El: a West Ham nyert Zágrábban, a Galatasaray legyőzte a Laziót

A West Ham United 2–0-ra győzött a Dinamo Zagreb vendégeként a labdarúgó Európa-liga H-csoportjában. A Galatasaray hazai pályán 1–0-ra nyert a Lazio ellen az E-csoportban.

Ligue 1: október 27-én játsszák újra a Nice–Marseille mérkőzést

Október 27-én játsszák újra a Nice–Olympique Marseille francia bajnoki mérkőzést, amely augusztus 22-én félbeszakadt a miután futballszurkolók özönlöttek a pályára – számolt be róla az MTI.

Ligue 1: újrajátsszák a botrányba fulladt Nice–Marseille mérkőzést

Semleges stadionban újrajátsszák a Nice–Olympique Marseille francia bajnoki mérkőzést, amely augusztus 22-én a futballszurkolók pályára özönlése miatt félbeszakadt – írja az MTI.

Ligue 1: „Ez elfogadhatatlan” – reagált a Marseille elnöke a szurkolói balhéra

Mint ismert, vasárnap félbeszakadt a Nice–Olympique Marseille mérkőzés a Ligue 1 3. fordulójának vasárnapi játéknapján, miután a hazai szurkolók berohantak a pályára a 74. percben.

Ligue 1: Payet visszadobott egy flakont, szurkolók lepték el a pályát – videó

Félbeszakadt a Nice–Olympique Marseille mérkőzés a Ligue 1 3. fordulójának vasárnapi játéknapján, miután a hazai szurkolók a 74. percben beszaladtak a pályára.

Képek: elővették a sablont? Ugyanolyan mintájú mez 10 klubnál

A Puma nevű német sportszergyártó cég szerdán bemutatta tíz labdarúgócsapat (Milan, Manchester City, Borussia Mönchengladbach, Olympique Marseille, Fenerbahce, FK Krasznodar, PSV, Stade Rennes, Sahtar Doneck, Valencia) harmadik számú mezét a 2021–2022-es idényre. A közösségi médiában kisebb felháborodás alakult ki a képek láttán: mindegyik mez dizájnja ugyanarra a mintára épült, és az első reakciók alapján ez egyáltalán nem nyerte el a szurkolók tetszését.

Bordeaux: összeesett a szélső a vasárnapi bajnokin

A nigériai Samuel Kalu a 6. percben rosszul lett és összeesett az Olympique Marseille–Bordeaux (2–2) francia bajnokin – a csapatok játékosai összeölelkezve állták körbe a 23 éves játékost, aki a gyors orvosi segítséget követően a saját lábán hagyta el a pályát.

Marseille: spanyol válogatott kapus a hatodik nyári érkező

Az Olympique Marseille hivatalos honlapján jelentette be, hogy megállapodott az AS Romával Pau López kölcsönvételéről. A 26 éves spanyol kapus egyelőre az idény végéig került a francia klubhoz, az OM-nek pedig jövő nyáron opciós joga lesz játékjoga megvásárlására is.

Arsenal: a francia játékos a Hertha után a Marseille-hez került kölcsönbe

A francia élvonalbeli Olympique Marseille a hivatalos honlapján bejelentette, a 2021–2022-es idény végéig kölcsönvette Mattéo Guendouzit a Premier League-ben szereplő Arsenaltól.

Marseille: kölcsönvették az AS Roma válogatott szélsőjét

Az Olympique Marseille-ben folytatja karrierjét az AS Roma 23 éves szélsője, Cengiz Ünder – a török futballista kölcsönszerződését a francia csapat hivatalos Twitter-csatornája jelentette be.

Edzősors: „Jó helyezést értünk el” – Villas-Boas a rali-világbajnokságról

Ahogy beszámoltunk róla, André Villas-Boas „szakmát váltott”: az év elején még az Olympique Marseille-t irányította vezetőedzőként, jelenleg azonban az autóvezetésre koncentrál, sőt 32. helyezést ért el a rali-világbajnokságon.

Ligue 1: hiába nyert a PSG, tíz év után újra bajnok a Lille

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 38., egyben utolsó fordulójában a Paris Saint-Germain hiába győzött 2–0-ra a Brest otthonában, az Angers vendégeként 2–1-es győzelmet arató Lille zárt a tabella élén, így 10 év várakozás után újra bajnoki címet ünnepelhet.

Marseille: elítéltek négy vezérszurkolót a zavargások miatt

Az Olympique Marseille négy vezérszurkolóját 9-12 hónapos szabadságvesztésre ítélték amiatt, hogy futballhuligánok januárban behatoltak a csapat edzőközpontjába – írja az MTI.

Ligue 1: nehezen nyert a Rennes ellen a Marseille

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 22. fordulójából elhalasztott mérkőzésen az Olympique Marseille Mickaël Cuisance 88. percben szerzett góljával 1–0-ra győzött a Rennes ellen.

Francia Kupa: negyedosztályú csapat ejtette ki a Marseille-t

A Francia Kupa legjobb 16 közé jutásért rendezett mérkőzésein vasárnap este nagy meglepetésre kiesett az élvonal 8. helyén álló Olympique Marseille, miután rendes játékidőben 2–1-es vereséget szenvedett a negyedosztályban szereplő Canet Roussillon vendégeként. A kiscsapat ezzel megismétli legjobb kupaszereplését, 1957-ben szintén eljutott a legjobb 16 közé.

Marseille: szóban megegyeztek, Sampaoli lesz az új edző – sajtóhír

Egybehangzó sajtóértesülések szerint Jorge Sampaoli lesz a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1) szereplő Olympique Marseille vezetőedzője, miután szóban már mindenben megegyezett a klubbal.

Ligue 1: a Marseille kettős emberhátrányban ikszelt

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 25. fordulójának vasárnapi játéknapján a Monaco hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Lorient-nal, míg a Lille gól nélküli döntetlenre végzett a Bresttel. Az Olympique Marseille és a Bordeaux találkozóján szintén nem született gól.

Marseille: „Ez elfogadhatatlan!” – Villas-Boast felfüggesztették

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1) szereplő Marseille hivatalos honlapján megjelent közlemény szerint felfüggesztették állásából André Villas-Boast a csapat vezetőedzőjét, a portugál tréner hozzáállása ugyanis a vezetőség szerint elfogadhatatlan.

Napoli: Arkadiusz Milik kölcsönbe a Marseille-hez igazolt – hivatalos

Arkadiusz Milik, az olasz élvonalbeli Napoli lengyel válogatott labdarúgója 2022-ig kölcsönbe a francia első osztályú Olympique Marseille-hez szerződött – jelentette be a két topligás klub a hivatalos honlapján.

Ligue 1: meglepetésre kikapott a 11-est rontó Marseille

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának szombati játéknapján a dobogóért harcoló Olympique Marseille meglepetésre hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett a bennmaradásért küzdő, nyolc meccse nyeretlen Nimes-től. Az esti meccsen nyert a PSG, és vasárnapig biztosan ő vezeti a tabellát.