Téli olimpia: a jó dolgokra várni kell – a finn hokisok rögös útja a történelmi aranyig

Mint ismeretes, a pekingi téli olimpián Finnország nyerte meg a férfi jégkorongtornát, miután a döntőben 2–1-re győzött a címvédő orosz csapat ellen, s ezzel két ezüstérem után (1988 és 2006) először lett ötkarikás bajnok – sőt, csapatsportágban is első olimpiai győzelmét ünnepelhette.

Téli olimpia: hétmilliárd rubelt költöttek az orosz olimpikonokra

Az orosz kormány több mint 7 milliárd rubelt (ez mintegy 29 milliárd forint) fordított az orosz sportolók olimpiai felkészítésére – számolt be az MTI.

Téli olimpia: 11 gól, a csehek hosszabbításban verték az oroszokat

A pekingi téli olimpia férfi jégkorongtornáján a csehek 11 gólos meccsen hosszabbításban legyőzték az Orosz csapatot.

Téli olimpia: megint maszkban játszhatnak az orosz női hokisok

Újabb koronavírusos esete miatt az orosz női jégkorong-válogatott felkészült rá, hogy maszkot viselve játssza a következő meccsét a pekingi téli olimpián Svájc ellen – számolt be róla az MTI.

Téli olimpia: nyertek a címvédő oroszok; szétlövés kellett a cseh sikerhez

A pekingi téli olimpia férfi jégkorongtornájának pénteki játéknapján az Orosz csapat 2–0-ra legyőzte Dániát az A-csoportban, míg Csehország szétlövéssel nyert Svájc ellen. A svédek 4–1-re múlták felül Szlovákiát, a finnek 3–1-re a letteket a C-csoportban.

Téli olimpia: maszkban hokiztak a kanadaiak és az oroszok

Mint beszámoltunk róla, bő egyórás késéssel kezdődött el a Kanada–Orosz csapat jégkorongmérkőzés a pekingi olimpia női tornájának A-csoportjában. A kanadaiak nem léptek jégre az eredeti, 5.10-es időpontban, mert a csapatvezetés nem kapta meg időben az oroszok legfrissebb Covid-tesztjeinek eredményét. A mérkőzést végül Kanada simán megnyerte 6–1-re.

Téli olimpia: Covid-tesztek miatti csúszás a Kanada–Orosz csapat hokimeccsen

5.10-kor kezdődött volna a Kanada–Orosz csapat mérkőzés a női hokitornán a pekingi olimpián, de a kanadaiak nem léptek jégre ebben az időpontban, mert a csapatvezetés nem kapta meg időben az oroszok legfrissebb Covid-tesztjeinek eredményét.

Férfi kézi Eb: a németek kínai figurával verték az oroszokat

Németország 30–29-re legyőzte az orosz csapatot a magyar–szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság pozsonyi középdöntőjének 4. fordulójában.

Peking 2022: 212 sportoló az oroszok olimpiai csapatában

A jövő pénteken kezdődő pekingi téli olimpián 212 orosz sportoló – 103 nő és 109 férfi – vesz részt az ország olimpiai bizottságának (ROC) keddi bejelentése szerint.

Peking 2022: volt NHL-esek a címvédő orosz hokiválogatottban

Több volt NHL-es hokis is helyet kapott a február 4-én kezdődő pekingi téli olimpiára címvédőként készülő orosz férfi jégkorong-válogatott 25 fős keretében – számolt be a hírről az MTI.

Férfi kézi Eb: a szárnyaló Montenegró a horvátokat is elpáholta

Montenegró meglepetésre hat góllal legyőzte Horvátországot a magyar–szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében, a budapesti csoportban. A pozsonyi hatosban Svédország magabiztosan múlta felül Oroszországot.

Peking 2022: Harminc éremre számítanak az oroszok

Az Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) elnöke harminc érmet vár a február 4-én kezdődő téli játékokon.

Női kézi-vb: Norvégia legyőzte az oroszokat, bejutott a négy közé

A spanyolországi női kézilabda-világbajnokság szerdai első negyeddöntőjében Norvégia szinte végig magabiztosan vezetve legyőzte az orosz csapatot, így készülhet a házigazdák elleni elődöntőre.

Női kézi-vb: a hollandok kikaptak, nem jutottak tovább

Hollandia 37–34-re kikapott Norvégiától a női kézilabda-világbajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában, ezzel visszacsúszott a II. csoport harmadik helyére, így nem juthat be a negyeddöntőbe. A norvégok szinte az egész első félidőben futottak az eredmény után, a második játékrészben viszont átvették a kezdeményezést, és három góllal megnyerték a rangadót.

Női kézi-vb: svéd bravúrpont, nyílt még a norvégok csoportja

Svédország bravúros, 30–30-as döntetlent ért el Norvégia ellen a spanyolországi női kézilabda-világbajnokság középdöntőjében, így a II. számú csoportból – amelyben Hollandia is szerepel – még egyik csapat sem jutott tovább a legjobb nyolc közé. A franciák és az oroszok viszont már biztosan ott lesznek a negyeddöntőben.

Davis-kupa: az oroszok harmadszor nyerték meg a trófeát

A US Open-címvédő Danyiil Medvegyev legyőzte Marin Cilicet, ezzel az oroszok 2:0-s, behozhatatlan előnyre tettek szeri a horvátok ellen a tenisz Davis-kupa-döntő madridi fináléjában.

Davis-kupa: az oroszok lesznek a horvátok ellenfelei a döntőben

Az orosz csapat jutott be másodikként a döntőbe a tenisz Davis-kupában, miután a szombati elődöntőben két egyest követően behozhatatlan előnyre tett szert, és végül 2:1-re nyert a német együttes ellen Madridban. Az oroszok vasárnap 16 órakor vívják a finálét a horvátokkal.

Videó: még csak most kezdődött a kézi-vb, de már megvan a legszürreálisabb védés

Mint ismert, az olimpiai ezüstérmes orosz csapat 40–18-ra legyőzte Kamerunt a spanyolországi női kézilabda-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Az egyik akció során az oroszok kapusa, Polina Kaplina, a kapuba visszafutva, háttal a mezőnynek védte ki Jasmine Yotchoum lövését.

Női kézi-vb: 55 holland gól, nem dőlt meg a mieink csúcsa

Hollandia 55–15-re győzte le Puerto Ricót a spanyolországi női kézilabda-világbajnokság csoportkörének első fordulójában, ezzel a szerzett gólok számának tekintetében majdnem beállította a magyar válogatott 2005-ös, Ausztrália elleni csúcsát (57–9). A román csapat 28, az orosz 22 gólos győzelmet aratott, hozzájuk képest a franciák szoros meccset játszottak Angolával (30–20). Az esti programban Norvégia és Svédország is 46 gólt dobva nyert, míg a Dragan Adzsics által irányított szlovén együttes simán megverte Montenegrót (28–18).

Strandfutball-vb: Szenegál jobb, mint Brazília – itt a legjobb négy

Szenegál 5–4-re legyőzte az ötszörös világbajnok Brazíliát a Moszkvában zajló strandlabdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjében. Az afrikaiak hosszabbításban kerekedtek felül, mivel a rendes játékidő 3–3-mal ért véget.

Kézilabda Eb: Tudta-e?