NB II: életben maradt a Kerület és a Szolnok, kiütéssel nyert a Vasas

Magabiztos, 2–0-s győzelmet aratott a III. Kerületi TVE a Nyíregyháza ellen, így életben tartotta bennmaradási esélyeit a labdarúgó NB II 37. fordulójában. A Vasas a Budaörs otthonában nyert 5–0-ra – ezzel nehéz helyzetbe hozva a hazaiakat –, míg a Szolnok Tiszakécskén aratott 2–1-es győzelmével tovább küzd a másodosztályú tagság megőrzéséért.

A feljutás kapujában a Kecskemét, Vasas-gála, utolsó helyen a Budaörs

Kilenc mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 37., utolsó előtti fordulójában. A már bajnok Vasas idegenben tömte ki a Budaörsöt, a negyedik Szeged otthon kapott ki az ETO-tól. Eldőlt az is, hogy a Budafok, a Szentlőrinc, a Tiszakécske és a Dorog már semmiképpen sem eshet ki. Győzelmével életben tartotta bennmaradási reményeit a III. Kerületi TVE és a Szolnok, az utolsó helyre csúszott vissza a Budaörs. A nap zárásaként a második helyen álló Kecskemét 3–1-re legyőzte a Haladást, és szinte biztossá tette a feljutását, amely hétfő este válhat véglegessé, ha a DVTK nem nyer Ajkán.

NB II: hazai győzelem – újabb kecskeméti lépés az élvonal felé

A labdarúgó NB II 36. fordulójában a Kecskemét az első percben szerzett góllal legyőzte a megyei rivális Tiszakécskét, így újabb lépéssel közelebb került az élvonalhoz. A már bajnok Vasas remek hajrájának köszönhetően aratott 4–1-es győzelmet a Szentlőrinc ellen. Az utolsó előtti helyen álló Szolnok hiába vezetett sokáig, be kellett érnie egy ponttal a Dorog elleni kiesési helyosztón, a két csapat között így maradt a három pont előny a Dorog javára. A sereghajtó III. Kerület helyzete egyre reménytelenebb, az óbudai gárda hetet kapott Győrben.

A kapusok parádéztak, nem született gól a Pécs–Szegeden

A labdarúgó NB II 36. fordulójában a PMFC a dobogóra vágyó Szegedet fogadta. A találkozót mindkét gárda csak egy-egy periódusban tudta irányítani, gólt viszont egyik csapat sem tudott szerezni, így maradt a 0–0 és a pontosztozkodás.

2022-ben először nyert hazai pályán a Kerület; a PMFC volt az áldozat

A III. Kerületi TVE 3–0-ra legyőzte a PMFC-t a labdarúgó NB II. 35. fordulójában – ezzel kulcsfontosságú három pontot szerzett a bennmaradásért folytatott csatában. Az óbudaiak 2022-ben először tudtak hazai pályán nyerni.

Hazai pályán kapitulált a Pécs a Békéscsaba ellen

Gyorsan hátrányba került a Pécsi MFC labdarúgócsapata a vendég Békéscsabával szemben az NB II 34. fordulójában, sőt a félidő végére már kettővel mentek a vendégek. A hátralévő időben a baranyaiaknak már csak szépíteniük sikerült.

A hosszabbításban egyenlített a Nyíregyháza a Pécs ellen

A labdarúgó NB II 33. fordulójában a játéknap előtt nyolcadik helyen álló Nyíregyháza az ugyancsak 45 ponttal hetedik Pécsi MFC-t fogadta, és a mérkőzés 1–1-es döntetlennel rét véget.

NB II: húsvét miatt ingyenes a belépés a Szpari meccsére

A Nyíregyháza Spartacus vasárnap 17 órától a PMFC-t fogadja ideiglenes otthonában, Balmazújvárosban a labdarúgó NB II 33. fordulójában, és mivel a találkozó húsvétvasárnapra esik, a szabolcsi klub vezetősége úgy döntött, a nézők számára ingyenes lesz a belépés – számolt be róla a klub honlapja.

Bíró Bence fejese döntött, visszatért a győzelem útjára a PMFC

A labdarúgó NB II 32. fordulójában a Pécsi MFC Bíró Bence fejesének köszönhetően begyűjtötte a három pontot az ETO FC ellen (1–0), így a baranyai alakulat öt nyeretlen mérkőzést követően ismét diadalmaskodott.

A Pécs sem tudta megállítani a sorozatban negyedik győzelmét arató Budafokot

A labdarúgó NB II 31. fordulójában a játéknap előtt 16. helyen álló Budafok a 8. Pécset fogadta. A Budafok folytatni tudta jó sorozatát, és Margitics, valamint Soltész góljával 2–0-s győzelmet aratott.

A hajrában mentett pontot a Pécs a sereghajtó otthonában

A labdarúgó NB II 30. fordulójában az utolsó helyezett Szolnoki MÁV a nyolcadik Pécsi MFC-t fogadta. A találkozón a hazaiak szereztek vezetést, ám a hajrában egy megpattanó szabadrúgásgóllal egyenlítettek a vendégek, így 1–1-gyel ért véget az összecsapás. Mindkét csapatnak megszakadt a góltalansági sorozata, ám a döntetlennek a PMFC örülhetett, a Tisza-partiak nem sokra mennek az egy ponttal.

NB II: nem bírt egymással a PMFC és a Kecskemét

A labdarúgó NB II 29. fordulójának utolsó mérkőzésén a Pécsi MFC a Kecskeméti TE-t fogadta. Mindkét csapat előtt volt lehetőség arra, hogy megszerezze a győzelmet érő gólt, szabályosan viszont egyik sem talált be a kapuba.

Két kapufáig és egy kihagyott tizenegyesig jutott a Siófok a Pécs ellen

Bár a második félidőben komoly fölényben futballozott, mégsem tudta legyőzni a Pécsi MFC együttesét a BFC Siófok a labdarúgó NB II 28. fordulójában: a látottak alapján a gól nélküli döntetlennel a mecsekaljaiak lehetnek elégedettebbek.

Kihasználta emberelőnyét Pécsen a Vasas

A labdarúgó NB II 27. fordulójában a Pécsi MFC a nagy esély előtt álló Vasast látta vendégül. A mérkőzés sokáig kiegyenlített csatát hozott, ám az 54. percben Katona Leventét kiállította a játékvezető, ezt kihasználva pedig Radó gólja az első helyre lépéshez szükséges pontokat jelentette az angyalföldieknek.

Magabiztosan nyert a DVTK és a Vasas, botlott a Szeged, újra dobogón a Kecskemét

A feljutásra álló Diósgyőr és Vasas is magabiztosan gyűjtötte be a három pontot a labdarúgó NB II 26. fordulójában. Előbbi kettőt vágott az ETO-nak, az utóbbi hármat a sereghajtó Szolnoknak. Az üldözők közül a Szeged kikapott Szentlőrincen és ezzel odalett a tavaszi veretlensége, de a Haladás is meglepő vereséget szenvedett otthon a Dorogtól. A Kecskemét drámai végjátékban fordított Siófokon és visszavette a harmadik helyet. A Soroksár az utolsó negyedórában lőtt gólokkal győzte le a Békéscsabát, fontos kiesési helyosztót nyert a III. kerületi TVE Budaörsön, a Tiszakécske pedig odahaza a Budafok ellen.

Heroikus küzdelemben nyert a Pécs Csákváron

Legalább az egyik pontra rászolgált volna a hazai együttes, de képtelen volt a kapuba találni a labdarúgó NB II 26. fordulójában. A vendég pécsiek emberhátrányuk ellenére is megőrizték 1–0-s előnyüket, és elvitték a pontokat Csákvárról.

NB II: hármat kapott a DVTK Pécsen, ötöt a Szpari a Soroksártól

Megszakadt az éllovas Diósgyőr közel öt hónapos, 13 fordulón át tartó veretlenségi sorozata a labdarúgó NB II 25. fordulójában. Kondás Elemér együttes háromgólos vereséget szenvedett a Pécs otthonában. A játéknap másik meglepetése, hogy a Soroksár 5–1-re nyerni tudott a Nyíregyháza vendégeként. Az Ajka Győrből, a játéknap előtt sereghajtó Tiszakécske pedig Dorogról vitte haza a három pontot, míg három találkozón nem esett gól.

Sima DVTK-vereség Pécsen, a Sori kiütötte a Szparit, már nem utolsó a Kécske

Kilenc mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 25. fordulójában. Kora délután megszakadt a listavezető Diósgyőr 13 meccsen át tartó veretlenségi sorozata, amikor háromgólos vereséget szenvedett a Pécs otthonában. Idegenben aratott meglepő győzelmet a Soroksár és az Ajka is, előbbi a Szparit, utóbbi az ETO-t verte meg. A sereghajtó Tiszakécske vendégként egy korai góllal múlta felül a Dorogot és elmozdult az utolsó helyről. Az esti programban döntetlennel zárult a Szeged és a Haladás rangadója, a Budafok pedig hazai pályán egy kései találattal veszített a Siófok ellen.

A PMFC megszakította a DVTK közel öt hónapos szériáját

A Pécsi MFC feliratkozott a Szolnok és a Szeged mellé, hiszen még csak ez a három csapat tudta legyőzni a DVTK-t ebben a bajnokságban. A pécsiek háromgólos sikerükkel a Diósgyőr csaknem öt hónapon át tartó, 13 meccses veretlenségi sorozatot szakították meg a labdarúgó NB II 25. fordulójában.

PMFC: Bendes Tibort, bajnoki ezüstérmes labdarúgójukat gyászolják

Elhunyt Bendes Tibor, a Pécsi MSC 1986-os bajnoki ezüstérmes csapatának labdarúgója – írja hivatalos honlapján a jelenleg NB II-es pécsi klub.

Kézilabda Eb: Tudta-e?