesnek, így vasárnap ő várhatja az élről a piros lámpák kialvását.

F1: a pole pozíciós Strollt is beidézték a sportfelügyelők

Lance Stroll szerezte meg a pole pozíciót az F1-es Török Nagydíj őrült időmérőjén, ám nem kizárt, hogy elveszti az elsőségét, hiszen a sportfelügyelők több pilótatársa mellett őt is vizsgálják.

F1: Stroll tesztje pozitív lett, de már le is tudta a karantént

Pozitív lett a koronavírustesztje, így egy darabig erősen kérdéses volt, hogy indulhat-e a hétvégi Portugál Nagydíjon Lance Stroll, a Formula–1-es Racing Point istálló kanadai versenyzője. A csapat ezúttal is a sorozat korábbi állandó pilótáját, az idényben már háromszor is beugró Nico Hülkenberget ültetheti autóba, ha szükséges lesz – írja a planetf1.com. A kanadai versenyző jelen állás szerint jól van, hétfőn már negatív volt az eredménye, de a hétvégét megelőző hivatalos teszteken is át kell esnie ahhoz, hogy ténylegesen visszatérhessen a mezőnybe.

F1: Arra számítottam, hogy szenvedni fogunk – Leclerc

Valtteri Bottas szerezte meg a pole pozíciót az Eifel Nagydíj időmérőjén, a finn nagyon elégedett volt, hogy végre sikerült kihasználnia az utolsó lehetőségét, és bízik abban, hogy vasárnap jó rajtot vehet. Csapattársa, Lewis Hamilton egyáltalán nem volt elégedett, és szerinte az sem kizárt, hogy a fejlesztésekkel készülő Red Bull gyorsabb lesz a futamon a Mercedesnél. Max Verstappen a túlkormányzottságra panaszkodott, összességében viszont örül a harmadik helyének, míg Charles Leclerc-t meglepte a Ferrari teljesítménye.

F1: Nico Hülkenberg vezeti a Racing Pointot – hivatalos

A Racing Point hivatalosan megerősítette, hogy Nico Hülkenberg váltja a betegeskedő Lance Strollt az Eifel Nagydíjon.

F1: Vettel új szintre fogja emelni a csapatot – Szafnauer

A Racing Point csapatfőnöke, Otmar Szafnauer úgy gondolja, Sebastian Vettel szerződtetésével jó döntést hozott a jövőre Aston Martinná alakuló csapat.

F1: késik az új fejlesztési csomag Sergio Pérez autóján

Sergio Péreznek, a Formula–1-es Racing Point mexikói pilótájának autójába még a jövő vasárnap Szocsiban rendezendő Orosz Nagydíjon sem kerülhet be az új fejlesztési csomag.

F1: A Racing Point már nyert volna Vettellel – Berger

A Sebastian Vettel jövőjével kapcsolatos találgatások az egész eddigi idényt végigkísérték, a Toszkán Nagydíj előtt azonban biztossá vált, a német marad az F1-ben. A korábbi Formula–1-es versenyző, Gerhard Berger úgy véli, az Aston Martinnal történő együttműködés mindkét fél számára gyümölcsöző lesz, sőt, szerinte a csapat már idén is nyert volna, ha a német náluk van.

F1: Ha távozom, akkor soha nem térek vissza – Pérez

Sergio Pérez elmondása szerint meglepően sok ajánlatot kapott, azonban ha egyik opciót sem találja vonzónak, az év végén búcsút int a Formula–1-nek.

F1: Pérez ülés nélkül maradhat; Vettel elégtételt vehet

Sergio Pérez váratlanul a Toszkán Nagydíjat megelőző szerda este ismertette, hogy 2020 végén távozik a Racing Pointtól. Mint utóbb kiderült, magát a versenyzőt is kissé váratlanul érte a menesztését megerősítő telefonhívás, pont úgy, ahogyan pár hónappal ezelőtt a mexikói helyére érkező Sebastian Vettel sem számított arra, hogy csapata nem akarja tovább folytatni vele. Azonban míg Pérez számára nem biztos, hogy lesz kecsegtető ajánlat, a német tiszta lapot nyithat, s akár új erőre is kaphat az Aston Martinná alakuló gárdánál, amellyel elégtételt vehet a Ferrarin a viharos szakítás után.

F1: Sebastian Vettel az Aston Martinnál folytatja – hivatalos

Alig fél nappal azt követően, hogy Sergio Pérez bejelentette, hét év után jövőre elhagyja a Racing Point Formula–1-es istállót, a jövőre már Aston Martin néven szereplő csapat máris közölte, a 2021-es szezonban Sebastian Vettel versenyez majd náluk.

F1: Pérez távozik a Racing Pointtól – hivatalos

Sergio Pérez a közösségi oldalain tette hivatalossá, hogy 2020 végén távozik a Racing Pointtól.

F1: Gasly-mágia, Ferrari-mélyrepülés és elbukó nagycsapatok

Pierre Gasly nyert az Olasz Nagydíj őrült futamán, amelyen a Formula–1 történetének 696. különböző pilótahármasa alkotta a dobogót. Az AlphaTauri az első győzelmét, Carlos Sainz Jr. a legjobb eredményét, míg a Racing Point az első pódiumát jegyezte Monzában, aminek eredményeképp véget ért a Mercedes, a Ferrari és a Red Bull alkotta trió két nagy szériája is – avagy, ez történt a számok nyelvén a 71. monzai versenyhétvégén.

F1: Hamilton és Verstappen nagy csatáját hozhatja a spái eső

A Formula–1 2020-as idénye a harmadik tripla hétvégéjének első állomáshoz érkezett: a helyszín Spa-Francorchamps, ahol a mercedeses jövőjét illetően továbbra is hallgató Toto Wolff szerint befejezetlen ügye van a csapatának. Az „ezüstnyilak" ugyanis legutóbb 2017-ben tudtak diadalmaskodni Belgiumban, ahol a mostani versenyhétvégére végig hűvös és esős időt jósolnak, ami nagy ütközetet vetít előre Lewis Hamilton és Max Verstappen között.

F1: Hamilton kemény csatára számít Verstappennel; Pérez dobogóra állna

Lewis Hamilton vezérletével a Mercedes szerezte meg a pole pozíciót a Spanyol Nagydíj időmérőjén, míg a harmadik a múlt héten nagyszerű stratégiájának és gumikezelésének köszönhetően győzedelmeskedő Max Verstappen lett. A brit nagyon hálás, hogy ebben a helyzetben lehet, de kemény ütközetre számít a hollanddal, míg Valtteri Bottas a rajtnál kerülne csapattársa elé.