Videó: amikor a Parabolicában történt baleset miatt lengett a piros zászló

A vasárnapi Olasz Nagydíjhoz hasonlóan 30 évvel ezelőtt is a Parabolicában történt baleset miatt lengették meg a piros zászlót a Formula–1-es futam közben. Az 1990. szeptember 9-én megtartott verseny elején Derek Warwick sodródott le az aszfalt melletti füves részre, majd Lotus-Laborghinijével a korlátnak csapódott, és autója felborulva csúszott vissza a pályára.

F1: 72 forintra 12 millió – egy finn telibe találta a monzai dobogót

Nagyon régóta nem volt annyira váratlan dobogó Formula–1-es futamon, mint a vasárnapi Olasz Nagydíjon. Ám valaki nemcsak hogy eltalálta, pénzt is tett rá!

F1: Gasly-mágia, Ferrari-mélyrepülés és elbukó nagycsapatok

Pierre Gasly nyert az Olasz Nagydíj őrült futamán, amelyen a Formula–1 történetének 696. különböző pilótahármasa alkotta a dobogót. Az AlphaTauri az első győzelmét, Carlos Sainz Jr. a legjobb eredményét, míg a Racing Point az első pódiumát jegyezte Monzában, aminek eredményeképp véget ért a Mercedes, a Ferrari és a Red Bull alkotta trió két nagy szériája is – avagy, ez történt a számok nyelvén a 71. monzai versenyhétvégén.

F1: Remélem, a Ferrarival is dobogóra állhatok Monzában – Sainz

Carlos Sainz Jr. a második helyen futott be az Olasz Nagydíj  fordulatos versenyén, aminek eredményeképp először állhatott fel a legendás monzai dobogóra. A spanyol sajnálja, hogy ezúttal nem hömpölyöghetett a tömeg az egyenesben, azonban bízik benne, hogy a Ferrarival átélheti még a jövőben, milyen amikor csaknem 100 000 ember ünnepel a sebesség templomában.

F1: nem fogadott hívás az elnöktől; Norris belesérült az ünneplésbe

Kaotikus végeredményt hozott az Olasz Nagydíj Monzában. A győzelmet Pierre Gasly szerezte meg, aki ezzel a Formula–1 történelmének 109. futamgyőztese lett. A francia versenyzőt a hazája elnöke is felhívta a sikere után, ám Gasly nem ért rá, hogy fogadja a telefonhívást. Az AlphaTauri pilótája egyébként hálás lehet Kevin Magnussennek, ugyanis az ő a kiesése eredményezte részben a győzelmet, amit Lewis Hamilton egy lámpa figyelmen kívül hagyása miatt veszített el. Ünneplésre a McLarennél is volt ok, ám Lando Norrisnak talán nem kellett volna a pezsgős üveghez nyúlnia. Jöjjenek az F1-legek az Olasz GP-ről!

F1: Lewis Hamilton közelebb került az egyfutamos eltiltáshoz

Mint ismert, az Olasz Nagydíjon a Mercedes vb-címvédője és világbajnoki éllovasa, Lewis Hamilton a 7. helyen végzett, mivel akkor ment ki a bokszutcába kereket cserélni, amikor az zárva volt, ezért 10 másodperces stop&go büntetést kapott – csakúgy, mint az Alfa Romeóval versenyző Antonio Giovinazzi.

F1: Gasly el sem hiszi, ami vele történt a monzai versenyen

Kaotikus Olasz Nagydíj végén Pierre Gasly megszerezte pályafutása első Formula–1-es futamgyőzelmét, s a dobogóra Carlos Sainz, valamint Lance Stroll fért még oda. A Mercedesnél a csapatvezető, Toto Wolff sportszerűen elismerte, jót tett a futamnak Lewis Hamilton büntetése.

F1: Gasly nyerte a kaotikus Olasz GP-t, nincs dobogón a Mercedes

Charles Leclerc balesete miatt egy időre félbeszakították a versenyt, Lewis Hamiltont megbüntették, Pierre Gasly pedig élete első futamgyőzelmét aratta – kaotikus versenyt hozott a 71. Olasz Nagydíj Monzában. Az AlphaTauri, korábbi nevén Toro Rosso legutóbb 2008-ban nyert futamot, akkor is Monzában. A Mercedes nem ért oda a dobogóra, míg a Red Bull és a Ferrari sem szerzett pontot.

Videó: Leclerc a gumifalban, félbeszakították a futamot

Ez sem a Ferrari hétvégéje: Sebastian Vettel korai búcsúja után Charles Leclerc is kiesett a hazai Olasz Nagydíjon. A monacói versenyző a Parabolica-kanyarban elveszítette uralmát autója felett, és nagy sebességgel a gumifalba csapódott – szerencsére sértetlenül szállt ki. Az esetet követően – vélhetően a gumifal újraépítése miatt – piros zászlóval félbeszakították a futamot.

Óriási meglepetésre Pierre Gasly nyerte meg az Olasz Nagydíjat!

F1: új néven indul a Renault 2021-től – hivatalos

A Renault az Olasz Nagydíj vasárnapján erősítette meg, hogy a 2021-es idényben már Alpine F1 Team néven indul a Formula–1-ben.

F1: Nem tudom, a Red Bull most mennyire örül a tiltásnak – Bottas

Lewis Hamilton monzai körrekordot futva állított fel új csúcsot a Formula–1-es Olasz Nagydíj időmérőjén, míg a Mercedes első sorát Valtteri Bottas tette teljessé az első partimód nélküli megméretésen. A finn egész hétvégén gyorsnak érezte magát, így csalódott, hogy lemaradt a rajtelsőségről, s a finnhez hasonlóan az ötödikként záró Max Verstappen, illetve a Q2-ben búcsúzó Charles Leclerc sem volt elégedett az eredménnyel. Nem úgy, mint Carlos Sainz Jr., aki a harmadik rajtkockát szerezte meg a Monzában remeklő McLarennel.

F1: monzai körrekorddal van meg Hamilton 94. pole pozíciója

A világbajnoki címvédő brit Lewis Hamilton indulhat az élről a Formula–1-es Olasz Nagydíj vasárnapi futamán, mivel az időmérőn új körrekordot felállítva a leggyorsabbnak bizonyult. A 94. pole pozícióját megszerző Mercedes-pilóta mellől finn csapattársa, Valtteri Bottas indulhat, a harmadik rajthely a McLarennel versenyző Carlos Sainzé lett.

Hamilton körrekorddal a pole-ban Bottas és Sainz előtt Monzában

Csak a halált nem győzte le – ötven éve hunyt el Jochen Rindt Monzában

A németek első Formula–1-es bajnoka, a vb-t Ausztria színeiben megnyerő Jochen Rindt lázadó, közveszélyes fiatalból korszakának egyik legjózanabb, legnagyszerűbb és legnépszerűbb autóversenyzője lett. Bár tökéletesen tisztában volt vele, hogy a Lotus pilótájaként minden egyes alkalommal az életét kockáztatja, azt is tudta, hogy csak velük juthat a csúcsra. Úgy volt vele, vagy világbajnok lesz, vagy meghal. Végül mindkettő bekövetkezett – a végzetes monzai baleset éppen 50 évvel ezelőtt történt.

F1: Bottas zárt az élen az utolsó monzai szabadedzésen

Valtteri Bottas (Mercedes) zárta az élen az Olasz Nagydíj harmadik és egyben utolsó szabadedzését Monzában. A finn mögött a két McLaren, Carlos Sainz Jr. és Lando Norris következett, míg a negyedik a leintés előtt nem sokkal lerobbanó, és így piros zászlós szakaszt előidéző Daniel Ricciardo lett. A címvédő Lewis Hamilton az ötödik legjobb kört futotta, míg a Red Bull kettőse a 6. és a 7. helyen zárt.

Bottas a McLaren párosa előtt az élen a monzai időmérő előtt

F1: Hamilton rémálomra számít; Bottas szerint több van a Mercedesben

Mind a két szabadedzés a Mercedes elsőségét hozta pénteken Monzában, így a partimód betiltása ellenére is igen magabiztosak lehetnek a címvédő alakulatnál, ám Lewis Hamilton tart a tavalyi időmérőn történt baki megismétlésétől. Valtteri Bottas úgy véli, hogy a Mercedes még mindig előrukkolhat némi plusz teljesítménnyel. A Red Bullnál az egyensúllyal akadt elsődlegesen gondja Max Verstappennek és Alexander Albonnak, míg Sebastian Vettel szerint a Ferrari Monzában is nehezen kezelhető.

F1: a Mercedes párosa maradt az élen a monzai 2. edzésen

A Mercedes az Olasz Nagydíj második szabadedzését is behúzta Monzában, ám ezúttal Lewis Hamilton végzett az élen, és Valtteri Bottas lett a második. Mögöttük Lando Norris zárt a McLarennel, pedig a fiatal brit versenyző motorprobléma miatt veszített időt az edzés első felében. Negyedikként – szintén kisebb megelepetésre – Pierre Gasly (AlphaTauri) végzett.