Rg Eb: Még nem fogtam fel – Pigniczki Fanni a kvótaszerzéséről

Mint ismert, a ritmikus gimnasztikázók utolsó európai kvótáját szerezte meg Pigniczki Fanni. A 21 éves sportoló révén Sydney után ismét képviseli magyar sportoló a sportágat az olimpián.

Rg Eb: Pigniczki Fanni megszerezte az olimpiai kvótát!

Pigniczki Fanni mind a négy szerével hibátlanul mutatta be gyakorlatát a várnai ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság top 24-es egyéni összetett döntőjében, és 97.250 összpontszámával megszerezte az olimpiai kvalifikációt – tájékoztatott Deutsch-Lazsányi Erika, az MRGSZ Technikai Bizottságának elnöke.

Rg Eb: Pigniczki bejutott az egyéni összetett fináléba

Pigniczki Fanni bejutott az egyéni összetett fináléba a ritmikus gimnasztikázók bulgáriai Európa-bajnokságán.

Rg Eb: Pigniczki összesítésben a kilencedik helyen áll

Pigniczki Fanni karikával a 10., labdával a 12. lett a selejtezőben a ritmikus gimnasztikázók bulgáriai Európa-bajnokságán, Várnában, ezzel az összesített rangsorban a kilencedik helyen áll.

Rg kvalifikációs vk: Pigniczki most lemaradt az olimpiai kvótáról

Pigniczki Fanni lemaradt a tokiói olimpiai kvótáról a pesarói kvalifikációs világkupán, de a várnai Európa-bajnokságon javíthat, míg az együttes kéziszercsapat bejutott a vasárnapi döntőbe – írja az MTI.

Rg-vk: Pigniczki a mezőny első felében két szer után Pesaróban

Pigniczki Fanni az első nap után a mezőny első felében áll az olimpiai kvótaszerzés szempontjából kiemelt jelentőségű világkupa-sorozat utolsó, pesarói állomásán.

Rg: Pigniczki Fanni döntős a baki olimpiai kvalifikációs vk-n

Pigniczki Fanni buzogánnyal döntőbe jutott a ritmikus gimnasztikázók baki olimpiai kvalifikációs világkupaversenyén, és továbbra is kvótás helyen áll – jelentette az MTI.

Rg: Pigniczki Fanni az első nap után a 23. helyen áll

Pigniczki Fanni a 23. helyen áll egyéni összetettben a Bakiban zajló olimpiai kvalifikációs ritmikus gimnasztika világkupaverseny selejtezőjének első, pénteki napját követően – adta hírül az MTI.

Rg-vk: Pigniczki Fanni a 11. az első nap után Taskentben

Pigniczki Fanni az előkelő 11. helyen áll az olimpiai kvalifikációs ritmikus gimnasztika világkupa-sorozat taskenti állomásának pénteki napját követően – adta hírül a Magyar Távirati Iroda.

Rg-vk: Pigniczki Fanni a 11. helyen zárt összetettben

A tokiói kvótáért küzdő Pigniczki Fanni a 11. helyen végzett összetettben a ritmikusgimnasztika-világkupa Szófiában zajló olimpiai kvalifikációs selejtezőjében.

Ritmikus gimnasztika-vk: Pigniczki Fanni két szer után a 14. helyen áll Szófiában

A tokiói kvótáért küzdő Pigniczki Fanni két gyakorlat után a 14. helyen áll a Szófiában zajló olimpiai kvalifikációs ritmikus gimnasztika-világkupa selejtezőjében.

Rg-vk: Szófiában kezdődik az olimpiai kvalifikációs sorozat

A hétvégén Szófiában rendezik a ritmikus gimnasztikázók olimpiai kvalifikációs világkupa-sorozatának első állomását, amely a tokiói kvótáért küzdő Pigniczki Fanni számára kiemelt verseny lesz – írja az MTI.

Rg Eb: Pigniczki Fanni a 11., drámai finis után izraeli bajnok!

A sportágtörténet egyik legizgalmasabb felnőtt egyéni összetett versenyét követően az izraeli Linoj Asram állhatott a kijevi ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság dobogójának tetejére. A verseny esélyese azonos összetett pontszám után a második összevetésben (technikai levonások) múlta felül a fehérorosz Alina Harnaszkót, a harmadik a szintén fehérorosz Anasztaszija Szalosz lett. Pigniczki Fanni egyéni Eb-legjobbját elérve a 11. helyen végzett.

Ritmikus gimnasztika: MTK-fölény az ob-n

A felnőtteknél és a junioroknál egyaránt az MTK-Budapest versenyzői bizonyultak a legjobbnak a ritmikus gimnasztikázók országos bajnokságán, amelyet Törökbálinton rendeztek meg – olvasható a Magyar Tornaszövetség közleményében.

Tokió 2020: Pigniczki Fanni optimistán várja az olimpiai kvalifikációs sorozatot

A ritmikus gimnasztikázó Pigniczki Fanni a koronavírus-járvány miatti halasztások ellenére is optimistán várja az olimpiai kvalifikációs sorozatot.

Rg: nagyon szép szereplés, 6. az MTK a klubvilágbajnokságon

A hatodik helyen végzett a Pigniczki Fanni, Juhász Anna, Kocsis Evelin összeállítású MTK Budapest csapata a Japánban megrendezett ritmikus gimnasztika Aeon-kupán. A hagyományos évzáró nagy nemzetközi verseny a sportág klubvilágbajnokságának számít. A győztes – mondhatni, az „örökös” győztes – ismét az orosz Gazprom.

Rg-vb: Pigniczki Fanni 21. helye világjátékok-kvalifikációt ért

A Nemzetközi Tornaszövetség (FIG) megerősítette, hogy Pigniczki Fanni 21. helye a baki ritmikusgimnasztika-világbajnokság egyéni összetett döntőjében kvótát ért Magyarországnak a 2021-es világjátékokra.

Rg-vb: Pigniczki Fanni kivágta a 21-et a világbajnoki döntőben!

Pigniczki Fanni a 21. helyen végzett a baki olimpiai kvalifikációs rg-világbajnokság összetett döntőjében, 2011 óta a legjobb magyar helyezést elérve ezzel. Az aranyérmet egymás után harmadszor az orosz Dina Averina nyerte meg, az ezüst ikertestvére, Arina Averina, a bronz az izraeli Linoj Asram birtokába került.

Rg-vb: Pigniczki Fanni döntős, 8 éve nem látott remek magyar siker!

Pigniczki Fanni kvalifikálta magát a Bakiban zajló ritmikusgimnasztika-világbajnokság egyéni összetett döntőjébe, 2011 óta nem látott sikert elérve ezzel! Az MTK Budapest tornásznője a 23. helyen jutott be élete első vb-fináléjába, melyben 16 (vagy 17, attól függően, hogy az ötkarikás házigazda Japán versenyzője hogy teljesít) olimpiai kvótát osztanak ki. A magyar válogatott a 20. helyen végzett az egyéni csapatversenyben, melynek aranyérmét Oroszország hódította el.

Rg-vb: Pigniczki Fanni döntős helyen az utolsó nap előtt

Továbbra is egyéni összetett döntőt érő helyen – a 18.-on – áll Pigniczki Fanni a Bakiban zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokságon. A magyar tornásznő 19.750 pontot kapott a buzogánygyakorlatára. Juhász Anna 18.300, Juhász Emma 15.300 pontot „kasszírozott”, válogatottunk az egyéni csapatverseny 13. helyére lépett előre. A kvalifikáció csütörtökön ér véget, a magyar versenyzők szalaggal zárnak az utolsó selejtezős napon. Az összetett döntőbe az első huszonnégy tornász jut be.