Videó: Szoboszlai duplázott a Lipcse edzőmeccsén, 20 méterről is betalált

A világbajnokság ideje alatt sem lassít az RB Leipzig magyar válogatott középpályása, Szoboszlai Dominik: a játékos kétszer is betalált csapata pénteki felkészülési mérkőzésén a lengyel élvonalbeli bajnokságban szereplő Radomiak ellen (6–0).

Vb 2022: súlyosabb Nkunku sérülése, mint várták

A francia válogatott támadója, Christopher Nkunku a franciák keddi edzésén sérült meg, ahogy arról mi is beszámoltunk. Szombaton a francia klubja, az RB Leipzig közölte a diagnózist közösségi oldalán.

Bundesliga: Szoboszlai Dominikék legyőzték a Werdert

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 15. fordulójában az RB Leipzig 2–1-re győzött a Werder Bremen otthonában, a csapatok idei utolsó mérkőzésén.

Amikor kellett, betalált a Leipzig, és nyert Brémában

Szoboszlai: A 35 millió euró elismerés, jó érzés a legdrágább magyarnak lenni

Szoboszlai Dominik az RB Leipzig szerdai, Freiburg elleni 3–1-es sikere után hosszabb interjút adott a Magyar Nemzetnek, melyben többek között beszélt a nemzetközi megítéléséről, összegezte eddigi, lipcsei pályafutását és szóba került a válogatott is.

Leipzig: Szoboszlai folyamatos csúcsteljesítménnyel hálálja meg a bizalmat – Marco Rose

A magyar válogatott középpályása, Szoboszlai Dominik jóval több játéklehetőséghez jut azóta, amióta Marco Rose a német első osztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő RB Leipzig vezetőedzője. A szakember szerdán, a Freiburg ellen 3–1-re megnyert bajnoki összecsapás előtt rendkívül elismerően nyilatkozott a később nem mellesleg gólpasszig jutó magyar középpályásról.

Leipzig: eltört az orra a horvát válogatott védőnek – kép

Az RB Leipzig védője, Josko Gvardiol a szerda esti, Freiburg elleni, 3–1-re megnyert bajnokin sérült meg, és klubja a meccs másnapján számolt be a diagnózisról.

Bundesliga: magabiztos lipcsei siker a Freiburg ellen

A Bundesliga 14. fordulójában a Leipzig gól nélküli első félidőt követően 3–1-es győzelmet aratott a Freiburg ellen.

Bundesliga: kétszer is vezetett, mégsem nyert az Union

A Frankfurt a Hoffenheimet 4–2-re, a Schalke a Mainzot 1–0-ra győzte le, míg az Union Berlin 2–2-es döntetlent játszott az Augsburggal a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 14. fordulójának szerdai játéknapján.

Újabb Szoboszlai-gólpassz, újabb biztos lipcsei siker a Bundesligában

A labdarúgó Bundesliga 14. fordulójában magyaros rangadót rendeztek Lipcsében. A Gulácsi Pétert, Willi Orbánt és Szoboszlai Domonikot is foglalkoztató RB Leipzig Sallai Roland csapatát, a Freiburgot fogadta. A gól nélküli első félidőt követően a másik félidőben kinyíltak a gólcsapok, és Szoboszlai Dominik kiemelkedő teljesítményének is köszönhetően a hazaiak 3–1-es győzelmet arattak riválisuk felett.

Légiósok: A bizalmat nagyszerű teljesítménnyel hálálja meg – Marco Rose Szoboszlairól

Az RB Leipzig vezetőedzője, Marco Rose a Freiburg elleni szerdai bajnoki előtti sajtótájékoztatón a csapat magyar középpályását, Szoboszlai Dominikot dicsérte.

BL: a Real Madrid a 16 között eddig még nem nyert a Liverpool ellen – érdekességek

A nyolcaddöntőben másodszor találkozik egymással a Bajnokok Ligája legutóbbi kiírásának két döntőse, a címvédő spanyol Real Madrid és az angol Liverpool. A francia Paris Saint-Germain a BL-ben eddig 11-szer találkozott a német Bayern Münchennel, ebből hatot nyert meg öt bajor-siker mellett. Érdekességek a BL-nyolcaddöntős párosításokról.

BL: Szoboszlaiék Haalandékkal, a PSG a Bayernnel csap össze

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) nyoni központjában elkészítették a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének párosításait. A három magyart, Gulácsi Pétert, Szoboszlai Dominikot és Willi Orbánt is soraiban tudó német RB Leipzig az angol Manchester Cityvel, a címvédő spanyol Real Madrid előző döntős ellenfelével, az angol Liverpoollal csap össze, míg a francia PSG a német Bayern Münchennel vív párharcot.

Lőw Zsolt: El kell döntenem, milyen úton megyek tovább

A Chelsea szeptember hetedikén jelentette be, hogy már nem Thomas Tuchel felel a szakmai munkáért. A német szakemberrel együtt magyar másodedzője is távozott a klubtól – Lőw Zsolt azóta most nyilatkozik először. A Nemzeti Sportnak adott exkluzív interjúban beszél a nehéz búcsúról, a tíz éve tartó száguldásról, a csúcshoz vezető útról, sőt arról is, hogy talán eljött az ideje a váltásnak…

Bundesliga: Choupo-Moting két perc alatt kettőt lőtt, élre állt a Bayern

Már 3–0-ra vezetett a Bayern München a Hertha otthonában a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 13. fordulójában, a berliniek azonban gyorsan feljöttek, a második félidőben az egyenlítésért küzdöttek, 2–3 lett a vége. A Borussia Dortmund, a Wolfsburg és az RB Leipzig simán nyert, a Frankfurt fordított és elhozta a három pontot az Augsburg otthonából.

Bundesliga: távozik az ügyvezető Szoboszlaiéktól, a Red Bull főnöke lesz

Távozik tisztségéből Oliver Mintzlaff, a három magyar labdarúgót foglalkoztató RB Leipzig ügyvezetője – írja az MTI.

Lipcse: súlyosan megsérült a német válogatott támadó

Az RB Leipzig támadója, Timo Werner a szerda esti, Sahtar Doneck elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen sérült meg, le kellett cserélni a 19. percben. A diagnózist a mérkőzés másnapján közölte a német klub.

BL: CR-t idézve üzent Szoboszlai a továbbjutás után

Mint beszámoltunk róla, az RB Leipzig 4–0-ra legyőzte a Sahtar Donecket a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában és ezzel biztossá tette helyét a sorozat legjobb 16 csapata között. A találkozó harmadik lipcsei gólját Szoboszlai Dominik szerezte, aki most Cristiano Ronaldót idézve üzent.

RB Leipzig: megvan az ok a BL legfurcsább gólörömére

Egészen furcsa gólörömöt mutatott be a német RB Leipzig francia támadója, Christopher Nkunku az ukrán Sahtar Doneck elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen, hiszen gólja után lábszárvédőjéből egy lufit vett elő, amit felfújt, majd széttárta kezeit. Most kiderült, mi volt a különös gólöröm oka.

BL: a Bruges és az Atlético szerezte a csoportkör legnagyobb meglepetését

Az FC Bruges továbbjutása és az Atlético Madrid várakozáson aluli szereplése volt a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének legnagyobb meglepetése az előzetesen vártakhoz képest – írja az MTI.

Kézilabda Eb: Tudta-e?