-->
Libertadores-kupa: a Paranaense az első döntős

Az Athletico Paranaense jutott be elsőként a labdarúgó Libertadores-kupa döntőjébe.

Libertadores-kupa: megint brazil döntő lehet

Sorozatban harmadszor is brazil döntő lehet a Libertadores-kupában, a dél-amerikai klubfutball legrangosabb sorozatában – írja az MTI.

Libertadores-kupa: három brazil csapat jutott az elődöntőbe

Harmadik brazil csapatként az Athletico Paranaense jutott be az elődöntőbe a labdarúgó Libertadores-kupában, a dél-amerikai Bajnokok Ligájában – írja az MTI.

Videó: micsoda buktatás! A partjelző szögletnél akadályozta a játékost

A brazil Palmeiras 3–0-ra legyőzte idegenben a paraguayi Cerro Portenót a Libertadores-kupa rájátszásában. A találkozó első perceiben egy nem mindennapi buktatást láthattak a nézők, ugyanis Gustavo Scarpát szögletrúgás közben véletlenül a partjelző akadályozta. Íme!

Videó: nyolc biciklicsel után kapufás gól – a brazil játékos erre emlékezni fog!

Tíz perccel a becserélése után látványos gólt szerzett a Palmeiras–Botafogo (4–0) brazil élvonalbeli bajnokin a hazaiak játékosa, Wesley. A 23 éves támadó nyolc átlépős csel után tolta be a labdát, majd még egy cselt követően hatalmas gólt szerzett. Íme!

Libertadores-kupa: maga a gyönyör! Óriási kapásgólt lőtt a Palmeiras cseréje – videó

A brazil Palmeiras valósággal átgázolt (8–1) a bolíviai Independiente Petrolerón a labdarúgó Libertadores-kupa csoportkörének második fordulójában. A brazil csapat hetedik gólját a csereként pályára lépő Raphael Veiga szerezte, aki egy sarokrúgás után kapásból bombázta a labdát a kapuba. Micsoda gól! A mérkőzéssel kapcsolatban érdekesség, hogy a 6. percben vendégek kerültek előnybe, sőt, a 41.-ig vezettek, a szünetben pedig 1–1 volt az állás. A Palmeiras a második félidőt aztán 7–0-ra megnyerte.

Dél-amerikai szuperkupa: a 97. percben egyenlített a Libertadores-kupa címvédője

A Palmeiras 2–2-es döntetlent játszott az Athletico Paranaense vendégeként a dél-amerikai szuperkupa (Recopa) első mérkőzésén.

Klub-vb: a hosszabbításban a Chelsea nyerte a döntőt

Szoros mérkőzésen, 2–1-re győzte le a klubvilágbajnokság döntőjében az angol Chelsea a brazil Palmeirast. A londoni együttes első alkalommal hódította el a címet.

Hosszabbítás után, egy büntető segítségével klubvilágbajnok a Chelsea

A rendes játékidőben a Chelsea szerezte meg a vezetést, akkor a Palmeiras egyenlített büntetőből. A kétszer tizenöt perces hosszabbítás végén aztán az angol együttes szerezte meg a vezetést egy tizenegyessel. A londoni csapat ezzel 2–1-re megnyerte a klub-vb döntőjét.

Klub-vb: Thomas Tuchel elutazott Abu-Dzabiba

Thomas Tuchel menedzser csatlakozhatott labdarúgócsapatához, a Chelsea-hez az Abu-Dzabiban zajló klubvilágbajnokságon – írja a Magyar Távirati Iroda.

Klub-vb: a Palmeiras jutott elsőként a döntőbe

A brazil Palmeiras 2–0-ra legyőzte az egyiptomi al-Ahlit az Arab Emírségekben zajló labdarúgó-klubvilágbajnokság elődöntőjében.

Nem akkor, nem ott, nem azokkal – klub-vb, a megúszás jegyében

Csütörtökön kezdődik a nemzetközi klubverseny, amely hagyományosan senkit sem érdekel. Ha a megállapítás így nem is igaz, tény, hogy a klubvilágbajnokság régóta hiába igyekszik méltó rangot és figyelmet kivívni. Rendhagyó az idei klub-vb időpontját, helyszínét, részvevőit és rendezési kereteit tekintve is. Ha adhatunk Gianni Infantino FIFA-elnök szavára, az idén búcsúzik a régi, „családias” lebonyolítás, legközelebb már 24 csapatos szupertornára készülhet a világ.

Brazília: berohantak a pályára, egy kés is előkerült a botrányba fulladt meccsen

A Sao Paulo és a Palmeiras U20-as csapatainak egymás elleni mérkőzése (0–1) botrányba fulladt az 51. percben, miután a lelátóról beszaladók a vendégjátékosokra támadtak, mi több, egy késre is akadtak a gyepen, de az szerencsére senkit nem sebzett meg. Az egyik vendégjátékos találta a földön a veszélyes tárgyat, melyet azonnal átadott a játékvezetőnek, aki lesétált vele a pályáról.

IFFHS: brazilok az eredményességi rangsor élén, az FTC a 105.

A brazil Palmeiras lett a 2021-es év legeredményesebb futballklubja a labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezetnél (IFFHS). A négyszáz együttest felsoroló lista egyetlen magyar szereplője, az FTC a 105. helyen végzett – számolt be róla az MTI.

Videó: a pompás gólt szerző brazil csodatiniért sorban állnak a nagyok

A Palmeiras U20-as csapatában a hétvégén látványos szólógólt szerző, Brazíliában csodagyerekként számon tartott 15 éves Endrickért már sorban állnak az európai elitklubok – írja a Sportbible.

Libertadores-kupa: hátba vágta a játékvezető, Oscar-díjas alakítást mutatott be – videó

Ahogy arról korábban beszámoltunk, a Palmeiras megvédte a címét a Libertadores-kupa döntőjében, mivel hosszabbítás után 2–1-re legyőzte a Flamengót. A győztes gólt szerző Deyverson a 123. percben úgy döntött, elviszi a show-t, és megpróbálja elhitetni a játékvezetővel, hogy csúnyán megütötték, azonban egy apró részletre nem figyelt.

Libertadores-kupa: megvédte címét a brazil házidöntőben a Palmeiras

A Palmeiras kemény küzdelemben, végül hosszabbításban 2–1-re legyőzte a 2019-es Libertadores-kupa-győztes Flamengót a sorozat 2021-es kiírásának Uruguayban, Montevideóban rendezett döntőjében, így megvédte a címét.

Libertadores-kupa: Felipe Melót őrizetbe vehetik, ha belép a rendező területére

Felipe Melónak november 27-én jelenése van a Palmeirasszal az idei Libertadores-kupa döntőjében, melynek helyszínét Montevideo szolgáltatja. Ugyanakkor egy 2017-es ügy miatt a helyi rendőrségnek elfogatóparancsa van a korábbi brazil válogatottal szemben, így veszélybe kerülhet a Flamengo elleni játéka.

Libertadores-kupa: újra összejött a brazil házidöntő

Brazil házidöntőt rendeznek idén is a labdarúgó Libertadores-kupában, miután a címvédő Palmeiras után a Flamengo jutott be a fináléba ˜– közölte az MTI.

Libertadores-kupa: nem hozott gólt a brazil házielődöntő első meccse

A címvédő Palmeiras gól nélküli döntetlent játszott otthon az Atlético Mineiróval a labdarúgó Libertadores-kupa brazil elődöntőjében, a párharc első mérkőzésén, Sao Paulóban – számolt be a Magyar Távirati Iroda.

Kézilabda Eb: Tudta-e?