Férfi kosár NB I: magabiztos szolnoki siker Kecskeméten

A Szolnoki Olaj 96–76-ra legyőzte a Kecskemétet a férfi kosárlabda NB I szerdai játéknapján. A Pécs nagy hajrával, a 29–12-re megnyert utolsó negyed révén diadalmaskodott az Oroszlány ellen. A Falco a ZTE ellen aratott 82–70-es sikert.

Férfi kosár NB I: visszavágott a ZTE, kikapott az Olaj

Az Atomerőmű három ponttal alulmaradt Kecskeméten a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának szombati játéknapján. A Fehérvár a húsz pontot dobó Stacy Davis vezérletével simán legyőzte vendégét, az Oroszlányt.

Férfi kosár NB I: hosszabbítás után kapott ki a Szeged

Az OSE Lions hosszabbítás után 98–95-re legyőzte a Naturtex-SZTE-Szedeákot a férfi kosárlabda NB I keddi játéknapján.

Férfi kosár NB I: pozitív teszt miatt elmarad az OSE mai bajnoki meccse

Az OSE Lions férfi kosárlabdacsapatának egyik játékosának poiztív lett a legutóbbi koronavírus-tesztje, ezért elmarad az oroszlányiak szerdai, Kaposvár elleni NB I-es mérkőzése.

Férfi kosár NB I: 222 pontos meccset nyert meg a PVSK

Bár az utolsó negyedben nagyot hajrázott az Oroszlány, nem tudta ledolgozni hátrányát, és 80–76-ra kikapott vendégétől, a Szolnoktól a férfi kosárlabda NB I keddi játéknapján. A Sopron odahaza verte meg a Kaposvárt (97–86), és ugyancsak vereséggel küldte haza vendégét a PVSK – a pécsiek az idény pontokban eddigi leggazdagabb meccsén gyűrték le a sereghajtó Jászberényt (120–102).

Férfi kosár NB I: körmendi siker két hosszabbítás után

A Körmend fordulatos mérkőzésen, két hosszabbítást követően 87–83-ra győzött a DEAC vendégeként a férfi kosárlabda NB I szerdai játéknapján. Az Oroszlány odahaza 91–86-ra felülmúlta az eddig veretlen Alba Fehérvárt, és ugyancsak hazai pályán nyert az Atomerőmű a Szeged ellen (71–66).

Férfi kosár NB I: otthon nyert, és élre állt a DEAC

A Debrecen öt ponttal kerekedett vendége, az Oroszlány fölé a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának vasárnapi mérkőzésén, ezzel a tabella élére állt.

Férfi kosár NB I: szoros meccsen gyűrte le a ZTE az OSE-t

A férfi kosárlabda NB I 9. fordulójából bepótolt mérkőzésen a Zalakerámia ZTE KK hazai pályán 93–91-re győzött az OSE Lions ellen.

Férfi kosár NB I: otthon győzött a Szedeák

A férfi kosárlabda NB I-ben kedden egy mérkőzést rendeztek, amelyen a Szedeák légiósai jó teljesítményének köszönhetően hét ponttal legyőzte az OSE-t, így megszerezve idénybeli negyedik bajnoki győzelmét is.

Férfi kosár NB I: az Atomerőmű zsinórban harmadszor nyert

A férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján a Kaposvár 79–63-ra legyőzte a Kecskemétet, míg az Atomerőmű 90–84-es sikert aratott az OSE felett.

Férfi kosár NB I: hosszabbításos sikerrel rajtolt az Oroszlány

Az OSE Lions győzelemmel kezdte a férfi kosárlabda NB I 2020–2021-es idényét, és hosszabbítás után 78–70-re diadalmaskodott a Sopron ellen. A mezőny legeredményesebb játékosa az OSE amerikai légiósa, Remy Abell volt 27 ponttal.

Férfi kosárlabda: hétről hétre borulhat a papírforma – rajtol az NB I

Az erőviszonyok alapján a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely megvédi az elsőségét, csakhogy valószínűleg hétről hétre borulhat a papírforma a pénteken rajtoló férfi kosárlabda NB I-ben.

Férfi kosár NB I: kikapott az éllovas Falco Szombathely

Az éllovas Falco ötpontos vereséget szenvedett Sopronban a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

Férfi kosár NB I: 111 pontig meg sem állt a menetelő ZTE

A listavezető Falco az Alba Fehérvár magabiztos hazai legyőzésével (89–63) feledtette múlt heti oroszlányi kisiklását a férfi kosárlabda NB I 19. fordulójának szombati játéknapján. Az utolsó negyedben remek játékot nyújtó OSE Lions ezúttal a Sopront gyűrte le (91–75), míg a zsinórban a negyedik sikerére hajtó ZTE már az első félidőben megelőlegezte sokpontos győzelmét – végül 111 pontig meg sem állt a kisebb hullámvölgyben lévő Atomerőmű ellen.

Férfi kosár NB I: az Oroszlány simán győzött Debrecenben

Az újonc Oroszlány az első félidőben jelentős előnyt szerzett, majd a hajrát jobban bírva 87–71-re győzött a DEAC vendégeként a férfi kosárlabda NB I 15. fordulójának pénteki mérkőzésén.

Férfi kosár NB I: a Sopron kiütötte a Szedeákot

A Sopron KC hazai pályán nagyon simán, 94–70-re verte a Szedeákot, míg a másik mérkőzésen sokkal szorosabb eredmény született, az OSE Lions ugyanis csupán egy ponttal volt jobb a KTE-Dunától, a vége 67–66 lett.

Férfi kosár NB I: megszerezte második győzelmét a Szeged

A Szeged az Oroszlány ellen szoros első félidő után megszerezte idénybeli második győzelmét a férfi kosárlabda NB I-ben. A hazai csapatból összesen heten léptek pályára, 91 pontjából 81-et a kezdő ötös tagjai szereztek.

Férfi kosár NB I: a Szolnok sem tudta megállítani a Falcót

A Falco hazai pályán 81–63-ra legyőzte a Szolnokot a férfi kosárlabda NB I 9. fordulójának szombati játéknapján, így továbbra is hibátlan mérleggel vezeti a mezőnyt. A Körmend – többek között egy 32–3-as negyeddel – simán megverte a sereghajtó Jászberényt, újabb nagy skalppal gazdagodott az Oroszlány, az Atomerőmű másfél másodperccel a vége előtt szerezte a győztes kosarat Sopronban, míg az Alba Fehérvár egy híján száz pontig jutva nyert a DEAC ellen.

Férfi kosár NB I: a KTE legyőzte a Körmendet, az újonc az Olajt

A Kecskemét egy ponttal, 75–74-re legyőzte a Körmendet a férfi kosárlabda NB I 7. fordulójának pénteki rangadóján, míg Oroszlányban az OSE Lions meglepetésre 77–64-re megverte a Szolnokot.

Férfi kosár NB I: 100 pontot dobott, tízzel nyert a címvédő

A férfi kosárlabda NB I 2. fordulójában a címvédő Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 100–90-re nyert a Naturtex-SZTE-Szedeák otthonában. Szintén a pénteki játéknapon az előző idényben ezüstérmet szerző Egis Körmend nagy csatában 84–80-ra nyert a Sopron vendégeként, míg a Debreceni EAC 15 ponttal jobbnak bizonyult az Oroszlánynál.