Légiósok: a Parma hosszabbított a fiatal magyar védővel – hivatalos

Az olasz élvonalbeli Parma a hivatalos honlapján bejelentette, hogy öt labdarúgójával – köztük a 18 esztendős Balogh Botonddal – szerződést hosszabbított.

Serie A: kikapott a Torinótól, három idény után kiesett a Parma

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 34. fordulójának záró mérkőzésén a Torino hazai pályán legyőzte a Parmát, és ezzel eldőlt, hogy a vendégek  három idény után a ismét a Serie B-ben szerepelnek majd. Négy körrel a vége előtt a bennmaradást jelentő 17. helyen álló Cagliarihoz képest ugyan éppen 12 pont a Parma hátránya, de az egymás elleni eredmények a szardíniaiaknak kedveznek.

Juventus: „Sajnálatos, hogy ez megtörtént” – Pirlo CR hibájáról

Érdekes esemény történt a Juventus–Parma olasz élvonalbeli labdarúgó-mérkőzésen: a vendégek vezető találatát megelőzően Cristiano Ronaldo nem ugrott fel a sorfallal együtt, hanem összehúzta magát. A találkozót követő sajtótájékoztatón többek között erről is beszélt a klub vezetőedzője, Andrea Pirlo.

Serie A: botlott az Inter; zárkózik a Juventus

Az Inter 1–1-es döntetlent játszott a Speziával az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 32. fordulójának szerdai mérkőzésén.

Serie A: kétgólos hátrányból fordított a hajrában a Cagliari a Parma ellen

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 31. fordulójának szombati játéknapján a Sassuolo 3–1-re legyőzte a Fiorentinát, míg a Cagliari 4–3-ra nyert a Parma ellen otthon.

Serie A: Pelle ollózós gólja ellenére is kikapott a Parma

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 28. fordulójának pénteki játéknapján a Genoa 2–1-re legyőzte idegenben a Parmát. Graziano Pelle ollózós gólt szerzett, a csereként beálló Gianluca Scamacca pedig duplázott.

Serie A: a Milan két góllal nyert Veronában, Insigne-duplával győzött a Napoli

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 26. fordulójának vasárnapi játéknapján az AC Milan idegenben 2–0-ra legyőzte a Hellas Veronát. A sereghajtó Crotone hatgólos mérkőzésen nyert (4–2) a Torino ellen, míg a Fiorentina szintén hatgólos találkozón játszott döntetlent a Parmával (3–3). A nap utolsó mérkőzésén a Napoli 3–1-re megverte a Bolognát

Serie A: Alexis Sánchez duplázott, újra nyert az Inter

Sorozatban a hatodik mérkőzését is megnyerte az Internazionale az olasz labdarúgó-bajnokság élvonalában (Serie A): az éllovas 2–1-re győzött a Parma vendégeként a 25. forduló csütörtök késő esti mérkőzésén.

U21-es Eb: a Parma 18 éves védője meghívót kapott Gera Zoltántól

Szűk egy hónap múlva kezdődik a 2021-es U21-es labdarúgó Európa-bajnokság, amelynek Magyarország és Szlovénia ad otthont. Gera Zoltán, a mieink szövetségi edzője, az olasz Parma tájékoztatása szerint a 18 éves Balogh Botondra is számít a keretében.

Serie A: az Udinese kétgólos hátrányból mentett pontot a Parma otthonában

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 23. fordulójának vasárnapi nyitó mérkőzésén a Parma nem bírt az Udinesével.

Serie A: hiába vezetett, Veronában is kikapott a Parma

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 22. fordulójának hétfői játéknapján a kiesés elől menekülő Parma hiába szerzett vezetést, idegenben 2–1-re kikapott a Hellas Veronától.

Bundesliga: a Bayern München támadója Olaszországban folytatja

Amint arról korábban beszámoltunk, a Bayern München holland támadója, Joshua Zirkzee valóban Olaszországba, a kiesés elől menekülő Parmához szerződött. A labdarúgó a több játéklehetőség reményében váltott.

Serie A: brusztolós meccsen nyert a Gattusóért is hajtó Napoli

A Napoli hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Parmátn az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójában.

Bundesliga: a Bayern támadója Liverpoolban köthet ki

A Sky Sport beszámolója szerint az Everton is csatlakozott a Parmához, és az angol csapat – hasonlóan az olaszhoz – kölcsönvenné, majd a nyáron 10 millió eurós összegért cserébe ki is vásárol(hat)ná müncheni szerződéséből Joshua Zirkzeet. A 19 éves holland támadó hiába lett a 2020–2021-es idényre hivatalosan is a Bayern első keretének tagja, sérülések és egyéb okok miatt csupán három bajnokin kapott lehetőséget Hans-Dieter Flick vezetőedzőtől.

Olasz Kupa: drámai végjáték, a Lazióval teljes a negyeddöntő

A 90. percben esett öngóllal a Lazio 2–1-re legyőzte a Parmát a labdarúgó Olasz Kupa nyolcaddöntőjének csütörtök késő esti mérkőzésén,  ezzel kialakult a negyeddöntő párosítása: a római kékek az Atalantával találkoznak a következő körben.

Milan: üzleteltek a Parmával, és üzletelhetnek a Barcával is

A Milan egyszeres olasz válogatott labdarúgója, Andrea Conti az idény végéig a szintén a Serie A-ban szereplő Parmához került kölcsönbe – jelentette be a két klub a hivatalos honlapján.

Serie A: a háromszoros bajnok visszatérhet Olaszországba

A karrierje legszebb éveit az AS Románál és a Bayern Münchennél töltő Mehdi Benatia az elmúlt két évet a közel-keleten töltötte, most a Parma szerezheti meg.

Serie A: egy félidő alatt négyet lőtt – kiütéses győzelmet aratott a Napoli

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 18. fordulójának vasárnapi nyitó mérkőzésén a Napoli gálázott a Fiorentina ellen. Az Atalanta hazai pályán nem bírt a Genoával.

Serie A: a Napoli kiszenvedte a győzelmet Udinében

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 17. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésein a Napoli a rendes játékidő utolsó percében döntötte el a mérkőzést, míg a Lazio könnyedén nyert a Parma vendégeként, melyen Balogh Botond 57 percet töltött a pályán.

Serie A: edzőt cserélt a Parma, visszatér Liverani elődje

Az olasz élvonalbeli Parma csütörtökön délelőtt hivatalos honlapján bejelentette, Fabio Liverani vezetőedző távozik a labdarúgóklubtól, majd néhány órával később, délután már azt is közölte, visszatér a korábbi válogatott védő elődje, Roberto D'Aversa a kispadra.