Férfi kézi-vb: két szegedi megmentette Szlovéniát a svédek ellen

A várakozásoknak megfelelően hatalmas csatát vívott egymással Svédország és Szlovénia az Egyiptomban zajló férfi kézilabda-világbajnokság péntek esti rangadóján, és végül nem is jutottak döntésre – nagyon kicentizett szlovén egyenlítés után a vége iksz (28–28). A másik késő esti mérkőzésen Norvégia magabiztosan (36–23) múlta felül Algériát. Korábban Franciaország megőrizte veretlenségét, miután nagy csatában 28–26-ra legyőzte Izlandot. Ugyanebben a csoportban Portugália négy góllal megverte Svájcot, míg a másik hatosban a házigazda Egyiptom és az orosz csapat is fölényes győzelmet aratott.

Portugália: a Benficánál tizenheten fertőződtek meg koronavírussal

Tizenhét koronavírus-fertőzéses esetet azonosítottak a Benficánál – közölte a honlapján a portugál labdarúgóklub.

Portugália: alig jött meg, máris piros lapot kapott Davids

Emlékezetes lett Edgar Davids belépője Portugáliában: a korábbi holland válogatott klasszis első mérkőzése az Olhanense kispadján piros lappal zárult.

Gyász: elhunyt a brazil futballista, aki vasárnap összeesett a pályán

Csütörtökön a kórházban elhunyt Alex Apolinário, a portugál harmadosztályú Alverca brazil labdarúgója, aki január 3-án szívinfarktus miatt összeesett egy bajnoki mérkőzésen.

Portugália: szívinfarktus a kezdőkörben, a pályán imádkoztak a csatárért

Szörnyű jelenetek játszódtak le a portugál harmadosztályú bajnokság idei első fordulójában az Alverca–Uniao Almeirim meccs 27. percében: a hazaiak brazil támadója, a 24 éves Alex Apolinário a vendégek egyik támadásakor a kezdőkör mellett egyik pillanatról a másikra összeesett, s eszméletlenül terült el a földön. Az eset után a labdarúgót jó tíz percig ápolták a gyepre hajtó mentőautóban, majd a helyi kórházba szállították, a mérkőzés félbeszakadt.

Kikaptak odahaza C. Ronaldóéktól a horvátok, de így sem estek ki

A Nemzetek Ligája A-divíziójának 3. számú kvartettjéből a franciáktól 4–2-es vereséget szenvedő Svédország esett ki, mert rosszabb gólkülönbséggel zárt, mint a portugáloktól otthon 3–2-re kikapó horvátok.

NL: C. Ronaldo és Szoboszlai is téma Horvátországban

A portugál labdarúgó-válogatott vasárnap megérkezett Horvátországba. Kedden 20.45-kor Splitben a Nemzetek Ligája A-ligájának 3. csoportjában a házigazda, vb-második horvátokkal játszanak.

NL, A-liga, 3. csoport: botlottak a horvátok; francia siker CR-ék ellen

A világbajnok francia válogatott idegenben 1–0-ra legyőzte a portugálokat a labdarúgó Nemzetek Ligája 5. fordulójában, az A-liga 3. csoportjában. A négyes másik mérkőzésén a svédek megtréfálták a horvátokat, és 2–1-re nyertek.

A franciák nyertek Lisszabonban, készülhetnek a négyes döntőre

Franciaország N'Golo Kanté góljával 1–0-ra legyőzte Portugáliát a Nemzetek Ligája A-ligájának 3. csoportjában, ezzel eldőlt, hogy Didier Deschamps együttese végez a kvartett élén, és játszik majd 2021 őszén a négyes döntőben.

Eb 2020: idén már nem lehet jegyeket vásárolni a kontinensviadalra

Mint ismert, a magyar labdarúgó-válogatott csütörtök este kijutott a 2021-re halasztott Európa-bajnokságra, így joggal merülhet fel a kérdés a szurkolókban, mikortól lehet ismét jegyeket venni.

„Puskásnak ugyanannyi gólja volt, mint CR-nek, de ő gólpasszokat is adott”

Mint ismert, Cristiano Ronaldo a szerdai, Andorra ellen szerzett góljával beérte a 746 találattal záró Puskás Ferencet az örökranglista negyedik helyén. A portugál támadó újabb találatát követően a La Gazzetta dello Sport a Nemzeti Sport főszerkesztőjével, Szöllősi Györggyel beszélgetett.

Portugália: Ronaldo nyolc gólra van attól, hogy egyedüli világcsúcstartó legyen

Cristiano Ronaldo már csak nyolc gólra van attól, hogy egyedüli világcsúcstartó legyen a válogatott gólok tekintetében.

Felkészülés: Portugália hetet vágott; finn siker a világbajnok otthonában

Több ország válogatottja is felkészülési mérkőzéseken csapott össze egymással, nyert Lengyelország, Portugália, Belgium és Olaszország – és a nap utolsó meccsén Finnország is Franciaországban.

NL: CR sérülése nem súlyos; játszhat a válogatottban?

Olasz sajtóértesülések szerint nem súlyos Cristiano Ronaldo sérülése, a portugál szupersztár így minden bizonnyal ott lehet hazája soron következő Nemzetek Ligája-mérkőzésein.

Cristiano Ronaldónak jól megy a magyarok ellen – öt gólt szerzett

A Juventus 35 éves portugál klasszisa, Cristiano Ronaldo szerdán a Ferencváros ellen játszhat másodszor magyar klubcsapat ellen a pályafutása során, ám a magyar válogatott ellen már öt alkalommal is pályára lépett.

Videó: amikor Geráéknak sikerült kiakasztaniuk C. Ronaldót

Cristiano Ronaldo újra magyar csapat ellen lép pályára! Négy éve az Európa-bajnokságon Gera Zoltánéknak alaposan sikerült felbosszantaniuk a portugál klasszist, a Ferencváros szurkolói aligha bánnák, ha ma este is sikerülne kiakasztani a Juventus sztárját.

NL, A-liga: hiába egyenlítettek a horvátok, nyertek a franciák

A labdarúgó Nemzetek Ligája 4. fordulójában, az A-liga 3. csoportjában Horvátország otthon kapott ki 2–1-re Franciaországtól, Portugália pedig hazai pályán 3–0-ra legyőzte Svédországot.

Portugália: sem Ronaldo, sem a kapitány nem érti a fertőzést

A portugál labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, Fernando Santos nem érti, Cristiano Ronaldo hogyan fertőződhetett meg a koronavírussal – írja az MTI.

Portugália: Cristiano Ronaldo is elkapta a koronavírust

A portugál válogatottnál megerősítették a hírt az abola.pt-nek: Cristiano Ronaldo is elkapta a koronavírust!

Portugália: tolvaj járt Cristiano Ronaldo madeirai villájában

Egy nagyjából 200 eurót érő aláírt Juventus-mezt és néhány kisebb értéktárgyat zsákmányolt az a tolvaj, aki az ötszörös aranylabdás futballista, Cristiano Ronaldo madeirai villájába tört be – írja az MTI.