Cancelóval egymilliárd euró fölé jutott a Bayern München!

Véget ért a téli átigazolási időszak, amelyben a Premier League és a Serie A is hozta azt, amit előre vártunk, de igaz ez a Bundesligára és a La Ligára is. A Ligue 1 azonban már hozott meglepetéseket. Az összefoglaló második része következik, az elsőt ITT olvashatja el.

Ligue 1: Unahi góllal mutatkozott be az OM-ben, menetel a Reims

Ötszázhuszonkilenc perc után gólt kapott hazai pályán a Nantes, ez pedig vereséghez vezetett a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 21. fordulójában a Marseille ellen. A többi kora esti meccsen a Reims hatgólos meccsen bizonyult jobbnak a Lorient-nál, a Clermont a Lille otthonából rabolt pontot, az Ajaccio Angers-ban nyert kiesési ütközetet, míg a Toulouse hazai pályán mosta le a Troyes-t.

Serie A: világbajnok francia szélsővel erősített az Udinese – hivatalos

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Serie A) 20 mérkőzés után hetedik, Európa-konferencialiga-indulást érő helyen álló Udinese hivatalos honlapján számolt be róla, hogy 2025 nyaráig szóló szerződést kötött a legutóbb a mexikói Tigrest erősítő francia válogatott szélsővel, Florian Thauvinnal.

Ligue 1: a Monaco lezárta a Marseille győzelmi sorozatát

Döntetlenre (1–1) végződött a Marseille és vendége, a Monaco déli rangadója a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 20. fordulójának szombat késő esti programjában. A korábbi mérkőzésen a Lens a 88. percben szerzett góllal harcolt ki ugyancsak 1–1-es döntetlent Troyes-ban.

Ligue 1: Messi góllal tért vissza, nyert a PSG

A hazai pályán játszó Paris Saint-Germain 2–0-ra verte meg az Angers-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 18. fordulójában. A többi késő esti meccsen sem maradtak el a gólok, akadt két négygólos döntetlen és egy hét találatot hozó ütközet is.

Ligue 1: ukrán középpályást vett kölcsön az OM – hivatalos

A jelenlegi idény végéig kölcsönvette a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1) szereplő Olympique de Marseille Ruszlan Malinovszkijt, az Atalanta ukrán középpályását – jelentette be közösségi oldalain a francia bajnoki tabella harmadik helyén álló együttes.

Francia Kupa: kiesett a Monaco, emberhátrányban nyert a Marseille

Kiharcolta helyét a legjobb 32 között az Olympique Lyon, a Lens és az Olympique Marseille is a Francia Kupában – utóbbi csaknem 80 percet emberhátrányban futballozott. Tizenegyespárbajban esett ki a Monaco, de hatalmas meglepetésre búcsúzott a sorozattól a Clermont is, amely hatodosztályú ellenféllel szemben maradt alul.

Ligue 1: sorozatban negyedszer nyert a Marseille; kikapott a Nice

Továbbra is üldözi az első helyezett Paris Saint-Germaint és a második Lenst az Olympique Marseille, amely a második félidőben szerzett góljainak köszönhetően győzött Montpellier-ben a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 17. fordulójának hétfői játéknapján, melynek záró mérkőzésén a Rennes hazai pályán 2–1-re legyőzte a Nice-t, megszakítva a vendégek nyolcmeccses veretlenségi sorozatát.

FTC: Laidouni szerződésében van egy opció – a BL-győztes kérő nem tud róla? A Liverpoolt is bedobták

A francia Media Foot azt írja, hogy az Ligue 1-ban szereplő kilencszeres bajnok, 1993-ban BL-győztes Olympique Marseille élénken érdeklődik a Ferencváros tunéziai válogatott labdarúgója, a katari vb-t is megjáró Aissa Laidouni iránt, akinek jövő nyáron lejár a szerződése a magyar bajnoknál. A Nemzeti Sport azonban úgy tudja, januártól életbe lép a klub hosszabbítási opciója, emiatt 2024-ig szóló szerződés köti majd az FTC-hez.

La Liga: megvan Luis Suárez új csapata – sajtóhír

Az átigazolásokban jártas olasz újságíró, Fabrizio Romano értesülései szerint visszatér Spanyolországba a francia Olympique Marseille-től a kolumbiai támadó, Luis Suárez, aki az Almeríához kerülhet kölcsönbe.

Vb 2022: súlyosan megsérült a marokkóiak egyik támadója

Térdsérülés miatt várhatóan ki kell hagynia a vasárnap rajtoló katari labdarúgó-világbajnokságot Amin Haritnak, a marokkói válogatott középpályásának.

Ligue 1: szöglet utáni fejes góllal nyerte a Marseille a Lyon elleni rangadót

A francia első osztályú labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 14. fordulójának záró mérkőzésén a Marseille legyőzte a Lyont. A hazaiak győzelmüknek köszönhetően már a negyedik helyet foglalják el a tabellán.

BL: súlyos kommunikációs hiba okozta a Marseille végzetét

Mint beszámoltunk róla, az Olympique Marseille a 95. percben esett góllal kapott ki 2–1-re a Tottenham Hotspurtől kedd este a labdarúgó Bajnokok Ligájában, és vereségével még az Európa-ligabeli folytatás lehetőségétől is elesett. Mint kiderült, a francia csapat játékosai nem tudták, hogy a döntetlen elég lett volna nekik az El-hez…

Ligue 1: gólt szerzett Neymar, Messi és Mbappé, de így is megszorongatták a PSG-t

Bár kétszer is hátrányba került, a Paris Saint-Germain hazai pályán 4–3-ra legyőzte a Troyes-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 13. fordulójának szombati játéknapján. A késő esti mérkőzésen a Marseille nem tudta megőrizni kétgólos előnyét, be kellett érnie a 2–2-vel Strasbourgban – a hazaiak a 93. percben egyenlítettek.

BL, D-csoport: dráma Londonban, ikszelt a Spurs a Sportinggal

A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában a Tottenham Hotspur 1–1-re végzett a Sporting CP-vel hazai pályán, míg az Eintracht Frankfurt 2–1-re legyőzte az Olympique Marseille-t.

Neymar gólja döntött a párizsiak javára a Le Classique-on

A francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 11. fordulójának szuperrangadóján a PSG 1–0-ra legyőzte odahaza az Olympique Marseille-t.

BL: Szalah megdöntötte Gomis rekordját, ővé a leggyorsabb mesterhármas

Szerdán lejátszották a Bajnokok Ligája-csoportkör 4. fordulójának második felét. A Liverpool idegenben vágott hetet a Rangersnek, ebből Mohamed Szalah hármat vállalt. Az FC Bruges bejutott a nyolcaddöntőbe, a Barcelona pedig életben tartotta továbbjutási esélyeit, miután 3–3-as döntetlent játszott az Interrel. A szerdai játéknap érdekességei, statisztikái.

BL, D-csoport: bonyolódik a helyzet, élre állt a Tottenham

Sem továbbjutója, sem kiesője nem lehetett a labdarúgó Bajnokok Ligája D-csoportjának szerda este, és ha lehet, tovább bonyolódott a helyzet: a Marseille idegenben is legyőzte az eddig első helyen álló Sportingot (2–0), míg a Tottenham odahaza 3–2-re felülmúlta a Frankfurtot – így az angol csapat várja az élen a folytatást.

BL, D-csoport: Sánchez is betalált, először nyert az OM

A labdarúgó Bajnokok Ligája 3. fordulójában az Olympique Marseille hazai pályán 4–1-re legyőzte a Sporting CP-t.

Ligue 1: Clauss és Suárez voltak a Marseille nyerőemberei

Az Olympique Marseille Angers elleni idegenbeli sikerével indult a 9. forduló a francia labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1). A vendégek Jonathan Clauss, a kolumbiai Luis Suárez és Gerson góljával nyertek, ráadásul előbbi gólja mellett mindkét társát gólpasszal segítette.

Kézilabda Eb: Tudta-e?