Rászóltak, hogy mosolyogjon – Oszaka Naomi, a félénk bajnoknő

Japánul kérdezik, ám angolul felel. Nem érti a világ működését, de az emberi jogokért harcol. A földkerekség legjobban kereső női sportolója, a negyedik Grand Slam-győzelme után mégis csak pizzára vágyott. Az Australian Open-bajnok Oszaka Naomi álma, hogy példaképként nézzenek rá.

Laureus-díj: Hamilton, Lewandowski és Nadal is a jelöltek között

Mint arról beszámoltunk, idén egy online díjátadó keretében osztják ki a Laureus-díjakat 2020 legjobb sportolóinak. A Laureus Akadémia a hivatalos honlapján közzétette a hat kategória jelöltjeit.

Tenisz: itt Medvegyev, ott Oszaka előzött – ranglisták

Az Australian Openen kilencedszer diadalmaskodó szerb Novak Djokovics magabiztosan őrzi előnyét a férfi teniszezők világranglistájának élén, a harmadik és negyedik helyen azonban csere történt: a Melbourne-ben döntős orosz Danyiil Medvegyev megelőzte az osztrák Dominic Thiemet. A nőknél az Australian Open friss bajnoka, Oszaka Naomi a harmadikról feljött a második helyre – írja az MTI.

Australian Open: Oszaka Naomi nyerte a női egyest, 77 perc alatt verte meg Bradyt

A 23 éves japán Oszaka Naomi nyerte a Melbourne-ben zajló Australian Open női egyesének versenyét, miután a döntőben két könnyű játszmában, 77 perc alatt legyőzte az amerikai Jennifer Bradyt, ezzel – miképp az előző háromban – pályafutása negyedik Grand Slam-tornadöntőjében is diadalmaskodott.

Oszaka negyedik GS-döntőjében is nyerni tudott, simán megverte Bradyt

Aus. Open: győzött a fiatalság – Oszaka megverte S. Williamset

Oszaka Naomi két játszmában, 6:3, 6:4-re legyőzte Serena Williamset az ausztrál nyílt teniszbajnokság (Australian Open) női egyesének első elődöntőjében, így életében másodszor döntőbe jutott a melbourne-i Grand Slam-tornán. A másik ágon Jennifer Brady három szettben nyert a cseh Karolína Muchová ellen, és készülhet karrierje első GS-fináléjára.

Aus. Open: Djokovics három és fél órás csatában fordított Zverev ellen

A Melbourne-ben zajló Australian Open férfi egyes negyeddöntőjében a címvédő Novak Djokovics négy szettben legyőzte Alexander Zverevet, így bejutott a legjobb négy közé. A világranglista 114. helyén álló Aszlan Karacev meglepetésre szintén továbbjutott, ő a szerbhez hasonlóan négy szettben múlta felül az előző körben a Grand Slam-győztes Dominic Thiemet kiejtő Grigor Dimitrovot.

Tenisz: Halep kiesett a negyeddöntőben Melbourne-ben

Az első helyen kiemelt Simona Halep kiesett a negyeddöntőben a Gippsland Trophy elnevezésű melbourne-i, 448 ezer dollár (137 millió forint) összdíjazású kemény pályás női tenisztornán.

Australian Open: Serena Williams legyőzte Oszakát a bemutató mérkőzésen

Serena Williams legyőzte Oszaka Naomit az ausztráliai karantén letelte után lejátszott bemutató teniszmérkőzésen.

AIPS: Oszaka, Lewandowski és a Bayern az év legjobbja

A nőknél Oszaka Naomi, a férfiaknál Robert Lewandowski, a csapatok között pedig a Bayern München lett az év legjobbja a Nemzetközi Sportújságíró-szövetség (AIPS) szavazásán, amelyen 116 ország 422 újságírója adta le voksát – írja az MTI. A csapatok versenyében a Babos Tímea, Kristina Mladenovic páros a hatodik helyen zárt.

Díjazás: Oszaka az év női sportolója az AP-nél

Oszaka Naomit választotta az év női sportolójának az AP amerikai hírügynökség.

Tenisz: hat jelölt közül kerül ki az év női teniszezője

Hat játékos, köztük az idei Grand Slam-tornák bajnokai közül kerül majd ki az év teniszezője díj győztese a női tornákat szervező WTA közlése szerint.

Roland Garros: a US Open-bajnok Oszaka sérülés miatt nem indul

Térdszalagsérülés miatt nem indul a szeptember 27-én kezdődő francia nyílt teniszbajnokságon Oszaka Naomi, a US Open női bajnoka.

Tenisz: Babos öt helyet rontott, Fucsovics ugyanennyit javított

A US Openen a harmadik fordulóig jutó Fucsovics Márton feljött a 61. helyre a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján. A nőknél Babos Tímea öt helyet rontva a 106. helyen áll.

US Open: Két éve nem nyertem volna meg ezt a meccset – Oszaka

Oszaka Naomi, az Amerikai nemzetközi teniszbajnokság női egyesének győztese úgy vélekedett, hogy két évvel ezelőtt nem tudta volna megnyerni ugyanezt a mérkőzést.

A 22 éves Oszaka nyerte az US Opent, ez a harmadik GS-győzelme

A japán Oszaka Naomi lett a 2020-as US Open női egyesének győztese, miután a finéléban három játszmában legyőzte a fehérorosz Viktorija Azarenkát.

US Open: Oszaka Naomi döntős, Serena Williams kiesett

A New Yorkban zajló amerikai nemzetközi teniszbajnokság női egyesének elődöntőjében Oszaka Naomi három szettben győzte le Jennifer Bradyt, így 2018 után ismét döntőt játszhat a US Openen. A másik elődöntőben Viktorija Azarenka szetthátrányból fordított, így búcsúztatta a 23-szoros Grand Slam-győztes klasszist, Serena Williamst. A fehérorosz teniszező 2012 és 2013 után harmadszor jutott be a New York-i torna fináléjába.

US Open: Carreno Busta maratoni csata után elődöntős

A spanyol Pablo Carreno Busta öt játszmában legyőzte a kanadai Denis Shapovalovot az Egyesült Államok nemzetközi teniszbajnokságának (US Open) szerda reggel véget ért második férfi negyeddöntőjében, és bejutott a legjobb négy közé. A hölgyeknél Oszaka Naomi csatlakozott másodikként az elődöntő mezőnyéhez.

US Open: Petra Kvitová négy meccslabdáról kapott ki

Az amerikai nyílt teniszbajnokság (US Open) férfi versenyének nyolcaddöntőjében Denis Shapovalov David Goffint, Borna Coric pedig Jordan Thompsont győzte le. A nőknél a négy mérkőzéslabdát is elrontó Petra Kvitovát Shelby Rogers búcsúztatta, míg Oszaka Naomi az Anett Kontaveit elleni sikerrel jutott be a legjobb nyolc közé.

US Open: Oszaka három játszmában jutott a 16 közé

Oszaka Naomi a legjobb 16 közé jutott az amerikai nemzetközi teniszbajnokság (US Open) női versenyében. A kétszeres Grand Slam-tornagyőztes japán játékos pénteken három szettben, csaknem két és fél óra alatt kerekedett az ukrán Marta Kosztyuk fölé.