NB II: a Pécstől érkezett a Szentlőrinc első nyári igazolása

A következő idényben ismét a Szentlőrinc NB II-es labdarúgócsapatát erősíti Németh Márk, aki a PMFC-től tért vissza a klubhoz – számolt be róla a klub honlapja.

NB II: Pécsről érkezett az ETO FC Győr első nyári szerzeménye

Óvári Zsolt a labdarúgó NB II-ben szereplő ETO FC Győr első nyári új szerzeménye. Az egykor az NB I-et is megjáró támadó a PMFC-től érkezett Győrbe és kettő plusz egy évre kötelezte el magát – számolt be róla a győri klub honlapja.

Szenzációs tavaszával feljutott a Gyirmót, drámai Vasas-bukás – NB II-es értékelés

Véget ért a labdarúgó NB II 2020–2021-es kiírása, és a Nemzeti Sport Online szokás szerint értékeli a mögöttünk hagyott idényt. Drámai hajrában a 37. fordulóban Nyíregyházán vereséget szenvedő Vasas lemaradt a feljutásról, így az első helyezettként végző Debreceni VSC mellett a teljes tavaszi szezonban kiemelkedően teljesítő Gyirmót került fel az első osztályba. Büszke lehet a teljesítményére a Pécs, az Ajka és a Szolnok is, a Kazincbarcika, a Kaposvár és a Debreceni EAC azonban nem, hiszen utóbbi három csapat esett ki a második vonalból – a somogyiak 2019 nyarán még az NB I-ben álltak rajthoz, idén nyártól azonban jöhet az NB III.

Hiába nyert a Vasas is, a DVSC és a Gyirmót jutott fel az NB I-be!

A labdarúgó NB II 38., záró fordulójában eldőltek a nagy kérdések: a DVSC a Haladás legyőzésével (4–2) bajnokként jutott fel az élvonalba, míg a Gyirmót gálázva lett első osztályú, hiszen Csertői Aurél együttese 4–0-ra kiütötte a Békéscsabát. A Vasas így hiába verte meg 3–0-ra a Győri ETO-t, a következő idényben is marad a másodosztályban. Vereséggel búcsúzott az NB II-től a Kaposvár és a Kazincbarcika, előbbi a Dorogtól, utóbbi a Szegedtől kapott ki.

Két piros, egy büntető: nyert a Soroksár Pécsen

A labdarúgó NB II 38., záró fordulójában a negyedik Pécsi MFC a nyolcadik Soroksárt látta vendégül. Lipcsei Péter tanítványai gyorsan vezetéshez jutottak, majd bő negyedórával később tovább növelték előnyüket. A Pécs nem tudott válaszolni, így a fővárosiak kettő nullára megnyerték a találkozót.

A hajrában egyenlített a Pécs Debrecenben

A labdarúgó NB II 37. fordulójában a sereghajtó, már kiesett Debreceni EAC a Pécsi MFC-t fogadta, és 2–2-es döntetlent játszott vele.

Magabiztos pécsi siker Kaposváron, már csak a csoda segíthet a Rákóczin

A labdarúgó NB II 36. fordulójában a 75 percig magabiztos Pécs dolgát csak az utolsó negyedórában tudta megnehezíteni a Kaposvár, amely végül 3–1-re kikapott. A Rákóczin szinte már csak a csoda segíthet.

Gyorsan szerzett gólt az Ajka Pécsen – megnyerte vele a meccset

A labdarúgó NB II 35. fordulójában a negyedik Pécsi MFC a közvetlenül mögötte tanyázó FC Ajkát látta vendégül, és bár a találkozó nagy részében fölényben játszott, a 2. percben kapott ajkai gólt nem tudta kiegyenlíteni, így a vendégek két pontra megközelítették a baranyaiakat a tabellán.

NB II: Feczesin kórházban fekszik, de a gólöröme megjelent a pályán

A labdarúgó NB II 34. fordulójának első mérkőzésén a listavezető Vasas 3–0-ra legyőzte a Pécset, ezzel megszilárdította első helyét a tabellán. A találkozó után a két vezetőedző értékelt, illetve az NSO Tv stábja a látványos gólt szerző Szatmári Lóránddal beszélgetett, aki elárulta: agyi keringészavar gyanúja miatt kórházban fekvő csapattársának, Feczesin Róbertnek megígérte a találkozó előtt, hogy ha elsül a lába, utánozni fogja a gólörömét. És elsült…

NB II: háromgólos győzelmet aratott a Vasas a Pécs ellen

A labdarúgó NB II 34. fordulójának nyitó mérkőzésén a listavezető Vasas 3–0-ra legyőzte a Pécset, ezzel megszilárdította első helyét a tabellán.

Háromgólos győzelemmel még közelebb az NB I-hez Vasas

A labdarúgó NB II 34. fordulójában a listavezető Vasas a negyedik helyezett Pécsi MFC-t fogadta. A hazaiak Balajti góljával már a 3. percben vezetést szereztek, és bár a Pécs jól tartotta magát, a hajrára elfáradt, így a Vasas újabb két gólt szerezve tette magabiztossá győzelmét.

Tíz emberrel is pontot szerzett a Pécs a Szeged ellen

A labdarúgó NB II 33. fordulójában a játéknap előtt negyedik helyezett Pécsi MFC a 12. Szeged-Csanádot látta vendégül. Bár a baranyaiak ötven percet emberhátrányban futballoztak, vezetést tudtak szerezni, és egy pontot végül sikerült otthon tartaniuk.

NB II: háromgólos hátrányból egyenlített a Gyirmót, a Szentlőrinc a Csabát verte

A Gyirmót hazai pályán háromgólos hátrányból mentett meg egy pontot a Pécsi MFC ellen a labdarúgó NB II 32. fordulójának rangadóján. Az újonc Szentlőrinc 3–0-ra megverte a Békéscsabát, a Budaörs megint nem tudott nyerni, pedig már két góllal is vezetett pályaválasztóként az ETO ellen.

Hiába vezetett három góllal a PMFC Gyirmóton, a hazaiak végül pontot mentettek

Ellentétes félidőket hozó mérkőzésen 3–3-ra végzett a feljutásért egyaránt harcban lévő harmadik Gyirmót FC Győr a negyedik Pécsi MFC összecsapása a labdarúgó NB II 32. fordulójában. Csertői Aurél hazai pályán játszó együttesének háromgólos hátrányból a hajrában sikerült kiharcolnia a döntetlent.

Győzött a Pécs a Szolnok ellen a büntetők meccsén

A labdarúgó NB II 31. fordulójában a 4. helyezett Pécs megszerezte tizenhatodik idénybeli győzelmét. Ezúttal a Szolnokot múlták felül Tihanyiék, miután mindkét együttes rúghatott egy-egy büntetőt.

A második félidőben kiütötte a Pécs a Siófokot

Az élbolyhoz tartozó csapatok közül a Pécsi MFC sem hibázott, miután Vas László együttese a labdarúgó NB II 30. fordulójában 1–1-es félidő után a második játékrészben három újabb gólt szerezve magabiztos győzelmet (1–4) aratott a BFC Siófok otthonában.

A Gyirmót megállította az Ajkát, a Loki és a Pécs magabiztosan hozta a kötelezőt

A pénteki Szeged–Vasas (0–1) találkozó után kilenc mérkőzés maradt vasárnapra a labdarúgó NB II 30. fordulójából.  A Debreceni VSC hazai pályán két góllal verte a Soroksárt, és ezzel megerősítette helyét a táblázat élén. Háromgólos győzelmet aratott a Békéscsaba, a Csákvár és a Pécs, utóbbi idegenben nyert a Siófok ellen. Gól nélküli döntetlennel ért véget a Szolnok és a Kaposvár Tisza-parti csatája. Egy ponttal debütált Szentlőrincen az ETO kispadján az új vezetőedző, Dobos Barna.

NB II: áprilisban kétszer is képernyőn a Vasas és a Loki

Öt áprilisi másodosztályú labdarúgó-mérkőzés kezdési időpontját változtatta meg a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) versenybizottsága, mivel a találkozókat az M4 Sport csatorna élőben fogja közvetíteni.

Videó: egy perce sem volt a pályán, piros lapot kapott a DVSC játékosa

A 85. percben lépett pályára, de a vártnál is kevesebb időt tölthetett a pályán Baráth Péter, a Debreceni VSC utánpótlás-válogatott játékosa a Pécsi MFC elleni másodosztályú bajnoki mérkőzésen vasárnap. A 19 éves futballista beállása óta még egy perc sem telt el, amikor keményen odalépett pécsi ellenfelének, Grabant Bencének – a játékvezető azonnal felmutatta neki a piros lapot.