-->
Férfi kosár NB I: szlovén edzővel folytatja az Oroszlány

A 46 éves Simon Petrov személyében szlovén vezetőedzőt szerződtetett az MVM-OSE Lions – tudtuk meg a férfi kosárlabda NB I-ben szereplő oroszlányi csapat hivatalos Facebook-oldalának szerdai posztjából.

Férfi kosár NB I: szépített a Szolnok, elődöntős a Fehérvár

A férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének 3. mérkőzésein a Szolnok 95–89-re legyőzte a Kecskemétet, ezáltal szépített a párharcban, míg a Körmend egymás után másodszor is felülmúlta az Oroszlányt. A Fehérvár parádés utolsó negyeddel 92–85-re legyőzte a Sopront, ezzel elsőként biztosította a helyét az elődöntőben, míg a címvédő Falco szintén nyert, s így a Körmendhez hasonlóan már csak egy győzelemre van szüksége a továbbjutáshoz.

Férfi kosár NB I: „Borzalmasan nehéz Körmenden játszani”

A férfi kosárlabda-bajnokság rájátszása három, kissé váratlan idegenbeli sikerrel kezdődött, a legnagyobb meglepetést az Oroszlány magabiztos körmendi sikere jelentette.

Férfi kosár NB I: nyert a Falco, rájátszásban az OSE és a Szedeák

A férfi kosárlabda NB I középszakasza csoportkörének utolsó fordulójában a Sopron idegenben legyőzte az Alba Fehérvárt, és ezzel megszerezte a 4. helyet, vagyis a pályaelőnyt a playoffra. Az OSE legyőzte a Szedeákot, de mindkét gárda bejutott a rájátszásba, mivel a Kaposvár otthon vereséget szenvedett a DEAC-tól.

Férfi kosár NB I: otthon nyert a DEAC, idegenben az OSE

A DEAC hazai pályán nyolc ponttal múlta felül a sereghajtó Atomerőművet a férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján – számolt be róla a Magyar Távirati Iroda. A hajdúságiaknál Djordje Drenovac, a vendégeknél Kendrick Brown ért el 19 pontot.

Férfi kosár NB I: az OSE Lions legyőzte a Nyíregyházát

A férfi kosárlabda NB I-ben az MVM-OSE Lions 80–74-re legyőzte a HÜBNER Nyíregyháza BS-t.

Férfi kosár NB I: magabiztos DEAC-siker az OSE ellen

A Debreceni EAC biztos, 79–59-es sikert ért el hazai pályán az OSE Lions ellen vasárnap, a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának 22. fordulójában.

Férfi kosár NB I: idegenben zárta le rossz szériáját a Sopron

Hat vereség után győzelemnek örülhet a Sopron a férfi kosárlabda NB I-ben: a soproniak 80–72-re nyertek Oroszlányban a 14. fordulóból szerda estére előrehozott mérkőzésen.

Férfi kosár NB I: továbbra is remek formában a Nyíregyháza

Folytatta győzelmi sorozatát a Nyíregyháza a férfi kosárlabda NB I-ben: a nyírségiek hazai pályán 92–81-re megverték az Oroszlányt a 10. forduló szerda esti nyitányán – zsinórban az ötödik sikerüket elkönyvelve.

Férfi kosár NB I: 10/10, Szegeden is győzött a Falco

A Falco 91–75-re győzött a Szeged vendégeként a férfi kosárlabda NB I 9. fordulójának szombati játéknapján, így tíz mérkőzés után is százszázalékos mérleggel vezeti a tabellát. Az Oroszlány nagy csatában verte vendégét, a DEAC-ot, és a Körmend ellen a negyedik negyedben fordító Alba Fehérvár is értékes hazai győzelemmel gazdagodott.

Férfi kosár NB I: a Kecskemét simán megverte a Szedeákot

A Kecskemét és az OSE is házigazdaként nyert a férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján.

Férfi kosár NB I: a ZTE és az OSE nyert az alsóházban

Az Oroszlány idegenben legyőzte a Kaposvárt (72–59), míg a ZTE hazai pályán verte a Jászberényt (91–71) a férfi kosárlabda NB I alsóházának szombati játéknapján.

Férfi kosár NB I: nyert az OSE és a PVSK az alsóházban

A Pécs és az Oroszlány is győzött hazai pályán a férfi kosárlabda NB I szerdai játéknapján: a PVSK a már kiesett Jászberényt verte 124–83-ra, míg az OSE remek utolsó negyeddel ütötte ki a ZTE-t 89–56-ra az alsóházban.

Férfi kosár NB I: a DEAC jutott utolsóként a negyeddöntőbe

A legjobb négy közé jutott a DEAC a férfi kosárlabda NB I-ben, miután a negyeddöntős párharc ötödik, egyben utolsó mérkőzésén 88–85-re legyőzte az Alba Fehérvárt. A bennmaradásért zajló rájátszásában a Kecskemét az OSE Lionst, a PVSK a ZTE-t, a Jászberény pedig a Kaposvárt győzte le.

Férfi kosár NB I: nagy hajrával fordított a ZTE Jászberényben

A Kecskemét és a Zalaegerszeg idegenben, az Oroszlány hazai pályán győzött a férfi kosárlabda NB I alsóházi rájátszásának szerdai játéknapján.

Férfi kosár NB I: a Kaposvár és a Kecskemét sikerével indult a rájátszás

A Kaposvár hazai pályán 78–63-ra legyőzte a Jászberényt, a Kecskemét egy ponttal győzött Oroszlányban a férfi kosárlabda NB I 9–14. helyéért, egyben a bennmaradásért zajló rájátszás szombati nyitányán.

Férfi kosár NB I: a Szolnok simán verte a Fehérvárt, a Szombathely kikapott

A férfi kosárlabda NB I-ben a listavezető Szolnoki Olajnak nem jelentett gondot az Alba Fehérvár, míg az üldöző Szombathely nagy meglepetésre alulmaradt az Atomerőmű SE Pakssal szemben. A Sopron és az OSE Lions meccse szorosan alakult,  végül hosszabbítás után örülhettek a hazaiak.

Férfi kosár NB I: zsinórban ötödik meccsén győzött az Alba

Az Alba Fehérvár négy ponttal nyert a Sopron otthonában a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának szerdai játéknapján.

Férfi kosár NB I: magabiztos szolnoki siker Kecskeméten

A Szolnoki Olaj 96–76-ra legyőzte a Kecskemétet a férfi kosárlabda NB I szerdai játéknapján. A Pécs nagy hajrával, a 29–12-re megnyert utolsó negyed révén diadalmaskodott az Oroszlány ellen. A Falco a ZTE ellen aratott 82–70-es sikert.

Férfi kosár NB I: visszavágott a ZTE, kikapott az Olaj

Az Atomerőmű három ponttal alulmaradt Kecskeméten a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának szombati játéknapján. A Fehérvár a húsz pontot dobó Stacy Davis vezérletével simán legyőzte vendégét, az Oroszlányt.

Kézilabda Eb: Tudta-e?