Légiósok: szabadrúgás, akció, szöglet – Szoboszlai három gólpasszt adott

A három gólpasszt kiosztó Szoboszlai Dominik vezérletével a Red Bull Salzburg 3–0-ra legyőzte idegenben a hozzá hasonlóan élvonalbeli St. Pöltent a labdarúgó Osztrák Kupa második fordulójában, ezzel bejutott a legjobb 16 közé.

Légiósok: Vadócz klubja ikszelt, Szoboszlaié tíz góllal nyert

Az uruguayi élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában Vadócz Krisztián együttese, a Penarol idegenben gól nélküli döntetlent játszott a River Plate-tel. A magyar középpályást nem cserélték be a mérkőzésen.

Légiósok: Egy pillanatra sem becsültük le az ellenfelet – Szoboszlai

Salzburgi karrierje negyedik trófeáját hódította el Szoboszlai Dominik, ám a magyar válogatott középpályás úgy véli, péntek este csak kötelező feladatot teljesítettek.

Videó: szürreális képsorok, így ünnepelte a Salzburg a kupagyőzelmet

Mint arról beszámoltunk, Szoboszlai Dominik góllal és gólpasszal járult hozzá ahhoz, hogy a Red Bull Salzburg 5–0-ra legyőzze a második ligás Austria Lustenaut a labdarúgó Osztrák Kupa péntek esti döntőjében. A mérkőzést követően a kupa átadása sem maradt el, természetesen a szükséges távolság betartásával ünnepeltek a salzburgi játékosok. Szürreális képsorok.

Videó: Szoboszlai óriási sprintje után jött a Salzburg második gólja

Szabadrúgásból szerzett gólja után Red Bull Salzburg második találatában is jelentős szerepet játszott Szoboszlai Dominik: a magyar válogatott labdarúgó előbb óriási sprinttel megzavarta az Austria Lustenau kapusát, majd a labdaszerzést követően, egy bal oldali beadás után az ellenfél védőjét is, ennek is köszönhetően öngóllal növelte az előnyét a salzburgi együttes az Osztrák Kupa döntőjében.

Légiósok: Szoboszlaiék döntősök, megvédhetik címüket

A címvédő Salzburg bejutott az Osztrák Kupa döntőjébe: a Szoboszlai Domonikot végig soraiban tudó együttes 1–0-ra nyert a LASK ellen az elődöntőben.

Eurofutball: Szoboszlai Dominik Osztrák Kupa-győztes

A Red Bull Salzburg 2–0-ra megverte a Rapid Wient az Osztrák Kupa szerdai döntőjében, ezzel az elmúlt nyolc évben hatodszor nyerte meg a sorozatot. Belgiumban a Mechelen, Szlovákiában a Spartak Trnava, Liechtensteinben a Vaduz ünnepelt kupagyőzelmet.

Légiósok: Szoboszlai először kezdett, góllal hálálta meg

Szoboszlai Dominik a Red Bull Salzburg felnőttcsapatában élete első, kezdőként lejátszott tétmérkőzésén gólt lőtt, amivel továbbjutáshoz segítette 2–1-es sikert arató együttesét a Wiener Neustadt otthonában az Osztrák Kupa negyeddöntőjében.

Eurofutball: Kádár és Szoboszlai csapata is elbukta a kupadöntőt

Szerda kora este több nemzeti kupasorozat döntőjét rendezték meg Európa-szerte – többek között Ausztriában, Ukrajnában, Bulgáriában és Oroszországban is. Összefoglaló a finálékról.

Légiósok: Szántóék sem tudták megakadályozni a történelmi duplát

A Salzburg nyerte a labdarúgó Osztrák Kupát, miután a csütörtök esti döntőben 2–1-re legyőzte a Szántó Tamással felálló Rapid Wient. A Salzburg így sorozatban negyedszer duplázott, erre korábban egy osztrák klub sem volt képes. A magyar légiós kezdőként 73 percnyi játéklehetőséget kapott, 1–1-es állásnál cserélték le – a győztes gól a 85. minutumban esett.

Eurofoci: a pihentetett Kádár nélkül is továbbjutott a Lech

A labdarúgó Osztrák Kupa 2. fordulójában Szántó Tamás együttese, a Rapid Wien 1–0-ra nyert a negyedosztályú Leobendorf otthonában. A magyar középpályás kezdőként 88 percet kapott a nyolcaddöntőbe jutó bécsieknél.

Eurofutball: a Salzburg győzött az Osztrák Kupa első körében

A címvédő Salzburg idegenben 3–1-re legyőzte a harmadosztályú Vorwärts Steyr csapatát az Osztrák Kupa első fordulójában. A vendégek góljait Stefan Lainer, a brazil Bernardo és a japán Minamino Takumi szerezték.

Eurofutball: óriási bajban Vidáék; kupagyőztes a Salzburg

Óriási bajba került Vida Kristopher csapata, a jelenleg még a holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Eredivisie) szereplő De Graafschap, miután a bennmaradásért vívott osztályozó döntőjének első felvonásán 4–1-re kikapott a Go Ahead Eaglestől.

Eurofoci: ötödosztályú csapat a nyolc között a Francia Kupában

Meglepetések a Francia Kupában a legjobb nyolc közé jutásért rendezett mérkőzéseken. A Ligue 1 második helyén álló Monaco egygólos vereséget (2–1) szenvedett a másodosztályú Sochaux otthonában, míg az ötödik vonalban szereplő Granville hosszabbítás után kiejtette a második ligás Bourg-Péronnas együttesét. A Granville-t megelőzően a 21. században csak három ötödosztályú csapatnak (Schiltigheim, Carquefou, Chambéry) sikerült az a bravúr, hogy bejusson a Francia Kupa negyeddöntőjébe.

Videó: az elegancia találkozott a technikával, klasszis gólt ért

A beadás után magától értetődő természetességgel lőtte a kapuba a labdát sarokkal Philipp Schobesberger, a Rapid Wien labdarúgója az Austria Salzburg ellen 5–1-re megnyert meccsen az Osztrák Kupa nyolcaddöntőjében. Schobesberger duplázott, az alábbi videóban látható gól a második találata volt.

RB Leipzig: Gulácsi és a rejtély – négy meccs alatt bajba kerül?

Német lapértesülések szerint Gulácsi Péternek, a német másodosztályú labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga 2.) szereplő RB Leipzighez szerződő magyar kapusnak le kell töltenie a Salzburg játékosaként begyűjtött négymeccses eltiltását.

Ausztria: Gulácsiék megint bejutottak a kupadöntőbe

Gulácsi Péter csapata, a Salzburg idegenben 2–0-ra legyőzte a Grödiget a labdarúgó Osztrák Kupa kedd esti elődöntőjében, és akárcsak tavaly, bejutott a fináléba.

Osztrák Kupa: Gulácsi nélkül, 120 perc után nyert a Salzburg

Gulácsi Pétert nélkülözve, hosszabbítás után nyert a Salzburg a másodosztályú Innsbruck otthonában az Osztrák Kupa nyolcaddöntőjében.

Osztrák Kupa: Simon Attila először talált be a WAC-ban

A Wolfsberger AC labdarúgócsapata többek között Simon Attila góljával 3–2-re nyert hazai pályán a szintén első osztályú Wiener Neustadt ellen az Osztrák Kupa nyolcaddöntőjében.

Osztrák Kupa: Gulácsiék 10 gólig jutottak, Matondo triplázott

Matondo Franck három góllal járult hozzá csapata továbbjutásához a labdarúgó Osztrák Kupa 1. fordulójában, míg Gulácsi Péterék tíz találatig jutottak.